Ratownicy medyczni z Lubaczowa jeżdżą pomagać chorym do Rzeszowa

fot. archiwum WSPR w Przemyślu
fot. archiwum WSPR w Przemyślu

fot. archiwum WSPR w Przemyślu

Ratownicy medyczni z naszego powiatu pełnią dyżury w Rzeszowie. Jest to spowodowane faktem, że w ostatnich dniach rzeszowskie pogotowie otrzymuje bardzo dużo zgłoszeń, przez co w tamtym rejonie jest dużo więcej wyjazdów do pacjentów.

Decyzję o wysyłaniu ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu (lubaczowskie pogotowie wchodzi w jej skład) do Rzeszowa podjęła Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

- Konieczność dodatkowego zabezpieczenia wynika z dużej liczby zgłoszeń, jakie w ostatnim czasie wpływają do dyspozytorni medycznej oraz wydłużenia czasów obsługi zdarzeń wymagających interwencji ZRM.  - mówiła dla portalu nowiny24.pl Agniszka Skała z zespołu prasowego wojewody

W tej chwili rzeszowskie pogotowie wspierają dwie karetki z WSPR w Przemyślu. Samochody są na miejscu w Rzeszowie. Przeważnie do stolicy naszego województwa wyjeżdża jeden zespół ratowników z Lubaczowa. Niekiedy pomagają dwa zespoły, ale to wszystko zależy od aktualnej sytuacji w naszym powiecie.

Źródło: zlubaczowa.pl, nowiny24.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ile jest warte życie
+19 # Ile jest warte życie 2021-03-26 20:49
Gratulacje! Polecam też lekturze drugą stronę medalu:

"Mam na imię Bartek, jestem rezydentem 4.roku specjalizacji z Chorób Wewnętrznych i pracuję w Wielospecjalist ycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu. Od 10 miesięcy pracuję w ramach oddziału "covidowego". Jeśli ktoś przez ostatnie 3-4 tygodnie żył w puszczy albo pod kamieniem w jaskini, to tylko przypominam - tak, mamy 3.falę pandemii. Znowu jest bardzo duży wzrost zakażeń, znowu mamy pełno pacjentów w bardzo ciężkim stanie. Ale reguły gry bardzo się zmieniły.
Widzimy coraz więcej osób w wieku 30-, 40-, 50-lat... poznajemy się na oddziale, wiem że pacjent ma zajęte 70-90% płuc... słabo... spróbujcie nalać do dzbanka wody przez kran zapchany w 90% kamieniem... dać się jakoś da, ale szału nie ma. Większość historii zaczyna się podobnie - przyniosła córka z przedszkola/szk oły, znajomy wyszedł dodatni, ktoś w pracy zachorował... "tylko oni zostali w domu i mają się dobrze, a ja leżę tutaj"... włączamy wszystkie leki wg.najnowszych zaleceń (o ile jeszcze są w hurtowniach...) , podajemy tlen, najpierw na maskę, a potem przez specjalną aparaturę stanowiącą ostatni krok przed respiratorem, czyli nasze kochane airvo... pomimo iż wielu pacjentów airvo uratowało, to nawet pomimo maksymalnych ustawień przepływów i stężeń tlenu czasem i ono musi się poddać... pacjenci pytają ze strachem w oczach - "kiedy będzie lepiej?"... nie wiem... "Doktorze, ja już nie mam siły oddychać"... robimy konsylium na oddziale, kombinujemy, ale wyczerpaliśmy wszystkie możliwości... saturacja dalej spada, mamy 60%... podejmujemy decyzję o przekazaniu pacjenta na intensywną terapię... oznajmiam pacjentowi jak wygląda sytuacja - widzę coraz większy strach w oczach... tłumaczę, że nie mamy na naszym oddziale większych możliwości leczenia... "czy ja tutaj jeszcze wrócę?"... znowu nic nie odpowiadam... z naszego doświadczenia wiem, że ma zaledwie 5-10% szans na przeżycie pod respiratorem.
Jedziemy windą w akompaniamencie pikania przenośnego defibrylatora, który mierzy spadającą saturację i tętno oraz syku butli, która próbuje podać jak najwięcej tlenu pacjentowi... wjeżdżamy na oddział intensywnej terapii, gdzie pacjent będąc jeszcze świadomym, ale oddychając bardzo ciężko, widzi 20 stanowisk na oddziale, który był przewidziany na stanowisk 10. Na każdym z nich nieruchoma postać z licznymi rurkami i przewodami podłączonymi do różnych sprzętów. Widzę jego strach, jak z sekundy na sekundę coraz bardziej uświadamia sobie, że za chwilę do nich dołączy... przekładamy pacjenta na drugie łóżko, słyszę kolejny raz: "dzień dobry, jestem anestezjologiem , musimy pana/panią zaintubować. Rurka 7.5, midanium, propofol, fentanyl". To ostatnie zdanie, będzie dla wielu z nich ostatnim, jakie usłyszą w swoim życiu... rurka 7.5, midanium, propofol, fentanyl... 95%. Pacjentów na intensywnej terapii umiera... na te 20 stanowisko, tylko na jednym hospitalizacja skończy się względnie pomyślnie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ile jest warte życie
+22 # Ile jest warte życie 2021-03-26 20:50
Potem zostaje rozmowa z rodziną, w której często okazuje się, że z powodu COVID-19 miesiąc temu zmarła mama/tata/babci a... a ja wiem, że za chwilę będą przeżywać kolejną tragedię...
Możecie niezgadzać z Ministerstwem Zdrowia, ja się też w wielu rzeczach z nim nie zgadzam, a z Panem Ministrem raczej przy kawie nie miałbym o czym rozmawiać. Ale z zasadą Dystans-Dezynfe kcja-Maseczka-S zczepienie zgadzam się całkowicie. Ograniczmy na jakiś czas spotkania/impre zy/wyjścia... Każdy ma dość po tych 12 miesiącach, ale musimy w tym wszystkim razem wytrzymać dbając o siebie i naszych najbliższych. Kilka prostych rzeczy zmniejsza znacznie szansę na to, że spotkamy się pewnej nocy na dyżurze i nie będziecie mi odpowiadać na pytanie: "co się u pana/pani stało?". Bo jeśli nawrócicie się na te zasady w momencie kiedy się spotkamy lub spotkam się z Waszymi bliskimi na oddziale, to może być już zdecydowanie za późno...
Trzymajcie się zdrowo i dbajcie o siebie i swoich bliskich."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mmmm
+9 # mmmm 2021-03-27 21:16
codziennie umiera około 500 osób na kronawirusa a na zakrzepicę z powodu szczepionki pewnie nikt ale do gadania mają dużo. tumneria anty szczepionkowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mmmm
+8 # mmmm 2021-03-27 21:01
Jak można negować szczepienia nie bo nie coś ktoś słyszał ale uzasadnić nie potrafi a potem płacz ta polska przekora
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Alik
+1 # Alik 2021-03-27 13:27
Doprowadziła do tego właśnie postawa rządzących. To oni za to odpowiadają. Gdyby wprowadzone obostrzenia były zgodne z Konstytucją to nikt by nie protestował. A tak mamy cyrk. Demontaż służby zdrowia. Brak sprzętu brak presonelu. Ile już rządzą??? Ile jeszcze będą zwalać na opozycję wszystko??? Nie ma pieniędzy dla medykóe nie ma na respiratory nie ma na karetki i szpitale oraz leki ale na 500 plus jest ale na premie w ministerstwach jest. I z całym szacunkiem ale jak ktoś w komentarzu pisze "Pan Minister" to wiadomo czyja to opcja. Zastraszyliście całe społeczeństwo takimi właśnie historiami ale nie robicie nic żeby to powstrzymać. Dwa tygodnie temu mówiliście, że w galeriach się ludzie nie zarażają a teraz co? Zamknięcie bo Covid. Covidem tłumaczycie wszystko a najbardziej swoją nieudolność!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wykop
+5 # Wykop 2021-03-27 13:32
Chcemy prawdy!!!
Chcemy rzetelnych danych na temat zakażeń potwierdzonych testami które dają jednoznaczne wyniki. FOSYĆ ŻĄGLOWANIA LICZBAMI I KŁAMSTW!!!
CHCEMY PRZESTRZEGANIA PRAWA I KONSTYTUCJI!!!
DOSYĆ PROPAGANDY! CHCEMY ŻEBY GŁOS OBYWATELI BYŁ SŁYSZANY! DOSYĆ NIEZGODNYCH Z KONSTYTUCJĄ OBOSTRZEŃ!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Erwin
+7 # Erwin 2021-03-27 13:37
Wzburzenie społeczeństwa jest jak najbardziej uzasadnione. Już od ponad roku ponosimy ofiary na rzecz Covid a nasza władza nic z tym nie robi. Ich nieudolność jest straszna. Zamykają siłownie i baseny gdzie można dbać o kondycję i dziwią się że społeczeństwo słabnie. DOSYĆ!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lowe
+5 # Lowe 2021-03-27 13:40
Zgadzam się. Zaistniała sytuacja to wina rządzących. Najpierw osłabili ludzi przez zamknięcie siłowni i miejsc rekreacji. Teraz manipulują danymi. Miało być 25 tys. Zakażeń do zamknięcia i proszę sztandarowo w środę 25 tys. CHCEMY W KOŃCU PRAWDY I WOLNOŚCI!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wirtualny
+10 # wirtualny 2021-03-27 16:02
Co poszło nie tak w naszym kraju w walce z pandemią? - Przez rok nie uwolniliśmy zarządzania kryzysowego od politykierstwa. Nie polityki - politykierstwa. Przykładem tego są słowa marszałka Karczewskiego, który tłumaczył, dlaczego nie testowano osób przylatujących z Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie w grudniu ub. roku ("rząd bał się hejtu" ). To jest klucz. Nie mówiąc już o żenujących słowach premiera Morawieckiego na niedawnej konferencji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+13 # Ból większy niż twój 2021-03-27 16:28
Nie wiem o co cały ten raban. Przecież taksówkarze jeżdżą, a branże nie są zamykane. Zresztą... posłuchajcie Najjaśniejszej Matki Teresy z PiS. Naszej rodaczki. Tak właśnie nas reprezentuje przed całą Polską. I po co ładujemy te wszystkie pieniądze na promocję Ziemii Lubaczowskiej, Panie Wójcie, Panie Starosto. Nasza wspaniała Matka Teresa robi nam najlepszą promocję. I to prawie za darmo!

facebook.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.