Powstaje pomnik gen. Stanisława Dąbka. Zobaczcie zdjęcia


Jak już informowaliśmy, w Lubaczowie wzniesiony zostanie pomnik gen. Stanisława Dąbka. Zobaczcie jak wygląda model w glinie.

Nad pomnikiem pracuje artysta-rzeźbiarz Marek Dryniak. Do Żerkowic pod Krakowem wybrał się starosta powiatu lubaczowskiego Zenon Swatek, by sprawdzić postęp prac.

Tak wygląda model pomnika gen. Stanisława Dąbka w glinie:

 

Warto też dodać, że będzie nowa wersja tekstu na cokole pomnika, już zatwierdzona przez IPN.

W HOŁDZIE

 PŁK. STANISŁAWOWI DĄBKOWI

1892-1939

OBROŃCY LUBACZOWA W 1918 R. PRZED WOJSKAMI UKRAIŃSKIMI

BOHATEROWI WOJEN O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE

ODRODZONEJ RZECZYPOSPOLITEJ

1918 - 1921

OFICEROWI BEZ SKAZY

DOWÓDCY LĄDOWEJ OBRONY WYBRZEŻA

PODCZAS NIEMIECKIEGO NAJAZDU W 1939 R.

WIERNEMU DO KOŃCA ŻOŁNIERSKIEJ PRZYSIĘDZE

KAWALEROWI ORDERU WOJENNEGO VIRTUTI MILITARI

AWANSOWANEGO POŚMIERTNIE NA STOPIEŃ GENERAŁA BRYGADY

HONOROWEMU OBYWATELOWI MIASTA LUBACZÓW

GMINY HORYNIEC I GMINY LUBACZÓW

 

Społeczeństwo Miasta Lubaczowa, Gminy Lubaczów, Gminy Horyniec Zdrój

i Powiatu Lubaczowskiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Leśnicy,

Instytut Pamięci Narodowej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

123
+19 # 123 2021-06-25 14:34
Skrót od "pułkownik" to "płk" nie pułk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Najmądrzejszy
+14 # Najmądrzejszy 2021-06-25 17:59
Elegancko. "Męski" rozmiar pomnika !! :-)
Postać też realna a nie to co w rynku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Arch Enemy
+1 # Arch Enemy 2021-06-25 16:48
Ten napis rozwiewa moje wcześniejsze wątpliwości odnośnie informacji z kim walczył o granice w latach 1918- 1919. Teraz jest tak jak powinno być. Pełen szacun dla twórców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bolek
+12 # Bolek 2021-06-26 08:10
Całkiem ciekawie powiedziane - koszt ponad 170. To ile ponad?. Mamy nadwyżki w budżecie. Nie ma na sesji próśb o interwencje w różnych miejscach w powiecie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lubacz
+8 # Lubacz 2021-06-26 10:17
Wyglada jak Lenin z Nowej Huty . Kiedyś stał tam Iwan dziś pułkownik. Ale fajna sprawa olejny twren zagospdarowany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkaniec
-9 # Mieszkaniec 2021-06-26 20:53
Przecież Dąbek stanie nie na tym skwerze. A skojarzenia to masz takie na jakie stać twój pusty łeb. Albo zacznij czytać ze zrozumieniem albo zmień zioło. Przykro czyta się komentarze debili.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+9 # Polak2010@ 2021-06-26 21:53
[quote name="Mieszkani ec"]Przecież Dąbek stanie nie na tym skwerze. A skojarzenia to masz takie na jakie stać twój pusty łeb. Albo zacznij czytać ze zrozumieniem albo zmień zioło. Przykro czyta się komentarze debili.[/quot
PRZYKRO JEST CZYTAĆ KOMENTARZ TAKIEGO DEBILA !!!!!
PRZYJEMNIE ??????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+4 # Ciekawy 2021-06-27 09:17
Cytuję Mieszkaniec:
Przecież Dąbek stanie nie na tym skwerze. A skojarzenia to masz takie na jakie stać twój pusty łeb. Albo zacznij czytać ze zrozumieniem albo zmień zioło. Przykro czyta się komentarze debili.

Bardzo przykro czytać, jak taki DEBIL jak MIESZKANIEC się wypowiada. Ale czego oczekiwać skoro ma pusty łeb? Brak kultury i szacunku do komentujących. Takiemu to ani zioło ani czytanie ze zrozumieniem nie pomoże. Z pustego i Salomon nie naleje. Cham zawsze zostanie chamem. Naucz się kultury " durny synku" i dopiero wtedy wróć. "Durny synek" to też twoje określenie, pasuje do ciebie jak ulał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkaniec
-8 # Mieszkaniec 2021-06-26 20:53