Imigranci z Afryki zatrzymani niedaleko Krowicy Samej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubaczowa zatrzymali ( 14 maja) za nielegalne przekroczenie granicy z Ukrainy do Polski dwóch Afrykańczyków: obywateli Liberii i Republiki Środkowej Afryki. Dwa miesiące wcześniej zatrzymano migrantów z Konga i Angolii.

Mężczyźni przekroczyli "zieloną" granicę idąc pieszo z Ukrainy do Polski. Zostali zatrzymani w miejscowości Krowica Sama ok. 3 km od granicy państwa, w gminie Lubaczów. Nie posiadali dokumentów. Mieli ze sobą jedynie odzież na zmianę, telefon komórkowy i kilkadziesiąt dolarów. 

Z uwagi na wyziębienie i osłabienie mężczyzn funkcjonariusze z placówki wezwali Pogotowie Ratunkowe. Jeden z Afrykańczyków trafił do szpitala w Lubaczowie. Aktualnie, stan zdrowia obu mężczyzn jest dobry.

15 maja Sąd Rejonowy w Lubaczowie wydał postanowienie o umieszczeniu Afrykańczyków w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu tam oczekiwać będą na wynik procedur zobowiązujących ich do powrotu do swojego kraju.

W tym roku, to kolejni już imigranci z Afryki. W marcu funkcjonariusze Straży Granicznej z Wetliny zatrzymali w Bieszczadach dwóch Afrykańczyków: obywateli Konga i Angoli. W ciągu całego 2013 roku, Straż Graniczna zatrzymała na Podkarpaciu 3 Afrykańczyków z Mali, Sudanu i Wybrzeża Kości Słoniowej.

http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/files/cm/10237.jpg

Źródło: BiOSG

{flike}

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.