Sołectwo Antoniki z najlepszą Inicjatywą

fot. podkarpackie.pl
fot. podkarpackie.pl

fot. podkarpackie.pl

We wtorek w Kancelarii Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagrody w ogólnopolskim konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”  na etapie wojewódzkim. Sołectwo Antoniki zostało laureatem tego etapu, a pamiątkowy dyplom z rąk Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha odebrała Helena Frant- Sołtys Sołectwa Antoniki.

Antoniki w gminie Lubaczów do ogólnopolskiego konkursu ''Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa" w 2021 roku zgłosiły projekt trybuny stadionowej. Do udziału w konkursie sołectwo zmobilizowała miejscowa drużyna piłkarska „Piast Antoniki”, która awansowała do „A” klasy. Wówczas, na mecze rozgrywane na boisku w Antonikach, zaczęło przychodzić dużo więcej kibiców. Dla podniesienia ich komfortu zostały zamontowane trybuny sportowe na 50 miejsc. Następnie stadion został rozbudowany i łącznie powstało na trybunach 100 miejsc. W ramach projektu powstała szatnia sportowa, sanitariaty, ogrodzenie i plac zabaw dla dzieci.

Dzięki tej inicjatywie, piękny teren przy lesie stał się miejscem wypoczynku nie tylko dla dzieci, młodzieży, ale również dla starszych, którzy wchodzą w skład lokalnej drużyny sportowej „PIAST - ANTONIKI” oraz seniorów wiernie kibicujących całymi rodzinami „swoim chłopakom” podczas rozgrywek meczowych. Mieszkańcy sołectwa zaangażowali się do wykonania wielu prac, a także użyczyli własne sprzęty, ciągniki czy koparki.

Te inicjatywy świetnie pokazują prawdziwość przysłowia, że zgoda buduje. Gratuluję sołtysom i gratuluje mieszkańcom, To Państwa wspólny sukces – podsumował spotkanie wicemarszałek Piotr Pilch.  

Miejscowość Antoniki została doceniona przez kapitułę konkursową za liczne inicjatywy, jakie podejmowane są przez jej mieszkańców, co bezpośrednio przekłada się na jakość ich życia i promocję wsi. „…robimy wszystko, aby uatrakcyjnić nasze sołectwo oraz stworzyć najlepsze warunki do zamieszkania, a także spędzania czasu wolnego dla całej społeczności.” argumentuje Pani Sołtys.

Dzięki zaradności mieszkańców oraz wsparciu Gminy Lubaczów od 2014 roku w tej niewielkiej wsi powstało boisko sportowe, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, miejsce do grillowania i biesiadowania, trybuny sportowe na 100 miejsc, szatnia sportowa i sanitariaty. Antoniki stały się miejscem wypoczynku i aktywności sportowej dla osób w każdym wieku. To z pewnością wyjątkowe miejsce, gdzie ludzie dbają o siebie nawzajem i wspólny rozwój. - zaznacza Urząd Gminy Lubaczów

Urzędnicy z gminy Lubaczów podkreślają, że popierają inicjatywy swoich sołectw służące ich pozytywnym przekształceniom.

Są to nie tylko udziały w projektach i konkursach organizowanych przez różnego rodzaju operatorów wsparcia samorządowego, ale również aktywne wykorzystanie Funduszu Sołeckiego ustanowionego przez Radę Gminy Lubaczów oraz udział w gminnym konkursie grantowym „Aktywne Sołectwo”. Środki z tych źródeł są wykorzystywane na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców naszych miejscowości. - czytamy na stronie gminalubaczow.pl

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

01.jpg02.jpg03.jpg06.jpg09.jpg11.jpg20.jpg22.jpg23.jpg

Źródło: gminalubaczow.pl

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.