„Pęka ręka, pęka szczęka”. Mateusz Kubiszyn powalczy w wielkim finale turnieju walk na gołe pięści GROMDA3 [VIDEO]


11 grudnia odbędzie się gala w boksie na gołe pięści GROMDA3. W finale Mateusz „Don Diego” Kubiszyn zmierzy się z Krystianem „TYSONEM” Kuźmą.  Zwycięzca walki zgarnie 100 tysięcy złotych.

Pochodzący z Lubaczowa Mateusz Kubiszyn to znakomity kickboxer, dwukrotny złoty medalista MŚ i dwukrotny wicemistrz Europy. Ostatnio zaczął coraz częściej pojawiać się w zawodowym ringu bokserskim. Charakter wojownika sprawił, że postanowił wziąć udział „Gromdzie”, którego współorganizatorem jest m.in. Mateusz Borek.

Na gali Gromda2 w pierwszej walce Don Diego po niesamowitej wymianie ciosów pokonał Artura "Chuligana" Tomala. W pół finale Kubiszyn walczył z Rafałem Łazarkiem. Co ciekawe starcie trwało pełne cztery rundy i dodatkowe pięć minut, bowiem na turnieju Gromada walka trwa do nokautu lub gdy podda się zawodnik. Rafał Łazarek na początku wyprowadził skuteczne ciosy, ale już później przewagę miał Mateusz Kubiszyn. Ostatecznie rywal lubaczowianina stracił siły i poddał się. Natomiast Mateusz Kubiszyn w finale ciosy wymieniał z o 30 kg cięższym Dawidem "Maximusem" Żółtaszkiem. Wtedy wystarczył jeden genialny cios, aby zakończyć pojedynek. Uderzenie było tak potężne, że sędzia przerwał pojedynek i po konsultacji z lekarzem i nie dopuścił "Maximusa" do dalszej walki.

Dzięki zwycięstwu w Gromdzie2, Mateusz Kubiszyn 11 grudnia powalczy w finale gali Gromda3 z Krystianem „TYSONEM” Kuźmą.  Co ciekawe Don Diego dobrze zna Krystiana Kuźmę. Jego rywal pochodzi z Podkarpacia i wcześniej razem trenowali.

Lubaczowianin podkreśla, że jest sportowym świrem i potrzebuje stałej dawki adrenaliny.  Dodaje również, że bez względu na wynik walki z Kuźmą z kickboxingu nie zrezygnuje, bo on go ukształtował.

W rozmowie z portalem ZLUBACZOWA.PL Mateusz Kubiszyn zaznacza, że do walk na gołe mieści musi się specjalnie przygotowywać, ze względu na to, że w takiej formule zupełnie inaczej się uderza.

Nasze na nasze pytanie, czy ciosy z gołej pięści są dużo bardziej bolesne odpowiedział:

- Ciężko ocenić, bo w walce jest spora adrenalina i nie czuć różnicy jeśli chodzi o przyjmowane ciosy. Na pewno jest spora różnica w czuciu zadawanych ciosów. Pięści niczym nie są zabezpieczone, więc odpowiedź jest jasna choć najwięcej czuje się po walkach, gdy emocje już opadną. – mówił Mateusz Kubiszyn

Transmisja z gali na żywo 11 grudnia w PPV na GROMDA.TV.

Zobaczcie zapowiedź walki:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: