Droga z Oleszyc do granicy województwa zostanie zmodernizowana


Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przymierza się do modernizacji drogi z Oleszyc aż do granicy z województwem lubelskim. W tej chwili trwają prace projektowe.

Pod koniec roku zostały ogłoszone przetargi na wykonanie dokumentacji projektowych na przebudowę i rozbudowę dróg wojewódzkich nr 865 na odcinkach Oleszyce – Cieszanów oraz Cieszanów – granica województwa. Na opracowanie każdego z tych odcinków PZDW prowadziło osobne postępowanie przetargowe.

Przetargi zostały rozstrzygnięte na początku lutego 2021 roku i oba wygrała firma Promost Consulting z Rzeszowa. Za projekt przebudowy drogi z Oleszyc do Cieszanowa PZDW zapłaci 984 tys. zł. Natomiast za dokumentację projektową na odcinku Cieszanów – Granica Województwa 1 955 700 zł.

W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej 865 Oleszyce – Cieszanów, Promost Consulting pokonał czterech konkurentów. Zaoferował też najniższa cenę (984 tys. zł.). Ceny pozostałych ofert wahały się od 1 185 664 zł do 2 284 110 zł.

Podobnie było w przypadku drugiego postępowania, dotyczącego projektu przebudowy odcinka Cieszanów-granica województwa. I tu Promost Consulting zostawił w polu czterech konkurentów. Cena najdroższej oferty opiewała na 2 853 600 zł. Limit PZDW na to zadanie wynosił 2 250 000 zł.

Projektanci rozpoczęli już pierwsze prace. W tej chwili trwają m.in. uzgodnienia z samorządowcami dotyczące m.in. przebiegu chodników, zatoczek autobusowych czy przejść dla pieszych.

Na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się roboty budowlane.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: