Świetlica wiejska w Baszni Górnej już po modernizacji

fot. gminalubaczow.pl
fot. gminalubaczow.pl

fot. gminalubaczow.pl

Jednym z priorytetowych działań samorządu gminy Lubaczów jest tworzenie możliwie najlepszych warunków do zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy. Między innymi właśnie dla wypełnienia tej misji, pod nadzorem Gminnego Ośrodka Kultury, funkcjonują wiejskie placówki kultury. Jednym z nich jest świetlica wiejska w Baszni Górnej, wokół której skupia się działalność kulturalna, społeczna oraz integracja mieszkańców tej miejscowości. Modernizacja tego obiektu właśnie się zakończyła.

W ramach przedsięwzięcia wyremontowana została istniejąca część budynku, wykonano także rozbudowę obiektu i przystosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych. W wyniku realizacji inwestycji powiększono salę główną świetlicy, przebudowano kuchnię, która stanowić będzie zaplecze funkcjonującego w miejscowości koła gospodyń wiejskich, zmodernizowano także toalety i dostosowano je do potrzeb osób niepełnosprawnych, zagospodarowano również otoczenie wokół budynku.

Ważny element zadania stanowiła także budowa nowego garażu dla lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Baszni Górnej, zakupionego przez gminę Lubaczów w grudniu 2019 roku.

Przebudowę świetlicy i budowę garażu zrealizowano z wykorzystaniem środków własnych budżetu gminy oraz dotacji zewnętrznych. Całkowita wartość projektu, który został podzielony na trzy etapy, wyniosła 643 019,07 zł. Gmina uzyskała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 163 000,00 zł, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 100 000,00 zł oraz z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020 w wysokości 6 497,00 zł.

Dzięki realizacji zadania powstał nowoczesny obiekt świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowanym otoczeniem, który z pewnością będzie służył organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz integracji lokalnej społeczności. W istotny sposób poprawi również warunki do prowadzenia działalności organizacjom społecznym z Baszni Górnej – m.in. kołu gospodyń wiejskich i ochotniczej straży pożarnej, poprzez utworzenie miejsca – niezbędnej bazy do ich funkcjonowania. Obiekt będzie stanowił również dobre zaplecze do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i rodzinnych.

W przyszłości gmina Lubaczów planuje również zagospodarowanie przestrzeni koło świetlicy (przy zjeździe z drogi Basznia Dolna – Podlesie – Huta Kryształowa) poprzez dokończenie tworzenia terenów rekreacyjnych. Niedaleko istniejącego boiska do siatkówki oraz placu zabaw dla dzieci, powstaną: boisko do piłki nożnej, parking oraz siłownia zewnętrzna.

fot. gminalubaczow.pl
fot. gminalubaczow.pl

fot. gminalubaczow.pl

fot. gminalubaczow.pl
fot. gminalubaczow.pl

fot. gminalubaczow.pl

Źródło: gminalubaczow.pl

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Jacek
-12 # Jacek 2021-01-20 06:15
Pięknia sprawa, gmina Lubaczów rozwija się i ludziom żyje się coraz lepiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Raf
+12 # Raf 2021-01-20 09:17
Kiedy święcenia? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
dodać należy że
-3 # dodać należy że 2021-01-20 20:48
A wszystko to dzięki Panu Wójtowi Gminy Wiesławowi Kapel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.