Narol: nie ma zgody radnych na podwyżkę pensji burmistrza. G. Dominik nadal będzie zarabiał niespełna 5 tys. zł

Grzegorz Dominik fot. archiwum zlubaczowa.pl
Grzegorz Dominik fot. archiwum zlubaczowa.pl

Grzegorz Dominik fot. archiwum zlubaczowa.pl

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Narolu, jeden z radnych zaproponował podwyżkę pensji burmistrza Narola do 9343 złotych brutto. Radni jednak nie wyrazili zgody na wzrost wynagrodzenia Grzegorza Dominika, które obecnie wynosi 4812 złotych miesięcznie.

Przypomnijmy, że we wrześniu br. radni Rady Miejskiej w Narolu podjęli decyzję o drastycznej obniżce pensji burmistrzowi gminy Narol z 9202 złotych do 4812 złotych brutto. Radni byli bezlitośni, bowiem ustalili najniższą pensję jak to możliwe (zgodnie z obecnymi przepisami burmistrz czy wójt nie może zarabiać mniej). Uzasadniając obniżkę pensji, radni tłumaczyli wtedy, że burmistrz nie współpracuje należycie z Radą, podejmuje decyzji bez zgody radnych czy ogłasza przetargi bez zabezpieczenia środków w budżecie.

Do tematu Rada Miejska w Narolu powróciła na sesji rady, która odbyła się 29 grudnia za sprawą radnego Jana Pudełko, który przedłożył projekt uchwały o wynagrodzeniu burmistrza Narola. Zgodnie z propozycją radnego pensja burmistrza od nowego roku miałaby wynosić 9343 złotych. Jan Pudełko nie uzasadnił jednak zaproponowanej uchwały. W obronie Grzegorza Dominika stanęła Maria Obuchowska, która podczas swojego przemówienia wielokrotnie podkreślała, że dotychczasowe ustalone wynagrodzenie burmistrza jest nieadekwatne do zajmowanego stanowiska i zadań jakie burmistrz na co dzień wykonuje w interesie gminy Narol.

- Zakres zadań jakie zastał burmistrz i jakie wykonuje przekracza możliwości zwykłego pracownika samorządowego. Jego czas pracy przekracza wszelkie normy dobowe i tygodniowe dopuszczalne dla zwyczajnego pracownika, a zadania wykonuje w dni zwykłe i świąteczne, często pracując w nocy. –mówiła radna

Maria Obuchowska zwracała również uwagę, że praca Grzegorza Dominika zaczęła przynosić wymierne efekty, dzięki czemu gmina pozyskała liczne środki finansowe m.in. na budowę remizy w Narolu, termomodernizację świetlic, remonty dróg gminnych czy budowę sali gimnastycznej przy szkole w Łukawicy,

- Pomimo licznych i kosztownych zadań realizowanych w gminie, burmistrz jako dobry gospodarz pokazuje, że nasza gmina znajduje się w bardzo dobrej kondycji finansowej – zaznaczała M. Obuchowska

- Podwyższenie wynagrodzenia burmistrza jest nie tylko koniecznością, ale i potrzebą zapewnienia godziwego wynagrodzenia za pracę dla gospodarza gminy. Godziwość wynagrodzenia za pracę powinna być rozumiana jako wynagrodzenie odpowiednie, właściwe, apolityczne, słuszne, rzetelnie ustalone i uczciwie. -  tłumaczyła na grudniowej sesji radna Maria Obuchowska

Odnośnie zaproponowanej uchwały wypowiedział się radny Mariusz Franus, który zarzucił Janowi Pudełko, że powinien on "bronić uchwały" i rozmawiać z radnymi, a nie stawiać ich przed faktem dokonanym.

- Była możliwość, trzeba było rozmawiać, a nie sporządzać swoją uchwałę i nawet nie wstać, aby jej bronić - grzmiał M. Franus

Radny Marcin Franus odniósł się także do wypowiedzi Marii Obuchowskiej.

- Zgadzam się, że osiągnięcia burmistrza są, ale mamy także porażki; straciliśmy 25% dofinansowania na fotowoltaikę, a to ponad 200 tysięcy złotych, nałożono nam karę za drogę na Kadłubiska w wysokości 54 tysięcy, straciliśmy dofinansowania na dom seniora - wymieniał radny

M. Franus stwierdził, że „do rozmowy o podwyżce powrócimy, ale nie w takiej formie jak zaproponowano”.

Na sesji obecnych było 12 radnych, za podwyżką dla burmistrza głosowało 5 radnych, a 7 było przeciw.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
+5 # polak2010 2020-12-30 15:33
Mam nadzieję że radni w ramach solidarności z Burmistrzem zrzekli się połowy diety.
To byłoby z ich strony bardzo honorowe i pokazało, że działają w tej kwestii bezstronnie a różnice polityczne nie mają znaczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+12 # lewak 2020-12-30 17:53
Nie wiem jak tam jest naprawdę, ale mówią, że obniżyli, bo źle ich zdaniem pracuje, może słusznie, może nie słusznie obniżyli, w każdym razie na pewno przesadzili z rozmiarem tej obniżki. Ale dlaczego mają sobie obniżać? Gdyby panu szef obniżył wynagrodzenie za pana złą pracę, to sobie honorowo i w ramach solidarności z panem też miałby obniżyć? Druga rzecz, czy pisałby pan tak samo w podobnej sytuacji gdyby radni byli w większości z PiS a burmistrz z PSL? Albo gdyby na przykład radni warszawscy obniżyli pobory Trzaskowskiemu? Zapewne wtedy by się pan cieszył, nie wnikając w powody obniżki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
L
-2 # L 2020-12-30 19:31
Cytuję lewak:
Nie wiem jak tam jest naprawdę, ale mówią, że obniżyli, bo źle ich zdaniem pracuje, może słusznie, może nie słusznie obniżyli, w każdym razie na pewno przesadzili z rozmiarem tej obniżki. Ale dlaczego mają sobie obniżać? Gdyby panu szef obniżył wynagrodzenie za pana złą pracę, to sobie honorowo i w ramach solidarności z panem też miałby obniżyć? Druga rzecz, czy pisałby pan tak samo w podobnej sytuacji gdyby radni byli w większości z PiS a burmistrz z PSL? Albo gdyby na przykład radni warszawscy obniżyli pobory Trzaskowskiemu? Zapewne wtedy by się pan cieszył, nie wnikając w powody obniżki.

Drogi Panie radni wybierając wysokość obniżki płac i sposób w jaki to zrobili ośmieszyli gminę i całe środowisko, niekoniecznie tylko pisowskie. Sesje są transmitowane, a strona czytana w różnych częściach Polski. I proszę nie mylić nienawiści i głupoty z polityką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiSior
-12 # PiSior 2020-12-30 18:23
Cytuję polak2010:
Mam nadzieję że radni w ramach solidarności z Burmistrzem zrzekli się połowy diety.
To byłoby z ich strony bardzo honorowe i pokazało, że działają w tej kwestii bezstronnie a różnice polityczne nie mają znaczenia.

Pan Radny M.F w ramach nienawiści do PiS powinien się zrzec 500+ 300+ i innych dobrodziejstw fundowanych przez obóz rządzący tak w ramach swojej wiarygodności i uczciwości powinien wystosować pismo w którym zrzeka się wszystkich profitów ,które rząd PiSu wprowadził w ostatnich latach. Ale nie ,no przecież "mi " się należy a na złość burmistrzowi utniemy pobory, to łatwiej przychodzi. Prostactwo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
a
-9 # a 2020-12-30 19:11
W takim razie Pan M.F. niech zrzeknie się podwyżek w sklepach i innych podatków, które nałożyła nam jedyna słuszna partia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Antek
-14 # Antek 2020-12-30 19:36
Cytuję a:
W takim razie Pan M.F. niech zrzeknie się podwyżek w sklepach i innych podatków, które nałożyła nam jedyna słuszna partia.

Hohoho a jakież to podwyżki wprowadza rząd? Przecież mamy gospodarkę wolnorynkową a nie jak za "waszych" czasów centralnie sterowaną, troszkę przesadziłeś hehehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+21 # Polak 2010&1/2 2020-12-30 20:06
Cytuję Antek:
Cytuję a:
W takim razie Pan M.F. niech zrzeknie się podwyżek w sklepach i innych podatków, które nałożyła nam jedyna słuszna partia.

Hohoho a jakież to podwyżki wprowadza rząd? Przecież mamy gospodarkę wolnorynkową a nie jak za "waszych" czasów centralnie sterowaną, troszkę przesadziłeś hehehe


W 2021 r. czekają nas podwyżki podatków. Wśród nowych podatków znajdą się podatek cukrowy, opłata od małpek, podatek handlowy, opodatkowanie CIT spółek komandytowych Podatek od psa. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w 2021 roku zapłacimy większy abonament radiowo-telewiz yjny. Podatek od nieruchomości. Opłata targowa i uzdrowiskowa. Podatek handlowy Podatek od plastiku. Podatek od węgla. Podatek cyfrowy. Podatek od deszczu.
UFF JEST TEGO CZĘŚĆ PODNOSI PAŃSTWO W INNYCH DAJE WOLNĄ RĘKĘ SAMORZĄDOM CIEKAWE ILE ZŁUPIĄ SASINÓW* ZA NIEWYPŁACONĄ (A TAK GORLIWIE OBIECYWANĄ) REKOMPENSATĘ ZA ENERGIĘ)
* 1 Sasin = 70 mln zł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiSior
-14 # PiSior 2020-12-30 20:40
Cytuję Polak 2010&1/2:
Cytuję Antek:
Cytuję a:
W takim razie Pan M.F. niech zrzeknie się podwyżek w sklepach i innych podatków, które nałożyła nam jedyna słuszna partia.

Hohoho a jakież to podwyżki wprowadza rząd? Przecież mamy gospodarkę wolnorynkową a nie jak za "waszych" czasów centralnie sterowaną, troszkę przesadziłeś hehehe

Podatek od psa to danina, która obowiązuje w Polsce od prawie 30 lat. Ustawodawca umiejscowił ją w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych z 12 stycznia 1991 roku. Podatek ten jest dochodem gminy, która ustala jego wysokość i może z niego ZREZYGNOWAĆ a reszta tych wypocin, to podatki .które zgodnie z dyrektywą unijną i ochroną środowiska powinniśmy wprowadzić, więc czy to PiS czy PO czy inna partia i tak byśmy je wprowadzili. Pomyśl nim coś napiszesz


W 2021 r. czekają nas podwyżki podatków. Wśród nowych podatków znajdą się podatek cukrowy, opłata od małpek, podatek handlowy, opodatkowanie CIT spółek komandytowych Podatek od psa. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w 2021 roku zapłacimy większy abonament radiowo-telewizyjny. Podatek od nieruchomości. Opłata targowa i uzdrowiskowa. Podatek handlowy Podatek od plastiku. Podatek od węgla. Podatek cyfrowy. Podatek od deszczu.
UFF JEST TEGO CZĘŚĆ PODNOSI PAŃSTWO W INNYCH DAJE WOLNĄ RĘKĘ SAMORZĄDOM CIEKAWE ILE ZŁUPIĄ SASINÓW* ZA NIEWYPŁACONĄ (A TAK GORLIWIE OBIECYWANĄ) REKOMPENSATĘ ZA ENERGIĘ)
* 1 Sasin = 70 mln zł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+15 # Polak 2010&1/2 2020-12-30 20:56
podatki .które zgodnie z dyrektywą unijną i ochroną środowiska powinniśmy wprowadzić,

POZPOZWOLIMY WYIMIGOWANEJ WSPÓLNOCIE COŚ NARZUCAĆ?! Rządzi PiS więc to on decyduje o podatkach. Pisałem, że daje wolną rękę samorządom, któryś obniży? W "wypocinach" jest obiecana rekompensata za energię (to nie była dyrektywa unijna. Wszystkie podatki będą skutkować podwyżkami, a producenci będą się starali nadrobić straty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+15 # lewak 2020-12-30 21:39
Podatek handlowy wynika z unijnych dyrektyw? O ile mi wiadomo, to ten podatek już dawno byśmy mieli, gdyby nie sprzeciw Unii. A opłata mocowa (od 2,30 do 12,87 zł miesięcznie od gospodarstwa domowego, zależnie od wielkości rocznego zużycia prądu) to też unijny pomysł? I podatek od psów faktycznie istnieje od dawna, ale ma być podniesiony jego górny limit, tak więc gmina jeżeli zechce to będzie mogła ustalić ten podatek w większej wysokości niż do tej pory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+15 # Polak 2010&1/2 2020-12-30 21:49
Podatek bankowy, od handlu detalicznego, cukrowy, nagle wzrosła radykalnie akcyza na alkohol i papierosy. Rząd będzie szukał takich podatków sektorowych, gdzie można znaleźć jakieś uzasadnienie zdrowotne lub antagonizować pewne grupy. Banki albo wielkie sieci detaliczne "siedzą na pieniądzach" - można je obciążyć. Tylko przeciętny obywatel nie wie, że na końcu to się odbija w inflacji, wyższych opłatach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
+4 # antywoźny 2021-01-02 18:06
nie ma co antkowi z chłopów tłumaczyć. jeszcze mu ta wolnorynkowa bokiem wyjdzie jak ceny zobaczy po nowym roku. taka jest polska jacy polacy a ty pieknie to widać. MY-WY, ZA WASZYCH CZASÓW-
ZA NASZYCH CZASÓW. Przepraszam ale tak to tylko do wojny domowej dojdzie a nie lepszych czasów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
+5 # antywoźny 2021-01-02 18:14
a vat za ortykuły dla dzieci ubranka itp z 7% na 23% to nie przypadkiem za PISU? a Vat 23% wprowadzony za PO tylko na chwile PIS miało okazję obniżyc przecież rządzi już 6 lat czas już był a te tak zwane opłaty : cukrowa dla zdrowia polaków, mocowa zeby polacy mieli zawsze prąd to nie podatki? zobacz na rachunek za prąd czy gaz ile tam jest podatków oprócz rzeczywistej ceny gazu czy prądu. albo podaj raz zerowe zuzycie gazu to zobaczysz jakie podatki płacisz w rachunku który i tak ci przyjdzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
+4 # antywoźny 2021-01-02 18:17
zapomniałe .. a vat na drewno opałowe z 7% na 23% wprowadzony w 2020 roku? to nie podwyżka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Antek
+2 # Antek 2021-01-03 20:08
Oczywiście że podwyżka wymuszona przez UE w ramach walki ze smogiem a co do cen gazu , to raczej spadły gdybyś kiedykolwiek widział rachunek za gaz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+17 # Polak 2010&1/2 2020-12-30 21:06
Cytuję PiSior:
Cytuję polak2010:
Mam nadzieję że radni w ramach solidarności z Burmistrzem zrzekli się połowy diety.
To byłoby z ich strony bardzo honorowe i pokazało, że działają w tej kwestii bezstronnie a różnice polityczne nie mają znaczenia.

Pan Radny M.F w ramach nienawiści do PiS powinien się zrzec 500+ 300+ i innych dobrodziejstw fundowanych przez obóz rządzący tak w ramach swojej wiarygodności i uczciwości powinien wystosować pismo w którym zrzeka się wszystkich profitów ,które rząd PiSu wprowadził w ostatnich latach. Ale nie ,no przecież "mi " się należy a na złość burmistrzowi utniemy pobory, to łatwiej przychodzi. Prostactwo


Dojna zmian doi ile może, a te plusy to są skąd? z czyich podatków? Tworzą kleptokrację a maluczkim na otarcie łez "+" nawet te 500, 300 maja teraz realną moc 400. 200. No tak wg twoich wypocin PiS nam daje.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiSior
-14 # PiSior 2020-12-30 21:30
Cytuję Polak 2010&1/2:
Cytuję PiSior:
Cytuję polak2010:
Mam nadzieję że radni w ramach solidarności z Burmistrzem zrzekli się połowy diety.
To byłoby z ich strony bardzo honorowe i pokazało, że działają w tej kwestii bezstronnie a różnice polityczne nie mają znaczenia.

Pan Radny M.F w ramach nienawiści do PiS powinien się zrzec 500+ 300+ i innych dobrodziejstw fundowanych przez obóz rządzący tak w ramach swojej wiarygodności i uczciwości powinien wystosować pismo w którym zrzeka się wszystkich profitów ,które rząd PiSu wprowadził w ostatnich latach. Ale nie ,no przecież "mi " się należy a na złość burmistrzowi utniemy pobory, to łatwiej przychodzi. Prostactwo


Dojna zmian doi ile może, a te plusy to są skąd? z czyich podatków? Tworzą kleptokrację a maluczkim na otarcie łez "+" nawet te 500, 300 maja teraz realną moc 400. 200. No tak wg twoich wypocin PiS nam daje.....

Według twoich bredni, zabiera. Jeśli tak ,to co robiła władza PO-PSL przez osiem lat ?!!!! Cudownie mnożyła i rabowała?!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiSior
-18 # PiSior 2020-12-30 21:31
Cytuję Polak 2010&1/2:
Cytuję PiSior:
Cytuję polak2010:
Mam nadzieję że radni w ramach solidarności z Burmistrzem zrzekli się połowy diety.
To byłoby z ich strony bardzo honorowe i pokazało, że działają w tej kwestii bezstronnie a różnice polityczne nie mają znaczenia.

Pan Radny M.F w ramach nienawiści do PiS powinien się zrzec 500+ 300+ i innych dobrodziejstw fundowanych przez obóz rządzący tak w ramach swojej wiarygodności i uczciwości powinien wystosować pismo w którym zrzeka się wszystkich profitów ,które rząd PiSu wprowadził w ostatnich latach. Ale nie ,no przecież "mi " się należy a na złość burmistrzowi utniemy pobory, to łatwiej przychodzi. Prostactwo


Dojna zmian doi ile może, a te plusy to są skąd? z czyich podatków? Tworzą kleptokrację a maluczkim na otarcie łez "+" nawet te 500, 300 maja teraz realną moc 400. 200. No tak wg twoich wypocin PiS nam daje.....

Hipokryto jeśłi ci nie pasuje ++++ nie bierz ,bądź honorowy i się zrzeknij
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiSior
-15 # PiSior 2020-12-30 21:33
Cytuję PiSior:
Cytuję Polak 2010&1/2:
Cytuję PiSior:
Cytuję polak2010:
Mam nadzieję że radni w ramach solidarności z Burmistrzem zrzekli się połowy diety.
To byłoby z ich strony bardzo honorowe i pokazało, że działają w tej kwestii bezstronnie a różnice polityczne nie mają znaczenia.

Pan Radny M.F w ramach nienawiści do PiS powinien się zrzec 500+ 300+ i innych dobrodziejstw fundowanych przez obóz rządzący tak w ramach swojej wiarygodności i uczciwości powinien wystosować pismo w którym zrzeka się wszystkich profitów ,które rząd PiSu wprowadził w ostatnich latach. Ale nie ,no przecież "mi " się należy a na złość burmistrzowi utniemy pobory, to łatwiej przychodzi. Prostactwo


Dojna zmian doi ile może, a te plusy to są skąd? z czyich podatków? Tworzą kleptokrację a maluczkim na otarcie łez "+" nawet te 500, 300 maja teraz realną moc 400. 200. No tak wg twoich wypocin PiS nam daje.....

Hipokryto jeśłi ci nie pasuje ++++ nie bierz ,bądź honorowy i się zrzeknij

Nie potrafisz zrezygnować z danin PiS ?!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiSior
-18 # PiSior 2020-12-30 21:31
Cytuję Polak 2010&1/2:
Cytuję PiSior:
Cytuję polak2010:
Mam nadzieję że radni w ramach solidarności z Burmistrzem zrzekli się połowy diety.
To byłoby z ich strony bardzo honorowe i pokazało, że działają w tej kwestii bezstronnie a różnice polityczne nie mają znaczenia.

Pan Radny M.F w ramach nienawiści do PiS powinien się zrzec 500+ 300+ i innych dobrodziejstw fundowanych przez obóz rządzący tak w ramach swojej wiarygodności i uczciwości powinien wystosować pismo w którym zrzeka się wszystkich profitów ,które rząd PiSu wprowadził w ostatnich latach. Ale nie ,no przecież "mi " się należy a na złość burmistrzowi utniemy pobory, to łatwiej przychodzi. Prostactwo


Dojna zmian doi ile może, a te plusy to są skąd? z czyich podatków? Tworzą kleptokrację a maluczkim na otarcie łez "+" nawet te 500, 300 maja teraz realną moc 400. 200. No tak wg twoich wypocin PiS nam daje.....

Hipokryto jeśłi ci nie pasuje ++++ nie bierz ,bądź honorowy i się zrzeknij
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Antek
+6 # Antek 2020-12-30 17:10
Oj Franus, Franus przemawia przez ciebie PSLowska swołocz i buta, troszkę pokory by się przydało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Maurycy szpak
-2 # Maurycy szpak 2020-12-30 17:18
Resortowe dziecko, to czego się spodziewać po "profesorze od fikołków". Czemu nie obniżali pensji byłemu burmistrzowi? Teraz burmistrz powinien tobie "profesorku" obniżyć pensję , było by sprawiedliwie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
L
+13 # L 2020-12-30 17:45
Czyli kołtuństwo i nienawiść znowu wybiły jak szambo, bo chyba nie klasa i wiedza. Nie bo nie, chociaż dobrze wszyscy wiemy, że powinien zarabiać więcej, bo w końcu Narol to gmina z takimi samymi problemami i kłopotami jak większość gmin w Polsce, ale my mu pokażemy kto tu rządzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Miro
+5 # Miro 2021-01-02 22:03
Skoro Burmistrz jest aż tak zapracowany - to co robi Jego zastępca. Bierze pensję. Jeśli tak - to powinno być to kosztem Burmistrz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Maurycy szpak
+3 # Maurycy szpak 2020-12-30 18:02
Popatrzcie na profil facebookowy tego pana radnego, to od razu wiadomo co to za typ. Prostactwo, kołtuństwo i nienawiść "chłopka" z Rudy, który myśli ,że jest oświeconą opozycją. Panie burmistrzu przyjrzeć się jego dokonaniom zawodowym i odpowiedni ocenić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Maryjan
+1 # Maryjan 2020-12-31 07:12
Na szczęście to nie burmistrz jest od oceny zawodowej radnego. A politycznie rozliczą go wyborcy. I chyba nie ma sie czego obawiać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Antek
+5 # Antek 2020-12-31 09:47
Cytuję Maryjan:
Na szczęście to nie burmistrz jest od oceny zawodowej radnego. A politycznie rozliczą go wyborcy. I chyba nie ma sie czego obawiać.

Burmistrza poparło troszkę więcej osób, niż radnego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JanJan
+8 # JanJan 2020-12-31 10:25
Widzę Pan dobrze zorientowany. Myślę, jednak że procentowe poparcie w okregu radnego i burmistrza w gminie jednak na korzyść tego pierwszego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
NoRobert
+11 # NoRobert 2020-12-31 10:25
Antek, nie masz racji lub celowo kłamiesz. Porównujesz sprawy nieporównywalne . W swoim okręgu radny M. Franus dostał 78,52 % głosów, burmistrz G. Dominik w swoim okręgu "tylko" 59,42 %. I co z tego? Źródło: wybory2018.pkw.gov.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
-1 # antywoźny 2021-01-02 18:02
profil internetowy to prywatna sprawa tego pana, jesli ci nieodpowiada to nie zaglądaj, i wyglada na to ześ sam prostak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiSior
-7 # PiSior 2020-12-30 19:59
Popatrzcie w BIP Narol na lata 2004 kto był burmistrzem i kto zatrudniał pan radnego F. wraz z jego małżonką a będziecie mieć wytłumaczenie ataku nienawiści i obniżanie pensji burmistrzowi g. Dominikowi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Maryjan
-2 # Maryjan 2020-12-31 07:14
Ok kiedy burmistrz zatrudnia nauczycieli?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Antek
+6 # Antek 2020-12-31 09:43
Cytuję Maryjan:
Ok kiedy burmistrz zatrudnia nauczycieli?

W jakim świecie żyjesz? Dyrektor szkoły komu podlega?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiSior
+3 # PiSior 2020-12-31 15:24
Cytuję Maryjan:
Ok kiedy burmistrz zatrudnia nauczycieli?

Od zawsze ma wpływ na wybór nauczycieli poprzez Dyrekcję szkoły, przypadkowo radny F. startuje z komitetu wyborczego byłego burmistrza i przypadkowo optuje za obniżeniem wynagrodzenia
obecnemu burmistrzowi i też przypadkowo na profilu facebookowym zieje nienawiścią do PiSu i nie pamięta ,że pobiera profity wprowadzone przez PiS. Gdyby choć trochę honoru posiadał, to zrezygnowałby z PiSowskich datków, ale po co, jak jest dobrze można brać i obelgi rzucać, to normalne w środowisku PSL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+9 # Polak2010@ 2020-12-31 15:41
obelgi rzucać, to normalne w środowisku PSL

A co robi pis ? Jakie obelgi ? Jak szczują ludzi, jednego przeciwko drugiemu? Sieją nienawiść?
Pozamiataj ty sobie najpierw w swoim klanie!!!!
Tyle nienawiści nie zrobił jeszcze żaden rząd !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JanJan
+9 # JanJan 2021-01-01 15:27
Dokladnie tak. Wystarczy poczytać posty na tej stronie zeby zobaczobaczyć klasę i miłosierne podejście do drugiego zwolenników pis.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+11 # lewak 2020-12-31 17:03
Już drugiemu komuś proponujesz żeby zrezygnował z "PiSowskich datków", a dlaczego mają rezygnować jak te datki są między innymi z ich podatków. Co innego gdyby PiS rozdawał swoje partyjne pieniądze, wtedy byłoby niehonorowo gdyby brali i rzucali obelgi.
Branie i jednocześnie rzucanie obelg to nie tylko domena środowiska PSL, przykładowo są środowiska, które uważają UE za lewacką, zdemoralizowaną , naruszającą naszą suwerenność, ale kasę od niej biorą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Antek
+2 # Antek 2020-12-31 18:01
Cytuję lewak:
Już drugiemu komuś proponujesz żeby zrezygnował z "PiSowskich datków", a dlaczego mają rezygnować jak te datki są między innymi z ich podatków. Co innego gdyby PiS rozdawał swoje partyjne pieniądze, wtedy byłoby niehonorowo gdyby brali i rzucali obelgi.
Branie i jednocześnie rzucanie obelg to nie tylko domena środowiska PSL, przykładowo są środowiska, które uważają UE za lewacką, zdemoralizowaną, naruszającą naszą suwerenność, ale kasę od niej biorą.

Ale te datki są ZASŁUGĄ tej władzy, jeśli na nią plujesz i układasz a w międzyczasie z niej korzystasz, to kim jesteś HIPOKRYTO?????? !!!!!! Czemu nie plułeś i nie obrażałeś za poprzedniej władzy?! Przypadek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+9 # lewak 2020-12-31 19:21
Plucie, obrażanie, hipokryzja, to do mnie? Ja tylko pytam dlaczego ktokolwiek ma rezygnować z czegoś do czego sam się dokłada i nie ma wyjścia, musi się dokładać. Nie rozumiem tej argumentacji, że jak komuś nie podobają się plusy, to niech z nich zrezygnuje. Niech też nie musi się do nich dokładać, wtedy OK, można zrezygnować, a nawet trzeba byłoby żeby być honorowym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Antek
-4 # Antek 2021-01-03 20:04
Dokłada się hmmm to teraz się tak nazywa, gdyby nie PiS , to dokładałbyś się ale do nagród dla POwców a nic poza tym i pewnie byś się dobrze z tym czuł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-01-03 20:14
Ale mamy PiS i PiS sobie nagrody wzięło na dzień dobry a jeszcze nic nie zrobiło i narobiło wałki na 70 mln na wybory i kolejne miliony na respiratory, których nie ma tak jak wyborów 10 maja. Gdzie są zatem te pieniądze bo nagle znikły w niejasnych okolicznościach i nikt nie wie gdzie są. Chyba, że Pan mi powie gdzie są. Za tamtej władzy jak brali to łyżką a ta władza to bierze nawet nie chochlą a całą wazą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+3 # lewak 2021-01-03 20:57
Nie pisałem czy to dobrze czy źle, że PiS daje plusy a PO nie dawała. Pisałem, że nie zgadzam się z tym, że ktoś kto nie popiera plusów, a z nich korzysta, jest hipokrytą i powinien honorowo z nich zrezygnować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
+4 # antywoźny 2021-01-02 18:07
zasługą tej władzy są kredyty brane na te "datki" nie bierze sie to z niczego. ktoś za to musi zapłacic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+12 # Polak2010@ 2020-12-31 18:18
Cytuję lewak:
Już drugiemu komuś proponujesz żeby zrezygnował z "PiSowskich datków", a dlaczego mają rezygnować jak te datki są między innymi z ich podatków. Co innego gdyby PiS rozdawał swoje partyjne pieniądze, wtedy byłoby niehonorowo gdyby brali i rzucali obelgi.
Branie i jednocześnie rzucanie obelg to nie tylko domena środowiska PSL, przykładowo są środowiska, które uważają UE za lewacką, zdemoralizowaną, naruszającą naszą suwerenność, ale kasę od niej biorą.

To widzi Pan jaki jest poziom ich myślenia. Im daje pis nie podatnik!!!! Chore !!! Zakumaj jeden z drugim ..., bez podatników nie ma kasy!!!! To są nasze
pieniądze!!!!’
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
-4 # antywoźny 2021-01-02 17:58
a może ktoś napisałby w końcy dlaczego rada zdecydowała sie na taki krok?? bo narazie wszyscy sie tylko domyślają? napewno jakiś poważny powód był bo z byle powodu nie byłoby takich cyrków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
-3 # antywoźny 2021-01-02 17:56
żal ci coś chyba za bardzo ścisnął
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
0 # antywoźny 2021-01-02 18:09
Jaki pamietliwy. nie masz nic innego do roboty tylko sprawdzać kto i gdzie pracował 16 lat temu??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-23 # polak2010 2020-12-30 21:45
Zastanawiam się dlaczego Polski ,,LOT" w dobie światowego kryzysu nie jest na upadku.

Nie tak dawno kiedy kryzysu nie było LOT prawie upadł.
I słynne słowa kundelka Merkel cyt.,,nie będziemy ratować Lotu ze względu na jego tradycje"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+17 # Polak 2010&1/2 2020-12-30 21:53
Nie upadł bo "dobrze" gospodarzy
LOT dostanie 2,8 mld zł transzy pomocowej, z czego 1 mld zł ma być przeznaczony na podwyższenie kapitału zakładowego spółki, a 1,8 mld zł z Polskiego Funduszu Rozwoju na pożyczkę płynnościową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+13 # AntyPiS 2020-12-30 23:39
I tutaj wystarczy podkreślić 1,8 mld na pożyczkę, którą trzeba będzie kiedyś spłacić. Polska za PiS zapożycza się. Kiedyś Gierek też się zapożyczał, ale przynajmniej coś z tego wymiernie było a po PiS-ie zostanie kamień na kamieniu co najwyżej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+21 # Polak2010@ 2020-12-30 22:00
Syn marnotrawny powrócił !!!
Święta minęły i znów zaczyna się pocić!
Następna przerwa na Wielkanoc!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nik
+12 # Nik 2020-12-30 22:08
Może Franus pochwali się co zrobił jako radny dla Rudy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
-2 # antywoźny 2021-01-02 17:55
myslę więcej niż obecny burmistrz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ery
+7 # Ery 2020-12-31 07:49
Umiejętność współpracy z wybranymi radnymi to podstawowa cecha włodarza każdej jednostki. Jeżeli p.burmistrz tego nie pojmuje tylko nastawia jednych przeciwko drugim , podejmuje działania autokratycznie ,sprzeczne z interesem Gminy nie licząc się ze zdaniem radnych to niech się zastanowi nad skutkami . A może ma taki charakter i nie potrafi inaczej. Jeżeli tak, to warto pomyśleć czy się nadaje na to stanowisko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-22 # polak2010 2020-12-31 08:56
Jestem ciekaw dlaczego w czasie światowego kryzysu związanego z korona wirusem bezrobocie w Polsce spadło do 3%.
A nie tak dawno gdy rządziło PO i kryzysu nie było bezrobocie wynosiło 13%
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+14 # Papież 2020-12-31 09:14
Jestem ciekaw dlaczego jesteś takim matołem i nie rozumiesz podstawowych zasad ekonomii. Może porozmawiamy o inflacji i zapowiadanej kolejnej obniżce stóp procentowych przez Glapińskiego, kukły z PiSu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JanJan
+10 # JanJan 2020-12-31 10:55
Prosze źródło danych. 3 procent nie było zdaje sie nigdy. A 13 pewnie bedzie jak rząd zakończy skuteczną walkę z kryzysem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+9 # lewak 2020-12-31 15:49
Jest 3 % według metody liczenia stosowanej przez UE. Nasz GUS liczy inaczej, według jego obliczeń w listopadzie tego roku było 6,1 %, w listopadzie 2019 r. gdy jeszcze nie było wirusa - 5,1 %.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JON
+7 # JON 2020-12-31 09:09
Brawo dla radnych,tacy powinni znaleźć się w Oleszycach i obniżyć pensje burmistrza Oleszyc, który w zasadzie nic nie robi dla ludzi tutejszego społeczeństwa którzy go wybierali, tylko kładzie kłody pod nogi co niektórym ludziom i naraża gminę i podatników na straty, gdzie na ul 3-ego maja od co najmniej 7 lat wycieka woda z wodociągu miejskiego i nikt z Gminy nic z tym nie robi, tylko my podatnicy płacimy za ich błędne decyzje i ich niekompetencje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
+2 # antywoźny 2021-01-02 17:54
masz radnego ze swojego terenu? byłeś u niego z problemem? moze od tego trzeba zacząć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Antek
-3 # Antek 2021-01-03 19:58
Cytuję JON:
Brawo dla radnych,tacy powinni znaleźć się w Oleszycach i obniżyć pensje burmistrza Oleszyc, który w zasadzie nic nie robi dla ludzi tutejszego społeczeństwa którzy go wybierali, tylko kładzie kłody pod nogi co niektórym ludziom i naraża gminę i podatników na straty, gdzie na ul 3-ego maja od co najmniej 7 lat wycieka woda z wodociągu miejskiego i nikt z Gminy nic z tym nie robi, tylko my podatnicy płacimy za ich błędne decyzje i ich niekompetencje.

Nic nie robi i robił nie będzie, bo mu nie zależy na obywatelach , do niczego sam nie doszedł a to już ostatnia jego kadencja, więc się nie będzie wysilał, bo i po co.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-10 # polak2010 2020-12-31 17:04
Podsumowując rządy różnych partii ostatnich lat które posiadały pełną władzę czyli większość w sejmie, senacie w trybunale konstytucyjnym oraz prezydent.

1.Pierwsza to Lewica czyli SLD.
-niestety ogromna korupcja oraz afera za aferą.
-służalczość wobec rosji przypomnę zerwanie umowy z Norwegami dotyczącej budowy rurociągu gazowego.
W następstwie tego rosja szantażowała nas ,,zamykając przysłowiowy kurek z gazem''
-brak rozwoju
-ośmieszanie państwa Polskiego na arenie międzynarodowej przez alkoholika całującego ziemię.

2. Kolejna władza liberalno-lewic owa to PO i słynne już PSL
-oczywiście na ogromna skalę korupcja (kradli już wszyscy) nawet zagranica
- służalczość wobec niemiec i rosji i intratna posada dla tuska na koniec tej błazenady.
-wyroki sądowe na telefon
-wyprzedaż majątku Polskiego prawie sprzedano już lasy ale przegrali wybory i już nie zdążyli.
-załatwianie spraw za sztabki złota.
-poniżanie i wyśmiewanie Bohaterów Polskich.
-Targowica w Brukseli

3. Rządy obecnej koalicji Prawicy PiS to
-Szacunek dla obywatela
-świetna polityka prorodzinna
-pamięć i szacunek dla naszych Bohaterów
-Rozwój infrastruktury, ogromne inwestycje np. CPK
-świetne działanie przed wybuchem pandemii inne państwa brały z nas przykład
- Twarda polityka międzynarodowa i świetny wynegocjowany budżet 770 miliardów.

W końcu rządzą ludzie co chcą wprowadzić dobre dla ojczyzny zmiany ale aby to zobaczyć trzeba otworzyć zamknięte oczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+7 # lewak 2020-12-31 18:08
Niektóre rzeczy całkiem słusznie napisane, ale dwie sprawy, które najbardziej rzuciły mi się w oczy:
"-Szacunek dla obywatela"
Oprócz tego obywatela, który ma inne poglądy niż Prawica PiS i wyraża je publicznie.
"-oczywiście na ogromna skalę korupcja (kradli już wszyscy) nawet zagranica"
Propaganda przedwyborcza z 2015 roku, niektórzy ludzie się nią zaczadzili, i się nie odczadzą, bo ciągle im to jest przypominane, jak reklamy, a na to w nawiasie to w ogóle szkoda strzępić języka.
Dobrze byłoby też zobaczyć, że ta władza to nie są sami święci (i nigdy nie będą), ale aby to zobaczyć trzeba nie tylko mieć otwarte oczy, ale też umieć odróżniać informacje od propagandy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+9 # Polak2010@ 2020-12-31 18:19
Jestem tego samego zdania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
xx
+12 # xx 2020-12-31 22:08
220 par jeansów dla pań i panów kupuje właśnie Kancelaria Sejmu dla swoich pracowników‼️Do tego setki bluzek, garnitury i garsonki‼️Za wszystko zapłacą podatnicy. Czy Marszałek Witek nie widzi w jakim stanie jest dziś polska gospodarka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+10 # lewak 2021-01-01 10:08
Może to po to żeby wspomóc producentów i sprzedawców odzieży :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+11 # AntyPiS 2021-01-01 17:16
To porównanie, którego Pan dokonał jedynie pokazuje, że jest Pan wyznawcą PiS-u bo wszystkich Pan gani a PiS wychwala pod niebiosa. Widać jak ten Pana post Panie polak2010 jest tenwdencyjny niczym TVPiS i ma mało wspólnego z prawdą. Argumengy Pana są jak żywcem z pasków TVPiS Info. A może perfidnie właśnie spisane ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
+5 # antywoźny 2021-01-02 17:50
3. Rządy obecnej koalicji Prawicy PiS to
-Szacunek dla obywatela
-świetna polityka prorodzinna
-pamięć i szacunek dla naszych Bohaterów
-Rozwój infrastruktury, ogromne inwestycje np. CPK
-świetne działanie przed wybuchem pandemii inne państwa brały z nas przykład
- Twarda polityka międzynarodowa i świetny wynegocjowany budżet 770 miliardów.

W końcu rządzą ludzie co chcą wprowadzić dobre dla ojczyzny zmiany ale aby to zobaczyć trzeba otworzyć zamknięte oczy.

Szacunek dla obywatela?? śmiechu warte Obywatela mają głeboko w d... cytat słynny "spieprzaj dziadu", " ciemny lud to kupi", " polacy mają zapierd... za miskę ryżu" no jesli to jest szacunek to ja za taki dziekuje.
Polityka prordzinna?? JAKA ?? 500 +?? to tylko kupowanie głosów. Dlaczego nie mozna w Polsce zarabiać na takim poziomie żeby do nikogo ręki po zasiłki nie wyciągać. a na dzisiaj to i bardziej sie narobić dzieci i wyciągać ręke do MOPSU. niż pracować
szacunek dla bochaterów?? Tak ALE TYLKO TYCH WYKLĘTYCH , tych którzy walczyli i umierali i jedyną ich winą było to że przyszli ze wschodu ro rząd ma w d...
CPK?? idzzapytaj tych wysiedlonych co myślą o tym. Możliwe że skończy jak lotnisko w radomiu a przy tym przymusowo wysiedlą tysiące ludzi za marne grosze
Swietne działąnia w sprawie pandemi??? no tak maseczki bez certyfikatu antonowem przywiezione czyli najdroższym możliwym transportem i to bodajże trzykrotnie droższym, A respiratory których do dzisiaj nie ma, a te które są raczej nie nadają sie w Polsce o użytku - nadmieniam ze zostały zapłacone w tym samym dniu w którym ministerstwo podpisało umowę nie zaliczkowo ale całą kwote
twarda polityka?? HEHEHEHEH tak sie chwalili tymi miliardami a nie tak dawno chcieli zawetować ? co sie stało z tym sukcesem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+12 # Dmw 2020-12-31 20:59
Jak dla mnie 5 tysiecy to jest wystarczajaca kwota. Mysle,ze to spory grosz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Miro
+8 # Miro 2021-01-02 22:04
Popieram. Ma zastępcę. Poprzednik nie miał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jaś
+12 # Jaś 2021-01-04 22:06
Dominik do roboty niech się weźmie, no tylko wozi tyłek i 10 kafli chce za to brać. W gminie jak chcesz coś załatwić to jego niem a z pracownikami to tylko można kafke wypić to jego nowe porządki. Do kasy pierwszy po wypłatę i delegacje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kolo
+5 # Kolo 2021-01-11 21:04
Tyle krzyku o nic. Brał 2 lata fulopcje wiec złośliwie nie jest. Dziadostwo odstawia to mu zabrali. Do poprzednika nawet nie ma go co porównywać, dno. Nie zna się ba niczym taki pisowski misio. Karierę robi na zdjęciach z Kaczyńskim i lansie na fejsie. Tak burmiszczowac to ja tez mogę za 3 kpocki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kasia
+3 # Kasia 2021-01-11 21:06
Ciekawe kiedy skasują posty nieprzychylne PiS-owi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2021-01-11 21:37
Cytuję Kasia:
Ciekawe kiedy skasują posty nieprzychylne PiS-owi.


Już nie nadążają :D Tak jak Polska w liczbie szczepień względem Izraela :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |