Alert RCB: intensywne opady deszczu z burzami, grad i silny wiatr

fot. pexels.com
fot. pexels.com

fot. pexels.com

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że dzisiaj w ciągu dnia i w nocy mogą wystąpić intensywne opady deszczu, burze z gradem i silny wiatr. Możliwe też są podtopienia. RCB prosi o zabezpieczenie rzeczy, które może potrwać wiatr.

Dzisiaj mieszkańcy naszego powiatu otrzymali SMS od RCB o następującej treści: 

Uwaga! Dziś i w nocy (24/25.06) w ciągu dnia i w nocy burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które może potrwać wiatr.

Ostrzega też IMGW

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązujące od godz. 13:00, do godziny 13:00 wydało także Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad. Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację w ciągu dnia i w nocy 24/25.06, Ostrzeżenie może być aktualizowane na bieżąco. - ostrzegają synoptycy.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia?

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych. - informuje IMGW

Polecamy radary, dzięki którym można przejrzeć aktualną sytuację pogodową:

http://antistorm.eu
http://pogodynka.pl/radary
http://radareu.cz
-
 http://windy.com

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.