Wścieklizna w gminie Lubaczów. Wyznaczono obszar zagrożony

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubaczowie rozporządzeniem z 10 lutego wyznaczył na terenie Gminy Lubaczów ognisko wścieklizny.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubaczowie Rozporządzeniem Nr 1/2021 z dnia 10 lutego 2021 r. w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt w powiecie lubaczowskim wyznaczył na terenie Gminy Lubaczów ognisko wścieklizny.

W rozporządzeniu wskazano miejscowości: Huta Kryształowa, Basznia Dolna wraz z osiedlem Sołotwina, Basznia Górna, Piastowo, Tymce, i Karolówka za obszar zagrożony wścieklizną u zwierząt.

Zgodnie z rozporządzaniem na obszarze zagrożonym wścieklizną zwierząt nakazuje się:

– trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu;
– odstrzał sanitarny lisów wolno żyjących na zasadach określonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubaczowie.

Ponadto zgodnie na obszarze zagrożonym wścieklizną zwierząt zakazuję się:

– organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt;
– organizowania polowań i odłowów zwierząt łownych, za wyjątkiem odstrzałów sanitarnych dzików oraz polowań indywidualnych na dziki bez udziału psów i nagonek, na zasadach określonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubaczowie;
– przemieszczania psów i kotów bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lubaczowie.

Ponadto obszar zagrożony wścieklizną u zwierząt zostanie oznaczony tablicami ostrzegawczymi o treści „UWAGA! Obszar zagrożony wścieklizną zwierząt”.

Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

siołek
+9 # siołek 2021-02-19 18:31
CZAS REAKCJI BARDZO SZYBKI 9 DNI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Janek
+6 # Janek 2021-02-22 06:05
Proszę wytłumaczyć, dlaczego obszarem zagrożonym jest Karolowki, a Mlodow już nie . To jest jeden obszar zwartej zabudowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
MiszMasz
+5 # MiszMasz 2021-02-22 08:27
Cytuję Janek:
Proszę wytłumaczyć, dlaczego obszarem zagrożonym jest Karolowki, a Mlodow już nie . To jest jeden obszar zwartej zabudowy.


Bo w tym kraju najmniejsza pierdoła nie może być zrobiona normalnie, ot taka tradycja :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+8 # mieszkaniec 2021-02-20 20:31
chamstwo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+9 # mieszkaniec 2021-02-20 20:32
idiota , który moze zapobiec tym wszelkim choróbstwom, nic o tym nie wie??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+11 # mieszkaniec 2021-02-20 20:34
czyli w tym momencie te de..bile z rady gminy robią sobie co chca?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+12 # mieszkaniec 2021-02-20 20:35
pionki z rady gminy , którymi rzadzi najjasniejsze słonce z lisich jam!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+9 # mieszkaniec 2021-02-20 20:38
czyli de facto ...jeden....któ remu te pionki z rady gminy nic zrobic nie moga....czyli de facto kukiełki z rady gminy...was pozdrawiam...tu manki jedne!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+10 # mieszkaniec 2021-02-20 21:17
zastanówcie sie,czy wy jestescie radnymi gminy, czy pionkami , którzy tylko głosuja za projektami tego jednego najwazniejszego z lisich jam? czy wy jestescie radnymi mieszkańców, czy palcami wójta|||||??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rlu
+8 # Rlu 2021-02-21 09:04
Ta rada to jest g...no warta. Wypier...lić na zbity pysk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Toja
-5 # Toja 2021-02-22 13:11
To jak określić ciebie głupku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zorientowany
+10 # zorientowany 2021-02-21 20:09
Panowie radni, przecież o wsciekliznie mówiono już długi czas, byliscie obojetni?jak to jest, głównym zadaniem radnego sa kontakty z mieszkańcami, wy macie byc wyrazicielem ich woli, czy tak jest? pomijam żenujący już fakt, ze 15 radnych i wszyscy są pisowcami, skoro nie mozecie sprostac zadaniom radnego, złózcie mandaty z przyczyn osobistych badz rodzinnych,napr awde to juz jest frustrujace w jaki sposób nie działa ta rada gminy, poczytajcie sobie dokładnie na czym polega samorząd gminny, z pewnoscia nie na tym, co jest w gminie lubaczow
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |