Gmina Cieszanów: Robert Korzeniowski szuka swoich korzeni [VIDEO]


Czas pandemii Covid-19 bezpowrotnie zrujnował wiele branż, jedną z najbardziej poszkodowanych jest turystyka. Z negatywnymi skutkami epidemii walczy jednak gmina Cieszanów. Wyjątkowym pomysłem na rozwój turystyki są uruchamiane nowe, niestandardowe szlaki turystyczne pokazujące region z nowej perspektywy.

Cieszanów - cztery pory roku to szlaki turystyczne, które w ramach konkursu wymyślili sami mieszkańcy i miłośnicy Cieszanowa. Gmina pozyskała prawie 30 tysięcy euro na budowę szlaków z programu współpracy PL-BY-UA, dzięki temu powstały filmy, przewodnik i tablice informacyjne.

Przyciągającym najwięcej uwagi, turystów jest otwarty podczas majówki szlak "śladami Roberta Korzeniowskiego".

Robert Korzeniowski to ambasador tego regionu. Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców w historii urodził się i spędził pierwsze lata życia w okolicach Cieszanowa. Teraz sentymentalnie powraca w te miejsca. Postanowiła wykorzystać to Karolina Kornaś i do konkursu na najciekawszy szlak po gminie Cieszanów zgłosiła wiosenną wyprawę śladem Roberta Korzeniowskiego. Sama idea spodobała się czterokrotnemu mistrzowi olimpijskiemu. Włączył się on aktywnie w przygotowanie powstającej trasy. Opowiedział o swojej młodości, wspólnych wyprawach z kuzynami na wilki, czy wypasaniu krów.

Dzięki temu szlak nabrał indywidualnego charakteru podróży do czasów radosnego dzieciństwa i spędzonych w pięknym miejscu chwil. Szlak wspomnień wiedzie między innymi przez Niemstów, Gorajec i Cieszanów. Mistrz olimpijski podczas otwarcia szlaku swojego imienia podkreślał związki z gminą i to jak ważne dla niego i rozwoju jego sportowej kariery było dzieciństwo spędzone w Cieszanowie. Burmistrz miasta, Zdzisław Zadworny wyraził zadowolenie z powstania szlaku i zachęcał do odwiedzania gminy, która stara się stwarzać bogatą ofertę turystyczną. – informuje Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie

Pozostałe szlaki, które powstały w ramach projektu Cieszanów cztery pory roku finansowanego z programu współpracy PL-BY-UA również zaskakują. Są wśród nich wyprawa śladami dawnych PGR-ów, czy podkreślające walory przyrodnicze okolicy Cieszanowa szlaki miejsc grzybiarski i najlepszych miejsc do obserwacji ptaków.

Nowe trasy w niestandardowy sposób pokazują wschodnie Roztocze. Pozwalają na odkrywanie nowych miejsc i poznanie nietypowych historii.

ckis-cztery1.jpgckis-cztery2.jpgckis-cztery4.jpg

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-11 # polak2010 2021-05-05 09:33
Jak nazwać posłów którzy wczoraj byli przeciwni przyjęcia tzw. planu Marszala
Przecież te 770 miliardów złotych to ogromna pomoc przedsiębiorcom którzy ucierpieli w okresie pandemii.
To też ogromna pomoc dla całego kraju.
Wszyscy pamiętamy jak skończyło się odrzucenie planu Marszala przez komunistów po drugiej wojnie światowej.
Więc wracam do pytania jak nazwać posłów którzy byli przeciw?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Erick
+4 # Erick 2021-05-05 10:15
No tak liczą się tylko pieniądze! MAMONA! DAJCIE MI TEGO WIĘCEJ!!! ODDAM WSZYSTKO - NAWET SWOJĄ NIEZALEŻNOŚĆ. TYLKO DAJCIE MI TEGO WIĘCEJ!!!! Ludzie za pieniądze są w stanie sprzedać wszystko. Niech się tylko zastanowią co pod koniec życia im te pieniądze dadzą.
Tak właśnie widzę ten wasz plan marszala. Pętla na szyję niezależności i droga do federalizacji UE. Co ciekawe nawet jeden z koalicjantów się wyłamał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+13 # AntyPiS 2021-05-05 10:47
Cytuję polak2010:
Jak nazwać posłów którzy wczoraj byli przeciwni przyjęcia tzw. planu Marszala
Przecież te 770 miliardów złotych to ogromna pomoc przedsiębiorcom którzy ucierpieli w okresie pandemii.
To też ogromna pomoc dla całego kraju.
Wszyscy pamiętamy jak skończyło się odrzucenie planu Marszala przez komunistów po drugiej wojnie światowej.

