Żołnierze WOT rozpoczynają ćwiczenia na terenie gminy Stary Dzików

Zdjęcie ilustracyjne fot. www.wojsko-polskie.pl/3bot/
Zdjęcie ilustracyjne fot. www.wojsko-polskie.pl/3bot/

Zdjęcie ilustracyjne fot. www.wojsko-polskie.pl/3bot/

W ciągu najbliższych dwóch tygodni (28.06-11.07) na terenie gminy Stary Dzików prowadzone będą ćwiczenia pododdziałów 34. Batalionu Lekkiej Piechoty z Jarosławia. Będzie to tzw. szkolenie zintegrowane.

Żołnierzy będzie można spotkać od poniedziałkowego popołudnia do niedzieli 11 lipca – zarówno w terenie leśnym, jak i zurbanizowanym w gminie Stary Dzików.
34. batalion będzie realizował szkolenie w oparciu o tereny leśne, drogi leśne oraz teren Szkoły Podstawowej, a drogi główne zostaną wykorzystane do przemieszczenia się pododdziałów.

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i realizowane w trybie szkolenia poligonowego. Dzięki niemu żołnierze w formie praktycznej podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe.

- Każdy żołnierz WOT, raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na poszczególnych etapach. Dodatkowo szkolenie zintegrowane w istotny sposób urealnia praktyczne działania i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale – wyjaśnia płk Dariusz Słota dowódca 3 PBOT.

Podczas szkolenia w dniu 10.07.2021 r. (sobota) będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki, w tym petardy wojskowe, amunicja ślepa do karabinków szturmowych oraz uniwersalnych karabinów maszynowych. Środki pozoracji będą używane w terenie leśnym Nadleśnictwa Oleszyce.

Szkolenie będzie realizowane z zachowaniem przepisów bhp oraz ppoż. Rejon po szkoleniu pododdziałów będzie doprowadzony do stanu wyjściowego. - informuje Urząd Gminy Stary Dzików

Źródło: starydzikow.pl, 3PBOT

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: