Droga na odcinku od Lubaczowa do Baszni Dolnej zostanie przebudowana. Ogłoszono przetarg

fot. ks. Mariusz Pastuszak/radiozamosc.pl
fot. ks. Mariusz Pastuszak/radiozamosc.pl

fot. ks. Mariusz Pastuszak/radiozamosc.pl

Ogłoszenie przetargu na przebudowę drogi wojewódzkiej od Lubaczowa do Baszni Dolnej (skrzyżowanie z ul. Szkolną) oraz zakwalifikowanie projektu rewitalizacji linii kolejowej l-101 Munina – Hrebenne do kolejnego etapu postępowania o dofinasowanie to najważniejsze informacje mające wpływ na infrastrukturę w naszym regionie.

W dniu 19-11-2020 r. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg dot. przebudowy drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa – Wola Mołodycka – Oleszyce – Lubaczów – Podemszczyzna – Werchrata – Hrebenne na odcinku od km ok. 38+313 do km 45+621 tj. od Lubaczowa do Baszni Dolnej (skrzyżowanie z ul. Szkolną).

Przebudowa polegać będzie na rozbiórce istniejących warstw konstrukcji nawierzchni i wbudowaniu nowej konstrukcji nawierzchni o szerokości 6 metrów oraz poszerzeniu lub otworzeniu poboczy o szerokości 1 metra. Ponadto przebudowane zostaną istniejące oraz wybudowane nowe chodniki, a także zjazdy z drogi, zatoczki autobusowe oraz przydrożne rowy. - informuje Urząd Gminy Lubaczów

Potencjalni Wykonawcy mogą składać oferty do 09-12-2020 r., w budynku PZDW w Rzeszowie.

Planowany do modernizacji odcinek drogi jest pierwszym etapem większej inwestycji, polegającej na przebudowie całego odcinka drogi wojewódzkiej nr 867 miedzy Lubaczowem a Horyńcem-Zdrój. Inwestycja zostanie współfinansowana z funduszy europejskich w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020.

Z kolei PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły ocenę formalną wniosków zgłoszonych do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2028 roku. 6 projektów zgłoszonych przez samorząd województwa podkarpackiego znalazło się w drugim etapie programu Kolej Plus. Jednym z tych przedsięwzięć jest rewitalizacja linii kolejowej 101 Munina – Hrebenne.

Teraz wnioskodawcy mają kilkanaście miesięcy na opracowanie wstępnych studiów planistyczno-prognostycznych projektów, które przeszły ocenę formalną. W ostatnim etapie po raz kolejny zostaną poddane one weryfikacji, po czym ukaże się ostateczna lista rankingowa zawierająca przedsięwzięcia objęte dotacją.

Celem programu Kolej Plus jest m.in. eliminowanie wykluczenia komunikacyjnego poprzez zapewnienie lepszego dostępu do kolei, a także poprawienie warunków życia mieszkańców.

Mamy nadzieję, że projekt rewitalizacji linii kolejowej zostanie pozytywnie rozpatrzony i uzyska dofinansowanie, co przełoży się na szybkość i jakość podróżowania. Oba te przedsięwzięcia to ważny krok w kierunku poprawy infrastruktury komunikacyjnej w powiecie i gminie Lubaczów. -  podkreślają urzędnicy z Gminy Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Paweł
+6 # Paweł 2020-11-27 11:34
Może w końcu się doczekamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ADA
-3 # ADA 2020-11-27 13:56
... doczekamy veta w UE a kasiora pewnie bedzie od Putina
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ben
-4 # Ben 2020-11-28 15:43
Taka głupia się urodziłaś, czy to kwestia ćwiczeń?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ama
+4 # Ama 2020-11-27 13:51
Trwało długo, ale ważne że zaczną się roboty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja234
+12 # Ja234 2020-11-27 14:02
Ok, fajnie, cieszę się, a kiedy do Horynca ? Tam jest tragedia !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Aa
+11 # Aa 2020-11-27 15:07
Zdaje się że według wcześniejszych obietnic w 2020 miał być zrobiony cały odcinek Lubaczów Horyniec. Ale co tam zrobimy 7 km i odtrabimy wielki sukces.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ADA
+14 # ADA 2020-11-27 16:10
Droga do Jarosławia? 5? 10? lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ben
-3 # Ben 2020-11-28 15:46
Kogo pytasz? Nas czy może admina? Chcesz się dowiedzieć to zadaj to pytanie marszałkowi albo zarządowi dróg wojewódzkich, a nie zawracaj tu d..y.
W ogóle, jak czytam twoje wypociny, to widzę że masz jakiś problem natury psychologicznej , a może psychiatrycznej .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ben
-3 # Ben 2020-11-28 18:35
Jednak głupotę masz wrodzoną. Niestety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AM
+12 # AM 2020-11-27 15:19
Brawo, myślę, że to dobra okazja aby pomyśleć o połączeniu droga ( a brakuje zaledwie ok 400 metrów) Młodowa z Lisimi Jamami, odciążając ruchem centrum Lubaczowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PRM
+1 # PRM 2020-11-27 20:41
Cytuję AM:
Brawo, myślę, że to dobra okazja aby pomyśleć o połączeniu droga ( a brakuje zaledwie ok 400 metrów) Młodowa z Lisimi Jamami, odciążając ruchem centrum Lubaczowa.


metro między tymi miejscowościami będzie jutro zrobione, to ja jeżdżę do k....wy nędzy po dziurach w drogach gminnych, a tobie się marzy między dwoma wioskami przez łąki budowa nowej drogi ???? no ręce opadają. Połączmy się z sąsiednimi powiatami dobrej jakością dróg, skomunikujmy się dobrze z drogami krajowymi, z autostradą, może dzięki temu pojawi się jakiś inwestor, może wówczas odwiedzą nas turyści, zróbmy drogi tam gdzie będą na co dzień użytkowane przez mieszkańców, a później budujmy drogi od podstaw przez łąki, no chyba że to metro cię zadowoli, a jak wytrzymasz do wyborów to będziesz miał na pewno po raz setny obiecaną swoją wymarzoną drogę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AM
+9 # AM 2020-11-28 21:22
Może właśnie dlatego jeździsz po ( nadmiernie eksploatowanych ) dziurawych drogach gminnych, że brakuje takich łączników 300-400 metrowych dzięki którym skraca się drogę dojazdu kilkukrotnie. Miejscowości Lisie Jamy i Młodów, Karolówka oddalone są od siebie o kilometr, a żeby tam dotrzeć trzeba przejechać 8 km, przepychając się przez centrum Lubaczowa najbardziej ruchliwe ulice i skrzyżowania. To samo dotyczy jadących z Budomierza, w kierunku Horyńca itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ben
+6 # Ben 2020-11-29 07:23
Masz dokładnie rację. Bardzo brakuje tego łącznika. Wystarczy spojrzeć na mapę i widać ułomność sieci drogowej. Może ktoś wreszcie podejmie ten temat. Oby!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |