Samorządowcy złożyli kwiaty, aby uczcić pamięć zmarłego papieża Jana Pawła II

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

W dniu 2 kwietnia, w 16. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, która w tym roku wypadła w Wielki Piątek, lubaczowscy samorządowcy uczcili pamięć o Wielkim Polaku, honorowym obywatelu zarówno miasta Lubaczów, jak i gminy Lubaczów.

Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt oraz Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów Roman Cozac złożyli wiązanki kwiatów przy pamiątkowym obelisku na lubaczowskim stadionie miejskim, który upamiętnia wizytę Ojca Świętego w mieście w dniach 2-3 czerwca 1991 roku, a także przy pomniku Papieża Polaka przy kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

Św. Jan Paweł II zmarł w sobotę 2 kwietnia 2005 r., w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godzinie 21:37. Miał prawie 85 lat. Pontyfikat 264. następcy św. Piotra trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października – rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu.  - przypomina Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

Zdjęcia: powiatlubaczowski.pl

169591735_242286070957525_4056508808422802820_n.jpg169717523_484152329376597_8633532732875235727_n.jpg169720316_963453891140553_3460835730746205066_n.jpg169736017_1087845155029710_3391709556103268353_n.jpg170102878_281894190173973_7912722093652421826_n.jpg171062075_135275065215052_3783988775038324805_n.jpg

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Agent
+8 # Agent 2021-04-09 14:09
Czy przystoi hold oddawac JP2? Medialnie byl dobrym papierzem, ale wiedzial o pedofili w kosciele i nic z tym nie zrobil. Moze nawet tuszowal sprawy zboczencow, moze. Pomniki JP2 nadaja sie do zrownania z ziemia, nie byl taki twardy i czysty jak ludziom wmowiono. Wierzyc mozna we wszystko, ale fakty to podstawa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sfsd
-17 # sfsd 2021-04-09 15:07
pokaż te fakty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Agent
+9 # Agent 2021-04-10 03:28
Przestan ogladac kurwi#%&zje i trwam a zostaniesz oswiecony i poszukasz sobie bez problemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+22 # Dmw 2021-04-09 14:47
Benedykt XVI jako wczesniejszy szef kongregacji nauki i wiary chcial zwalczac i karac tych,ktorzy popelnili te straszne czyny,ale zostal zmuszony do abdykacji. Teraz cos sie zaczyna ze strony bo pan Slawoj Flaszka Glodz ps. Actimelek dostal kare choc i tak za mala. Powinien zostac pozbawiony stopnia generalskiego. W ogole nie rozumiem z jakiej racji kapelani maja z miejsca tytul generalski,co oni maja za wiedze nt.wojskowosci? pan Slawoj Flaszka ps.Actimelek powinien opuscic rezydencje z danielami,luksu sem i zamieszkac w klasztorze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-30 # polak2010 2021-04-09 18:40
Jak to powiedział klasyk cyt. ,, Nie wycierajcie swoich brudnych mord osobą zamarłą"
Co do pedofili i innych zboczeństw np.(adopcji dzieci przez homoseksualnych zboczeńców)
Jak najbardziej trzeba potępiać takie zachowania i z nimi walczyć.
I trzeba zadać sobie pytanie czy przez ostatnie lata za pedofilię został skazany np. Sędzia, Polityk, znany aktor.
Bo jak rozliczać to wszystkich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+21 # AntyPiS 2021-04-09 19:55
Cytuję polak2010:
Jak to powiedział klasyk cyt. ,, Nie wycierajcie swoich brudnych mord osobą zamarłą"
Co do pedofili i innych zboczeństw np.(adopcji dzieci przez homoseksualnych zboczeńców)
Jak najbardziej trzeba potępiać takie zachowania i z nimi walczyć.
I trzeba zadać sobie pytanie czy przez ostatnie lata za pedofilię został skazany np. Sędzia, Polityk, znany aktor.
Bo jak rozliczać to wszystkich.


Zamarłem jak zobaczyłem, ze nawet cytować wypowiedzi swojego guru nie potrafisz przytoczyć 8) Pedofilia to świństwo i każdy myślący człowiek to powie. Pedofilia nie jest zależna od pracy czy statusu majątkowego czy społecznego. Ale aktor-pedofil to nie to samo co ksiądz - pedofil. Ksiądz w naszym społeczeństwo jest osobą, którą uważa się za łącznika z Bogiem i jest osobą, której bardziej się ufa niż aktorowi. Mniej się ufa, ale wychodzi wiele afer właśnie dlatego teraz bo się mnie ufa niż kiedyś księżom. I dużo tych przypadków wychodzi. Częściej niż u aktorów, sędziów i polityków. Piszesz jak rozliczać to wszystkich. A co mówi Błażej Kmieciak z PiS z Komisji ds. Pedofilii: "osoby wykorzystane seksualnie w dzieciństwie trafią kiedyś wprost do nieba". Czyli co Ci księża pedofile ich nie molestowali tylko dawali im zbawienie. Nóż w kieszeni się otwiera. Jedynie PiS nie chce wpisania księży do rejestru pedofilów mimo co chwilę wybuchających afer. I widzisz kogo bronisz polaku2010. A co do adopcji dzieci przez parę homoseksualną, których nie jestem zwolennikiem, ale nie nazwę tego ,,zboczeństwem" . Zboczone myśli Ci tylko po głowie chodzą ;-) Według danych jest już 50 tys. wychowywanych przez pary jednopłciowe. I co powiesz tym osobom, że są zboczeni i niech oddają dzieci do domu dziecka bo wychowują jako para jednopłciowa. Bo na to wychodzi, ze tak myślisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+21 # lewak 2021-04-09 21:16
Wypowiedź klasyka pomieszała się polakowi2010 z wypowiedzią innego klasyka, który nazwał swego wujka konkurenta w interesach "brudną pałą". Polak2010 i inni jemu podobni nie widzą, albo udają, że nie widzą, tego że w żadnej innej niż Kościół instytucji pedofile nie byli ukrywani. I nadal są tacy, co chcieliby ich i ich protektorów łatwo rozgrzeszać ("zgrzeszył, no zgrzeszył, kto nie ma pokus"). A co do wypowiedzi tego z Komisji, to on wcale nie uważa, że księża dawali zbawienie czy coś, gość powiedział więcej: "Osoby wykorzystane seksualnie w dzieciństwie trafią kiedyś wprost do nieba. Skąd to wiem? Bo w piekle już były."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+19 # Dmw 2021-04-09 22:45
Jest wielu tez dobrych,sprawie dliwych ksiezy z powolania. Znam takich. Nie wymienie nazwisk ale np.ks Isakowicz Zaleski. Historyk,walczy o prawde o zbrodniach UPA, o ksiezach wobec bezpieki,o pedofilach. O prawde! a pan Dziwisz nagle amnezja,Alzheim er. Nie wiem,nie pamietam,nie przypominam sobie...bardzo szanowalem Naszego Ojca Swietego,a Benedykt XVI ,wielki naukowiec,teolo g,mogl prowadzic rozmowe z ludzmi o innych pogladach lub niewierzacymi. Zastanowmy sie. Papiez emeryt abdykowal w 2013r. z powodu stanu zdrowia. Dzis jest 2021,Benedykt nadal zyje i ma swiadomosc umyslu. Jestem przekonany,ze zostal zmuszony do abdykacji. Albo uznal ze Jego starania nie maja szans. Madry czlowiek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-26 # polak2010 2021-04-09 23:04
Tam gdzie od ludzi odeszła wiara katolicka i wartości z niej płynące tzw ,, państwa świeckie" pedofilia wzrosła kilkukrotnie.
tvn24.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+15 # AntyPiS 2021-04-09 23:12
Cytuję polak2010:
Tam gdzie od ludzi odeszła wiara katolicka i wartości z niej płynące tzw ,, państwa świeckie" pedofilia wzrosła kilkukrotnie.
tvn24.pl/.../...


I ile jeszcze Niemcy to Niemcy tamto. Argumentów Ci polaku2010 brakuje. W Polsce mieszkamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+14 # Papież 2021-04-10 00:19
Cytuję polak2010:
Tam gdzie od ludzi odeszła wiara katolicka i wartości z niej płynące tzw ,, państwa świeckie" pedofilia wzrosła kilkukrotnie.
tvn24.pl/.../...


streamable.com/0i17zk

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+20 # Polak2010@ 2021-04-10 00:31
Wielka nadzieja w wspaniałym Papieżu Franciszku, oby starczyło mu zdrowia i sił wytępić tą pedofilską mafię. Nie ma miejscu w naszym kościele dla zboczeńców!!!!
Wieżę że ten schorowany ale silny Papież oczyścić nasz kościół, najważniejsze że już zaczął!!!!!
PEDOFILIA MUSI ZOSTAĆ WYTĘPIONA JAK ZARAZA A TYM BARDZIEJ W KOŚCIELE!!!!!
Trzeba o tym mówić i to głośno !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+14 # Dmw 2021-04-10 00:37
I kazdemu kto sie tego dopuscil-wypad ze stanu duchownego i sad cywilny. A potem cela. A co z takimi tam robia to wiemy. Kto wiedzial a tuszowal-wypad ze stanu duchownego,prze padek majatku,wyjazd do Nowosybirska do tartaku. Ale nie tylko ksiezy. Wszystkich zbrodniarzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
KJ
-12 # KJ 2021-04-10 01:52
Ale prostackie teksty.
Brak człowieczeństwa na ten kto z okazji kolejnej rocznicy śmierci naszego kochanego Świętego Jana Pawła II doszukuje się winy. Jest to antyPolak co kala swoje gniazdo, tym bardziej naszego wspaniałego Polaka. Przykro jest czytać kalumnie i kalanie papieża Polaka. Robią to ludzie nawet z naszego powiatu. Wstyd. Ojciec Święty był w Lubaczowie i tym bardziej należy Mu się szacunek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-13 # polak2010 2021-04-10 12:20
Dobrze że Polska nie dała sobie narzucić ,,trendu kultu zboczenia europejskiego" i obyśmy wytrwali w wierze katolickiej.
Kościół katolicki należy pielęgnować i naprawiać a nie z nim walczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+13 # Ciekawy 2021-04-10 12:30
Cytuję polak2010:
Dobrze że Polska nie dała sobie narzucić ,,trendu kultu zboczenia europejskiego" i obyśmy wytrwali w wierze katolickiej.
Kościół katolicki należy pielęgnować i naprawiać a nie z nim walczyć.

Jestem osobą wierzącą. Niestety zachowanie i sposób bycia części duchownych pozostawia wiele do życzenia. Gorszą swoim zachowaniem, zamiataniem choćby pedofilii pod dywan, wołaniem o datki, ofiary gdy sami żyją w luksusie, mają drogie auta, ich rodzinom nagle się powodzi, mają na studia, remonty, wczasy, samochody. A od biednego ludu wciąż wołają ofiar i ofiar
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+7 # AntyPiS 2021-04-10 12:32
Cytuję polak2010:
Dobrze że Polska nie dała sobie narzucić ,,trendu kultu zboczenia europejskiego" i obyśmy wytrwali w wierze katolickiej.
Kościół katolicki należy pielęgnować i naprawiać a nie z nim walczyć.


To niezależne od PiS-u, które rządzi tylko od ludzi czyli od Nas Polaków. To do Nas należy decyzja czy Kościół Katolicki czy PiS-owski nam się podoba. PiS niszczy Kościół a niego naprawia. Nigdy tak się nie dechrystianizow ało państwo polskie jak za PiS-u kiedy ludzie zobaczyli, że tylko dla pieniędzy i zdobycia politycznych fruktów PiS robi interesy z Kościołem i broni go przed rozliczeniem z pedofilią co jest właśnie naprawą KK. Ale cóż PiS tworzy w kraju na bazie KK swój własny Kościół PiS-owski. Już powoduje to, że młodzi odchodzą od Kościoła a uczniowie rezygnują na potęgę z uczenia się religii. To wszystko wina PiS. Za PO tak nie było, żeby tyle osób rezygnowało z religii i mówiło, ze wierzy w Boga, ale nie wierzy w Kościół.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+14 # Polak2010@ 2021-04-10 12:42
Cytuję polak2010:
Dobrze że Polska nie dała sobie narzucić ,,trendu kultu zboczenia europejskiego" i obyśmy wytrwali w wierze katolickiej.
Kościół katolicki należy pielęgnować i naprawiać a nie z nim walczyć.

To jest właśnie pielęgnowanie naszego kościoła a nie walka !!!!
Oczyszczenie, wyczyszczenie usunięcie PEDOFILI !!!!
Wszystko po to aby młodzi ludzie mogli żyć w tym kościele, aby nie uciekali, dzieci czuły się bezpieczne!!!!
Taki jest mój kościół !!!!!
TO JEST NAPRAWA!!!!
POLAK 2010 TEGO NIE ZROZUMIE!!!!
BO JAK TO ZROZUMIEĆ KIEDY SIĘ NIE MIŁUJE BLIŹNIEGO!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |