Uczniowie z Narola specjalistami od Parków Krajobrazowych

”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” to nazwa Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego, który odbywa się już po raz trzynasty. Czwarty etap tegorocznej edycji odbył się 2 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Bezkonkurencyjni okazali się po raz kolejny uczniowie Gimnazjum w Narolu, którzy po zwycięstwie w trzech wcześniejszych etapach okazali się najlepsi również w województwie.

Tegoroczna edycja, była przygotowana przez ubiegłorocznych laureatów finału ogólnopolskiego, czyli Zespół Pomorskich Parków Krajobrazowych. Koordynatorem na Podkarpaciu był Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie etapu wojewódzkiego. Po rywalizacji na poziomie szkolnym, gminnym i parkowym do etapu wojewódzkiego przystąpiły najlepsze, czetroosobowe zespoły szkolne z poszczególnych Parków regionu. Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. w Narolu (Południoworoztoczański Park Krajobrazowy), Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku (Park Krajobrazowy Gór Słonnych), Publiczne Gimnazjum w Krzywczy (Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego) i po raz pierwszy młodzież z gimnazjów z terenów parków krajobrazowych administrowanych przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie z/s w Dukli, tj. Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Frysztaku (Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy), Gimnazjum Nr 1 w Cisnej (Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy) oraz z Zespół Szkół Publicznych w Tylawie (Jaśliski Park Krajobrazowy.

Konkurs wojewódzki podzielony był na dwie części. Pierwsza, pisemna polegała, na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań, na które należało odpowiedzieć w czasie 45 minut. Na drugą część zmagań składało się rozpoznawanie chronionych gatunków roślin i zwierząt. O zwycięstwie decydowała suma punktów wszystkich zawodników z drużyny, zdobytych w obu częściach konkursu. Po podliczeniu wyników, okazało się po raz kolejny w historii konkursu największy zasób wiedzy miała młodzież z gimnazjum w Narolu, a dodatkowo Kinga Zaborniak zdobyła największą, rekordową ilość punktów (57 - w cz. pierwszej). Kolejność pierwszej trójki przedstawiała się następująco: Gimnazjum w Narolu (359,0 pkt.), Gimnazjum we Frysztaku (324,5 pkt.) i gimnazjum w Krzywczy (285,75 pkt.).

Do następnego Finału Ogólnopolskiego, czyli V etapu zakwalifikowała się drużyna z Gimnazjum w Narolu, której opiekunem jest Anna Wołoszyn. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kinga Zaborniak, Joanna Wołoszyn, Hubert Borkowski i Jakub Steczkiewicz.

Nad całością konkursu Tadeusz Kroker – dyrektor Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Tadeusz Pióro – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, którzy witając uczestników wraz z opiekunami, życzyli wszystkim żarliwej i sportowej rywalizacji oraz by wygrał najlepszy. Jak się okazało tym najlepszym, okazał si e zespół z Narola! wojewódzkie zmagania w Rzeszowie uświetnił swoim wystepem zespół hejnalistów „Tropem Wilka” z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku z dyrektor Jadwigą Szylak.

Drużyna Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. w Narolu, zwyciężyła w wojewódzkim etapie konkursu czyli Narol, będzie reprezentować województwo podkarpackie na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 26-30 maja w Juracie. Gratulujemy młodzieży z Narola sukcesu w Rzeszowie i czekamy na kolejny w finale ogólnopolskim.

parki_0.jpgparki_1.jpgparki_4.jpgparki_5.jpgparki_6.jpgparki_7.jpg

 Źródło: www.umwp.podkarpackie.pl/foto: Sebastian Kieszkowski

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.