Starosta Zenon Swatek oraz ksiądz Andrzej Stopyra odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi

fot. podkarpackie.plfot. podkarpackie.pl

Podczas wojewódzkich obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbył się 8 czerwca Brązowym Krzyżem Zasługi przyznawanym przez Prezydenta RP na wniosek Wojewody Podkarpackiego zostali odznaczeni m.in. Starosta Lubaczowski Zenon Swatek oraz proboszcz Parafii Konkatedralnej i Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego Andrzej Stopyra.

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce 8. czerwca obchodzono Dzień Samorządu Terytorialnego na Podkarpaciu. Na zaproszenie uroczystość przybyli wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie oraz radni samorządów z województwa podkarpackiego.

Obchody były okazją do wręczenia odznaczeń państwowych oraz nagród Wojewody Podkarpackiego. Brązowym Krzyżem Zasługi przyznawanym przez Prezydenta RP na wniosek Wojewody Podkarpackiego został odznaczony m.in. Starosta Lubaczowski Zenon Swatek oraz proboszcz Parafii Konkatedralnej i Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego Andrzej Stopyra.

Odznakę przyznano za działalność na rzecz społeczności lokalnej, w szczególności za inwestycje realizowane w okresie 3-letniej kadencji. Jest to również wyraz uznania dla działalności radnych Rady Powiatu i Zarządu Powiatu w Lubaczowie.

Obchody Dnia Samorządu rozpoczęła msza święta, odprawiona w Kaplicy im św. Jana Pawła II w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka”, koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Adama Szala.

Z okazji Święta Samorządowców przygotowano konferencję rozpoczynającą dyskusję na tematy związane z samorządnością, którą oficjalnie otworzył Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl – Przewodniczący Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

Udział w obchodach w Jasionce wzięła udział m.in. poseł Teresa Pamuła.

Organizatorem wydarzenia było Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych i Centrum Promocji Biznesu.

Zdjęcia: podkarpackie.pl

10.jpg14.jpg15.jpg17.jpg18.jpg22.jpg

Źródło: powiatlubaczowksi, podkarpackie.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: