Gmina Lubaczów: radni uczcili 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Rada Gminy Lubaczów na Sesji 29 kwietnia przyjęła uchwałę w sprawie uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Radni apelują też o wywieszenie na domach biało-czerwonych flag.

Zbliżają się ważne Święta dla naszego Narodu. 2 maja obchodzimy Święto Flagi, a 3 maja rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r.

Kolory flagi polskiej towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego kraju. Są nimi czerwień (pierwotnie symbolizująca dostojność i majestat władców polskich, oznaczająca miłość, dzielność, żarliwość i poświęcenie) oraz biel (kojarzona z dobrem i czystością dążeń narodu, powiązana z czystością, lojalnością, pokorą i szlachetnością). Barwy te po raz pierwszy zostały skojarzone, jako narodowe 3 maja 1792, podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej.

Sama Ustawa, przyjęta 3 maja 1791 roku, była jednym z najdonioślejszych wydarzeń w dziejach Polski. Był to pierwszy akt normatywny najwyższej rangi nowożytnej Europy, próba unowocześnienia ustroju kraju i ratowania jego suwerenności. Choć obowiązywała w sumie przez 14 miesięcy, do dzisiaj jest jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej i powodem do dumy dla Polaków. Od jej przyjęcia, mija w tym roku 230 lat. Wagę tego Jubileuszu podkreśla fakt, że rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Konstytucji 3 Maja.

Zachęcamy Państwa, by te wydarzenia były okazją do uczczenia wielkiego dziedzictwa narodowego. Prosimy wszystkich Mieszkańców o wywieszenie na domach biało-czerwonych flag, symboli naszej siły, która pozwoliła przetrwać zawieruchy historii, naszej odwagi i determinacji, dzięki której dziś żyjemy w wolnym kraju. Niech będzie to znak solidarności, wspólnoty i dumy, jakie łączą wszystkie pokolenia Polek i Polaków. - zachęcają rządzący w Gminie Lubaczów

Rada Gminy Lubaczów na Sesji 29 kwietnia br. przyjęła uchwałę w sprawie uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poniżej treść:

Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Lubacz
+19 # Lubacz 2021-04-30 13:32
To straszne i co w związku z tym , może premie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010.
+2 # polak2010. 2021-05-01 17:26
Wiwat maj 3 maj............ .........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rydzyk
+22 # Rydzyk 2021-05-01 17:35
Połowa tych młotków nie wie o co się rozchodzi, nie znają dat ani rocznic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kakov
-6 # Kakov 2021-05-01 19:18
8) :zzz :D :lol: :-* :eek: :roll: :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Agent
+7 # Agent 2021-05-02 05:32
Uczcili zadeptana, nieprzestrzegan a przez nawiedzona wladze pisiorowa i dude konstytucje. Niech ich krew zaleje. Wladza i milicja ponownie przeciw obywatelom. Jeszcze wyborcy tych czubkow beda miske ryzu dostawac i to bedzie ich wynagrodzenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ObywatelS
+10 # ObywatelS 2021-05-02 12:47
W kontekście opisanego wydarzenia, warto się zastanowić nad sytuacją w naszym kraju w związku z obowiązującą konstytucją z dnia 2 kwietnia 1997 r.
Jak są przestrzegane przepisy tego nadrzędnego aktu normatywnego?
Sprawdźmy ostatni rok:
- ograniczanie praw i wolności obywatelskich w drodze rozporządzeń (uzależnione od widzimisię jednostki rządzącej),
- brak stanu nadzwyczajnego i brak odszkodowań dla przedsiębiorców ,
- ściganie i prześladowania obywateli w tym przedsiębiorców ale nie tylko, za niestosowanie się do wymogów rozporządzeń - niezgodnych z konstytucją
- projekt przepisów zgodnie z którymi, nikt nie może odmówić przyjęcia mandatu.

MACIE NASZĄ DEMOKRACJĘ W PIGUŁCE I NIE ŁUDŹCIE SIĘ, ŻE BĘDZIE LEPIEJ, SKORO W DALSZYM CIĄGU DAMY SIĘ KUPOWAĆ ZA 500 ZŁOTYCH.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+1 # Ciekawy 2021-05-02 13:49
Cytuję ObywatelS:
W kontekście opisanego wydarzenia, warto się zastanowić nad sytuacją w naszym kraju w związku z obowiązującą konstytucją z dnia 2 kwietnia 1997 r.
Jak są przestrzegane przepisy tego nadrzędnego aktu normatywnego?
Sprawdźmy ostatni rok:
- ograniczanie praw i wolności obywatelskich w drodze rozporządzeń (uzależnione od widzimisię jednostki rządzącej),
- brak stanu nadzwyczajnego i brak odszkodowań dla przedsiębiorców,
- ściganie i prześladowania obywateli w tym przedsiębiorców ale nie tylko, za niestosowanie się do wymogów rozporządzeń - niezgodnych z konstytucją
- projekt przepisów zgodnie z którymi, nikt nie może odmówić przyjęcia mandatu.

MACIE NASZĄ DEMOKRACJĘ W PIGUŁCE I NIE ŁUDŹCIE SIĘ, ŻE BĘDZIE LEPIEJ, SKORO W DALSZYM CIĄGU DAMY SIĘ KUPOWAĆ ZA 500 ZŁOTYCH.

Nie wiem czy masz rację czy jej nie masz pisząc o ograniczeniach praw przez cały rok. Ale tte ograniczenia są w Europie i innych krajach świata, czyli co? Cały świat łamał prawo, tak?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ObywatelS
0 # ObywatelS 2021-05-03 14:33
Nie wiem dlaczego moje komentarze nagle podlegają wetyfikacji przez moderatora. Nie piszę przecież nic co nie byłoby prawdą. Odpowadając na Twoje pytanie. Obostrzenia i zakazy niszczą naszą gospodarkę. Polskich przedsiębiorców niszczy się. Niszczy się wielopokoleniow e firmy rodzinne. Kto na tym zyskuje? Nie wiem ale wystarczy spojrzeć, jakie sklepy w tej pandrmii funcjonowały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ObywatelS
+1 # ObywatelS 2021-05-03 14:37
I dodam jeszcze, że konstytucja wyraźnie wskazuje, że ograniczanie praw obywatelskich w tym prawa do prowadzenia działalności gospodarczej może nastąpić tylko w drodze ustawy a nie rozporządzenia.
I za takie ograniczenia powinny być odszkodowania. Tarcze nie zamykają tematu. Ludzie nie mogą prowadzić działalności. Branża restauracyjna, siłowanie, hotele, galerie. Są systematycznie wykańczane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+2 # polak2010* 2021-05-03 15:04
Czy to tylko w tym przypadku jest lamana/naciagan a konstytucja? Typowe dzialania TERAZ K.... MY!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-18 # polak2010 2021-05-03 13:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Erick
-2 # Erick 2021-05-03 14:29
Zderzenie dwóch rzeczywistości.
Czy rzeczywiście tak niespotykane? Nie sądzę. Nikt nie może podważyć, że nasz kraj zbudowany został na fundamencie wiary chrześcijańskie j i Kościoła katolickiego. Dlatego popieram w 100 procentach KONFEDERACJĘ i Grzegorza Brauna. Oczywiście cenię sobie wolność tak w sprawach wyznania jak i w sprawach życia codziennego. Dlatego odrzucają mnie obecne działania władzy, która tą wolność dusi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2021-05-03 14:57
Cytuję polak2010:


W końcu pokazałeś, ze jesteś wielkim fanem PiS. To zachowanie dziewczyny z początku było dla mnie bardzo głupie przeszkadzając ludziom się modlić. Ale dziewczyna nie strajkowała przeciwko tym ludziom co się modlili tylko przeciw Rydzykowi, który wykorzystuje osoby starsze i dosłownie ,,zdziera" z nich pieniądze. Niektórym osobom to tak namącił w głowie, ze choćby mieli głodować to dadzą na Rydzyka. Dlatego jak podeszła do tej dziewczyny starsza Pani ta jej nie odtrąciła tylko z nią porozmawiała normalnie. Bo jak powtarzam strajkowała przeciw Rydzykowi w sposób jaki nie pochwalam, ale nie przeciw tym ludziom. Ale u starszej Pani widać efekt Rydzyka bo mówiła o ,,niepolskich" rodzinach. To właśnie przeciw temu ogłupianiu ludzi strajkowała ta młoda dziewczyna. I jeszcze, ze to efekt modlitwy i Radia Maryja. Dla mnie jako osoby wierzącej to mnie po prostu to rozbawiło bo to nie modlitwa i jakiś efekt Radia Maryja a po prostu szacunek do drugiego człowieka o innych poglądach w rozmowie, którego Ty polaku2010 nie masz. I właśnie tym wyróżnia się wyznawcę PiS, ze w takiej sytuacji to by drugą osobę nałożyłby ekskomuniką. Efekt RM i jego związków z PiS mogę pokazać na kilku filmach. Tutaj: youtu.be/URiProSMTVs gdzie było wręcz zagrożenie życia. Albo tutaj: youtu.be/KYz6VeyJkhA. A może tutaj: youtu.be/EPdj4X1KY8Q. To jest niestety prawdziwy efekt Radia Maryja gdzie pod płaszczykiem wiary i religii czyli na naszych wartościach RM i PiS tworzą nową ideologię i alternatywny świat dla takich wyznawców jak Ty polaku2010. Boże widzisz i nie grzmisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
-2 # Dmw 2021-05-03 17:45
Cytujac klasyka-mnie nie interesuje prawo,mnie interesuje sprawiedliwosc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-17 # polak2010 2021-05-03 19:33
Niesamowity akt miłosierdzia ze strony tej starszej pani całuje w nogi biedną zdemoralizowaną młodą dziewczynę.
Prawdziwa moc wiary katolickiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+10 # AntyPiS 2021-05-03 19:52
Cytuję polak2010:
Niesamowity akt miłosierdzia ze strony tej starszej pani całuje w nogi biedną zdemoralizowaną młodą dziewczynę.
Prawdziwa moc wiary katolickiej.


Nie wycieraj sobie gęby wiarą i religią bo widzę, że znów przez tydzień będziesz o tym cały czas pisał. Zwłaszcza po tym co pisałeś na innych ludzi to się nazywa świętoj*bliwość .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
123
+8 # 123 2021-05-03 21:41
To niehigieniczne. Zwłaszcza w dobie pandemii. Nadstawia się drugi policzek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zygmunt
+4 # Zygmunt 2021-05-03 19:59
Polak i AntyPis dajcie sobie już spokój.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2021-05-03 21:07
Cytuję Zygmunt:
Polak i AntyPis dajcie sobie już spokój.


Panie Zygmuncie. Dopóki polak2010 nie przestanie pisać swoich fantazji różnej maści to niestety będę reagował bo to czyste sianie propagandy a nic nie mówienie przeciw to zgodzenie się na tę propagandę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+1 # Dmw 2021-05-03 22:56
O to to. Madre slowa.Myslmy Rodacy,myslmy racjonalnie

m.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
123
+3 # 123 2021-05-04 00:03
Masz jeszcze jakiś innych przewodników duchowych poza Kudlińskim?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+2 # Dmw 2021-05-04 00:15
Kilku bym jeszcze wymienil. Lubie posluchac ludzi racjonalnych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+1 # Dmw 2021-05-12 00:03
Proponuje wysluchac Hymn Unii Europejskiej. Calosc bacznosc !

m.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+1 # Dmw 2021-05-12 00:06
[quote name="Dmw"]Prop onuje wysluchac Hymn Unii Europejskiej. Calosc bacznosc !

ho. To ma byc'to'
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+1 # Dmw 2021-05-12 00:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |