Żołnierze WOT rozpoczynają ćwiczenia na terenie gminy Stary Dzików

Zdjęcie ilustracyjne fot. www.wojsko-polskie.pl/3bot/
Zdjęcie ilustracyjne fot. www.wojsko-polskie.pl/3bot/

Zdjęcie ilustracyjne fot. www.wojsko-polskie.pl/3bot/

W ciągu najbliższych dwóch tygodni (28.06-11.07) na terenie gminy Stary Dzików prowadzone będą ćwiczenia pododdziałów 34. Batalionu Lekkiej Piechoty z Jarosławia. Będzie to tzw. szkolenie zintegrowane.

Żołnierzy będzie można spotkać od poniedziałkowego popołudnia do niedzieli 11 lipca – zarówno w terenie leśnym, jak i zurbanizowanym w gminie Stary Dzików.
34. batalion będzie realizował szkolenie w oparciu o tereny leśne, drogi leśne oraz teren Szkoły Podstawowej, a drogi główne zostaną wykorzystane do przemieszczenia się pododdziałów.

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i realizowane w trybie szkolenia poligonowego. Dzięki niemu żołnierze w formie praktycznej podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe.

- Każdy żołnierz WOT, raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na poszczególnych etapach. Dodatkowo szkolenie zintegrowane w istotny sposób urealnia praktyczne działania i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale – wyjaśnia płk Dariusz Słota dowódca 3 PBOT.

Podczas szkolenia w dniu 10.07.2021 r. (sobota) będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki, w tym petardy wojskowe, amunicja ślepa do karabinków szturmowych oraz uniwersalnych karabinów maszynowych. Środki pozoracji będą używane w terenie leśnym Nadleśnictwa Oleszyce.

Szkolenie będzie realizowane z zachowaniem przepisów bhp oraz ppoż. Rejon po szkoleniu pododdziałów będzie doprowadzony do stanu wyjściowego. - informuje Urząd Gminy Stary Dzików

Źródło: starydzikow.pl, 3PBOT

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Najmądrzejszy
0 # Najmądrzejszy 2021-06-28 07:56
Żołnierze...hmm m> bardziej dorośli harcerze z długą bronią. 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.