Więc wracam do pytania jak nazwać posłów którzy byli przeciw?


To nie jest jakiś nowy Plan Marshalla. Ten jest tylko jeden i był on po II WŚ. Wskaż mi chociaż kogoś jednego o nazwisku Marshall, który kierował tymi pieniędzmi z Unii i Funduszem Odbudowy. PSL, które popieram głosowało za choć sam osobiście nie wiem czy bardziej bym się nie wstrzymał, ale chyba zostały spełnione warunki to dlatego KP zagłosowała za bo te pieniądze są rzeczywiście potrzebne na już bo widać jak dzięki PiS jesteśmy w czarnej d bo liczba wpompowanych pieniędzy jest wprost proporcjonalna do stanu naszej gospodarki a widać, ze według UE jest tragiczny. Ale wracając do tematu od prywaty. Czyli co polaku2010 widać jak dajesz się kupować za pieniądze i jak wszystko dzięki nim zmienia Ci się. Ile to razy miesiącami pisałeś ta zła Lewica, ta złą Unia Europejska. A teraz wręcz w podzięce nadstawiłbyś cztery litery Lewicy a przy okazji na plecach przepasałbyś się flagą unijną. No człowieku jesteś tak strasznym hipokrytą, że Twoja słowa są po prostu miałkie i nic nie warte bo wystarczy parę szekli i zmieniasz zdanie o 180 stopni. Jak nazwać tych co zagłosowali przeciw. Normalnie. Eurosceptykami, którzy nie zmieniają zdania dla pieniędzy i nie po drodze im z UE. A sama PO po prostu boi się, że to będzie fundusz wyborczy PiS i PiS będzie sobie robił kampanię i będą sobie zabierać do swoich kieszeni jak za miliony za respiratory, wybory czy dla męża Szydło czy brata Szumowskiego. Proszę bardzo polaku2010, hipokryto czystej wody. Masz odpowiedź.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
+6 # gorszy sort 2021-05-05 15:30
Cytuję polak2010:
Jak nazwać posłów którzy wczoraj byli przeciwni przyjęcia tzw. planu Marszala
Przecież te 770 miliardów złotych to ogromna pomoc przedsiębiorcom którzy ucierpieli w okresie pandemii.
To też ogromna pomoc dla całego kraju.
Wszyscy pamiętamy jak skończyło się odrzucenie planu Marszala przez komunistów po drugiej wojnie światowej.
Więc wracam do pytania jak nazwać posłów którzy byli przeciw?

Co sie tu wpierdalasz! Artykul jest o naszym olimpijczyku, nie umiesz czytac ze zrozumieniem??? Załóż sobie bloga i możesz produkowac te swoje durne wypociny, jak chcesz tutaj komentować to komentuj na temat. Jestes ograniczony pisowsko to wszystkim wiadomo, tylko dlaczego swoja obecnością meczysz NORMALNYCH?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
cukierek
+3 # cukierek 2021-05-06 14:27
A czy olimpijczyk to robi za darmo ?????, i czar prysł poszło się ....... Czysty sentyment Korzeń wraca do Korzeni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kamil
-3 # kamil 2021-05-07 02:26
czy antypis (przeciwnik PiSu) to człowiek na wysokim stołku w gminie C. popierający PSL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ela
-3 # ela 2021-05-07 10:45
na pewno jakiś urzędnik gminny, nikt inny nie jest tak zorientowany w samorządzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2021-05-07 11:09
Cytuję kamil:
czy antypis (przeciwnik PiSu) to człowiek na wysokim stołku w gminie C. popierający PSL

Cytuję ela:
na pewno jakiś urzędnik gminny, nikt inny nie jest tak zorientowany w samorządzie.


Dziękuję za to, że uważa mnie Pani Pani Elu za zorientowanego w samorządzie. Nie siedzę na tzw. ,,państwowym" w żadnej z gmin powiatu lubaczowskiego ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
m
+1 # m 2021-05-09 13:36
Wszystko na pokaz i aby wyciągnąć ksę. Niepotrzebne inwestycje i projekty ktoś wymyśla tylko po to aby wyciągnąć kasę. Ludzie uczciwi nie mają na chleb. Od razy na hurra wymyślają ścieżki rowerowe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |