Ile zarobili wójtowie i burmistrzowie z powiatu lubaczowskiego? Sprawdź!


Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe burmistrzów i wójtów urzędujących w naszym powiecie. Zobacz, ile w 2019 roku zarobił rządzący w Twojej gminie!

Rok 2019 największy dochód przyniósł burmistrzowi Oleszyc, który zarobił ponad 133 tys. złotych brutto. W naszym rankingu tuż za nim znalazł się burmistrz Lubaczowa którzy otrzymał prawie 130 tys. zł  wynagrodzenia. Trzecie miejsce zajmuje Zdzisław Zadworny. Burmistrz Cieszanowa wypracował niespełna 126 tys. zł. Listę zamyka wójt gminy Wielkie Oczy Albert Hawrylak, który zarobił 104 tys. złotych.

Poniżej publikujemy zestawienie, opracowane na podstawie danych zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej.

Publikujemy dane z 2019 roku ponieważ oświadczenia majątkowe za 2020 rok samorządowcy będą składać w późniejszym terminie.

 

Z czego składają się pensje włodarzy?

Pensja prezydenta, burmistrza czy wójta składa się z kilku składników - wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego oraz dodatku za wieloletnią pracę. Nie dziwi więc fakt, że z reguły najwięcej mają ci, którzy najdłużej rządzą swoimi gminami czy miastami, a najmniej ci, którzy są dopiero na początku swej samorządowej drogi.

Pensja ustalana jest przez radnych, którzy co ciekawe mogą ją także obniżyć. Tak też się stało w gminie Narol. Tamtejsi radni obniżyli pensję burmistrza Narola o prawie 4400 złotych! Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Olo
+26 # Olo 2021-01-21 20:39
Po co publikować dane które były aktualne rok temu ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
TenCoWieWszystko
+5 # TenCoWieWszystko 2021-01-22 11:16
Na przykład po to aby wiedzieć , że są takie same...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+20 # Papież 2021-01-21 21:58
Ale artykuł totalnie z dupy. Spóźniona ta redakcja o jakieś 12 miesięcy :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Riki
+19 # Riki 2021-01-21 23:09
Zarabiają prawie tyle co Pani Prezes Spoldzielni w Lubaczowie.. prawie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+16 # Papież 2021-01-21 23:24
Słuszna uwaga! A niech pan sprawdzi ile zarabia pan administrator, radny... tylko proszę usiąść wygodnie, bo można się przewrócić ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Riki
+12 # Riki 2021-01-22 08:35
Masakra...to mozna tyle zarabiać jako Administrator? Ludxie o tym wiedzą? Przecież to wszystko idzie z czynszu który się płaci w blokach...masak ra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lokator
+10 # Lokator 2021-01-22 10:25
Nie robią zwrotów za CO to mają czym się dzielić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ttxyn
+3 # ttxyn 2021-01-22 00:17
Ale nędza. Koszę 573 000 rocznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
podsumowanie
+13 # podsumowanie 2021-01-22 05:47
No tak, usługi seksualne nie są tanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wacek
+14 # Wacek 2021-01-22 09:11
Gmina Oleszyce jest najbogatszą gminą w powiecie lubaczowskim, co widać w wynagrodzeniach burmistrza. Brawo bezradni radni, ciągle słyszę o braku pieniędzy i jacy to biedni nie jesteśmy ale dla "króla" Oleszyc jednaj na pensyjkę wystarcza i to nie małą. Nie wstyd wam!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Oleszyce
+15 # Oleszyce 2021-01-22 09:19
tak czułem ,że Andrzej w końcu będzie w czymś najlepszy :-*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Andrzej
+15 # Andrzej 2021-01-22 12:25
A może redaktorzy pokuszą się o ranking zarobków i aktywności naszych radnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |