Droga z Oleszyc do granicy województwa zostanie zmodernizowana


Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przymierza się do modernizacji drogi z Oleszyc aż do granicy z województwem lubelskim. W tej chwili trwają prace projektowe.

Pod koniec roku zostały ogłoszone przetargi na wykonanie dokumentacji projektowych na przebudowę i rozbudowę dróg wojewódzkich nr 865 na odcinkach Oleszyce – Cieszanów oraz Cieszanów – granica województwa. Na opracowanie każdego z tych odcinków PZDW prowadziło osobne postępowanie przetargowe.

Przetargi zostały rozstrzygnięte na początku lutego 2021 roku i oba wygrała firma Promost Consulting z Rzeszowa. Za projekt przebudowy drogi z Oleszyc do Cieszanowa PZDW zapłaci 984 tys. zł. Natomiast za dokumentację projektową na odcinku Cieszanów – Granica Województwa 1 955 700 zł.

W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej 865 Oleszyce – Cieszanów, Promost Consulting pokonał czterech konkurentów. Zaoferował też najniższa cenę (984 tys. zł.). Ceny pozostałych ofert wahały się od 1 185 664 zł do 2 284 110 zł.

Podobnie było w przypadku drugiego postępowania, dotyczącego projektu przebudowy odcinka Cieszanów-granica województwa. I tu Promost Consulting zostawił w polu czterech konkurentów. Cena najdroższej oferty opiewała na 2 853 600 zł. Limit PZDW na to zadanie wynosił 2 250 000 zł.

Projektanci rozpoczęli już pierwsze prace. W tej chwili trwają m.in. uzgodnienia z samorządowcami dotyczące m.in. przebiegu chodników, zatoczek autobusowych czy przejść dla pieszych.

Na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się roboty budowlane.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-28 # polak2010 2021-04-07 09:11
Kolejna modernizacja dróg ciekawe co na to Lemingi tzw.(ang. useful idiots)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja234
+13 # Ja234 2021-04-07 09:19
Dzban.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+21 # Ciekawy 2021-04-07 10:04
Cytuję polak2010:
Kolejna modernizacja dróg ciekawe co na to Lemingi tzw.(ang. useful idiots)

Do Redakcji. Proszę o usuwanie komentarzy osoby polak2010. Wg mnie sieją nienawišć, nie mają związku z tematem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+12 # AntyPiS 2021-04-07 11:08
Cytuję Ciekawy:
Cytuję polak2010:
Kolejna modernizacja dróg ciekawe co na to Lemingi tzw.(ang. useful idiots)

Do Redakcji. Proszę o usuwanie komentarzy osoby polak2010. Wg mnie sieją nienawišć, nie mają związku z tematem.


Popieram. Ale zapewne człowiek PiS-u to nie usuną tego bo musi mieć dowód do wypłaty za komentarz ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sfsd
-7 # sfsd 2021-04-07 15:32
Faszyści chcą cenzurować niewygodne komentarze? Nieładnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zorro
-6 # zorro 2021-04-07 15:36
Antypisie a ile ty dostajesz za komentarz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2021-04-07 18:04
Cytuję zorro:
Antypisie a ile ty dostajesz za komentarz?


W odróżnieniu od polak2010 odpowiem. Dokładne 0 zł. Proszę bardzo masz drogi Zorro odpowiedź, która nie raz już tutaj pisałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+13 # Ciekawy 2021-04-07 10:07
Proszę Redakcji, co wspólnego z modernizacją drogi mają lemingi, drobne ssaki z rodziny gryzoni? Asfaltu chyba podgryzać nie będą. Dlaczego Redakcja nie reaguje i nie usuwa zbędnych komentarzy? Proszę o zabranie stanowiska w tej sprawie. Dziękuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zorro
-2 # zorro 2021-04-07 11:06
"Uderz w stół a odezwą się nożyce"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2021-04-07 11:09
Cytuję Ciekawy:
Proszę Redakcji, co wspólnego z modernizacją drogi mają lemingi, drobne ssaki z rodziny gryzoni? Asfaltu chyba podgryzać nie będą. Dlaczego Redakcja nie reaguje i nie usuwa zbędnych komentarzy? Proszę o zabranie stanowiska w tej sprawie. Dziękuję.


:lol: Z tymi gryzoniami ciekawy komentarz. ,,Ciekawy" odpowiedzą Ci na Twój apel jak na moje. Zleją i tyle będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+5 # polak2010* 2021-04-07 15:24
Co za news! Czyżby wybory mają za chwilę? Wtedy takie dobre wiadomości suwerenowi dają. Za remont wertepów do Jaroslawia już mozemy podziekować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Daro
+3 # Daro 2021-04-08 08:03
Kiedy ruszy remont drogi wojewódzkiej z Cieszanowa do granicy Województwa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |