W Żmijowiskach powstała nowoczesna wieża obserwacyjna [VIDEO]


W pierwszych tygodniach 2021 roku Bieszczadzki Oddział SG uruchomił dwie nowe wieże obserwacyjne służące do ochrony zewnętrznej granicy UE z Ukrainą. Jedna z nich znajduje się w miejscowości Żmijowiska w gm. Wielkie Oczy.

Sercem kilkudziesięciometrowych konstrukcji są umieszczone na szczytach kamery. Umożliwiają one obserwację rejonu granicy na odległość kilkunastu kilometrów. Stanowiska operatorów znajdują siedzibach placówek SG. Sprzęt jest wykorzystywany niezależnie od pory dnia i w nocy, przez cały rok. Operatorzy współpracują z patrolami. W przypadku ujawnienia próby nielegalnego przekroczenia granicy lub przemytu towarów, funkcjonariusze pełniący służbę w terenie są niezwłocznie kierowani bezpośrednio w miejsce zdarzenia.

Budowa wieży w Żmijowiskach kosztowała prawie 1,3 mln złotych. 

Aktualnie na Podkarpaciu funkcjonuje sześć takich obiektów. Ich budowę sfinansowano ze środków unijnych w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 25 proc. kosztów pokrył budżet państwa.

Źródło: BiOSG

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

HWDP_SG
+3 # HWDP_SG 2021-02-17 11:30
Niech zrobią porządek z tą spółką wzajemnej adoracji. Wrangler w garażu stoi a nie na akcje jeździ, a wież obserwacyjnych jak ta powinno stać znacznie więcej, jedna to sukces jak złapanie 1 z 100 latających dronów.

Przerobić to na policję graniczną żeby pozbyć się zbędnych wydatków, na emeryturę wysłać darmozjadów, którzy nie wiedzą jak wygląda granica i gubią się na korytarzach budynków, a przede wszystkim przestać wydawać tam miliony w błoto na sprzęt, który niczemu nie służy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.