Najciekawsze przebranie z okazji święta Trzech Króli. Znamy wyniki [ZDJĘCIA]

fot. gminalubaczow.pl
fot. gminalubaczow.pl

fot. gminalubaczow.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizował konkurs Zostań Królem na najciekawsze przebranie z okazji święta Trzech Króli. Napłynęło 53 zgłoszenia. Zobaczcie niesamowitą kreatywność młodych mieszkańców gminy Lubaczów i oczywiście ich rodziców.

Dotychczas z okazji Święta Trzech Króli organizowane były orszaki, na których mogliśmy podziwiać stroje wyjęte wprost z kościelnych szopek Bożonarodzeniowych. Największą popularnością cieszyły się oczywiście postacie trzech Monarchów. Niestety w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, nie mogliśmy ani wziąć udziału, ani podziwiać tego pięknego przemarszu podczas corocznych uroczystości Objawienia Pańskiego. 

Organizując ten konkurs, chcieliśmy by wśród mieszkańców gminy zagościł duch wyjątkowego Święta, by tworzenie strojów było udziałem całej rodziny. Wydaje się, że nam się udało, bo widać na zdjęciach pomoc mamy, babci a nawet taty czy dziadka. Bardzo cieszymy się też, że napłynęło aż tyle zgłoszeń. – mówi Marta Tabaczek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, który wraz z Gminną Biblioteką Publiczną są inicjatorami konkursu.

Mali mieszkańcy gminy Lubaczów przy wsparciu rodziców zaprezentowali przepiękne charakteryzacje Monarchów, obejmujące nie tylko stroje ale także makijaż, czy nawet odpowiednie tło.

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić także dwie najmłodsze osoby: Aurelię Semerak, która niedawno skończyła roczek i dwuletnią Magdalenę Bednarczyk.

06.jpg10.jpg

W kategorii do 6 lat zgłosiło się najwięcej dzieci. Nagrodzone zostały: Maja Tworko, Mikołaj Kulaszewicz, Dominik Śmigielski, Szczepan Głuszyk

09.jpg19.jpg40.jpg45.jpg

W kategorii 7-10 lat: Milena Semerak, Filip Śmigielski, Malwina Kasicka

07_1.jpg07_2.jpg07_3.jpg20.jpg25.jpg

W kategorii rodzinnej napłynęły 4 zgłoszenia i wszystkie zostały nagrodzone: Rodziny Horoniów (Tomek, Kasia, Marysia i Janek),

R_34.jpg

braci Adama i Stefana Boguszów,

48.jpg

grupy rodzinnej: Hania Zając, Michał Misztal i Mateusz Hakało,

r_24.jpg

i grupy: Olek i Aurelka Kornaga, Martyna Sawińska i Szymon Antonik.

R_11.jpgR_12.jpgR_13.jpg

Więcej zdjęć małych Królów znajdziecie na stronie Urzędu Gminy Lubaczów.

Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Alaa
+4 # Alaa 2021-01-14 18:17
Skąd skopiowane? nie widzę źródła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.