Nareszcie! Trwa przebudowa drogi z Oleszyc do Lipiny


Rozpoczęły się pierwsze prace związane z przebudową drogi na trasie Oleszyce - Lipina. Inwestycja będzie kosztować ponad 23 mln złotych.

Jak już informowaliśmy w 2019 roku, pierwotnie zaplanowano kompleksową przebudowę 14-kilometrowego odcinka drogi z Oleszyc do Zapałowa, ale niestety w wyniku ogłoszonego przetargu na realizację tego zadania okazało się, że województwo ma niewystarczające środki finansowe na tą inwestycję. Dlatego też Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zmuszony był zrezygnować z przebudowy tego odcinka drogi. Zdecydowano, że modernizacji zostanie poddany tylko odcinek z Oleszyc do Lipiny. Pod koniec 2018 roku ogłoszono kolejny przetarg. Najniższą ofertę, opiewającą na kwotę w sumie prawie 23 milionów złotych złożyła firma PBI.  W tej cenie jest kompletna dokumentacja projektowa na przebudowę DW 865 na odcinku Oleszyce-Zapałów – prawie 900 tysięcy złotych oraz wykonanie robót budowlanych (dot. drogi z Oleszyc do Lipina) – 22 mln złotych.

Pierwsze roboty rozpoczęto kilkanaście dni temu. W tej chwili drogowcy usuwają drzewa znajdujące się przy drodze. W związku z tym wprowadzono sygnalizację świetlną i ruch wahadłowy, dlatego też kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Wkrótce rozpoczną się pracę związane ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni i jej poszerzeniu. W sumie zostanie zmodernizowany odcinek o długości 6 km. Roboty budowlane powinny zakończyć się z końcem października 2021 roku.

Całkowita wartość zadania to 23 168 062,07 zł, z czego aż 19 680 447,78 zł to dofinansowanie z UE.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-31 # polak2010 2021-03-20 20:55
Tylko poinformujcie o remoncie osobiście każdego ,,Leminga" gdyż mogą czuć się sfrustrowani widząc to ,, Średniowiecze" :lol: :lol:
Można powołać specjalny zespół do tego zadania, może ,, Lemingi" poczują się wtedy ważni. :sigh:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
+22 # gorszy sort 2021-03-20 22:16
Cytuję polak2010:
Tylko poinformujcie o remoncie osobiście każdego ,,Leminga" gdyż mogą czuć się sfrustrowani widząc to ,, Średniowiecze" :lol: :lol:
Można powołać specjalny zespół do tego zadania, może ,, Lemingi" poczują się wtedy ważni. :sigh:


ochłapem sie cieszyć?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kom Polski
+27 # Kom Polski 2021-03-20 21:22
6 km jest moc.Sukces na miarę naszych czasów. Jeszcze zrobią z Lubaczowa do Basznia 3 km ( bo na więcej braknie kasy) i można ogłaszać święta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-34 # polak2010 2021-03-20 21:51
A może trzeba ,,Lemingom" wysłać SMS Alert o zamiarze remontu drogi gdyż rano po zasiłek mogą nie zdążyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+16 # Papież 2021-03-21 01:18
Ja już dostałem, a ty?

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+27 # polak2010* 2021-03-20 22:34
Naszym krajem rzadza ludzie uważający się za zbawców, wykorzystujący do swoich celów najgorsze ludzkie instynkty. Zwodzą ludzi pustymi obietnicami, przekupują, zastraszają, twierdzą, że są nieomylni, swoi dostają kasę , żyją w luksusach i to ich trzyma . Będą popierać i klaskać, jak stracą władze będą nikim . Tylko co z krajem, co z ludźmi, pokolenia bedą przeklinać przodków za takie "rządzenie"


Efekty ich działań, jak pokazuje historia, są przerażające.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Waldemar C
+13 # Waldemar C 2021-03-21 01:22
Coś w tym jest....

streamable.com/qnmmsq
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysiek H
-15 # Krzysiek H 2021-03-21 02:57
Jebać kurwy maczetami i dzięki za tą drogę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
max
+5 # max 2021-03-21 09:34
Uwielbiam czytać te komentarze, naprawdę niezła beka. Przy okazji, proszę Redakcję o kolejne, równie kontrowersyjne tematy jak ten o remoncie drogi;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Typo
+11 # Typo 2021-03-21 11:37
Z tego wynika, że to unia remontuje nam tą drogę skoro dokłada do interesu ponad 19 mln zł. Województwo ma nas gdzieś. Ja się pytam co robią w tej sprawie posłowie z naszego okręgu i senator? Za co biorą grube pieniądze z naszych podatków???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
buhahaha
-19 # buhahaha 2021-03-22 09:36
Zasrana unia łaski nie robi bo to z naszych podatków te 19 mln zł , zasrana unia nie ma własnych pieniędzy dzięciole buhahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+11 # AntyPiS 2021-03-22 10:41
Cytuję buhahaha:
Zasrana unia łaski nie robi bo to z naszych podatków te 19 mln zł , zasrana unia nie ma własnych pieniędzy dzięciole buhahaha


Tak jak rząd PiS-u ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
buhahaha
-18 # buhahaha 2021-03-22 12:45
Tumanie czy napisałem , że rząd PiS-u ma własne pieniądze buhahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Janusz Poprawny
+9 # Janusz Poprawny 2021-03-22 17:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Janusz Poprawny
+13 # Janusz Poprawny 2021-03-22 17:33
Skoro "zasrana unia" to powinieneś też napisać "zasrany rząd PiS-u", aby wszystko się zgadzało. Dlaczego obrażasz wszystkich dookoła? Nie potrafisz inaczej prowadzić dialogu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+7 # AntyPiS 2021-03-22 19:14
Cytuję buhahaha:
Tumanie czy napisałem , że rząd PiS-u ma własne pieniądze buhahaha


Chciałem napisać dlaczego tak napisałem, ale widzę, że Janusz Poprawny mnie wyprzedził ;) A, że nie chcę powtarzać bez potrzeby. Dlatego tylko napisze, że popieram w całości komentarz Janusza Poprawnego ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mlody
+4 # mlody 2021-03-24 12:58
Cytuję Typo:
Z tego wynika, że to unia remontuje nam tą drogę skoro dokłada do interesu ponad 19 mln zł. Województwo ma nas gdzieś. Ja się pytam co robią w tej sprawie posłowie z naszego okręgu i senator? Za co biorą grube pieniądze z naszych podatków???


Szanowny Kolego, posłowie z Ziemi Lubaczowskiej od lat obiecują gruszki na wierzbie, jak choćby remont drogi, która od zawsze miała być "do Zapałowa" wyremontowana (gdzie i tak za Ryszkowa Wolą jest tragedia do Makowiska)
Pięć lat nie mogą wymodlić tematu. Swój Zarząd województwa, swoi posłowie i taki blamaż. Skandal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nowy
+11 # Nowy 2021-03-21 11:42
Proponuję zrobić to co ludzie pisu czyli latać wszędzie samolotem XD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |