Zmarł ksiądz Leon Rogalski


Diecezja Zamojsko-Lubaczowska poinformowała o śmierci ks. kan. Leona Rogalskiego. Kapłan urodził się w Oleszycach i posługiwał duszpastersko w parafiach w Lubaczowie, Łukawcu i Rudzie Różanieckiej.

Ksiądz Leon Rogalski urodził się 13 lutego 1953 roku w Oleszycach. Uczęszczał do szkół w Starych Oleszycach, Oleszycach i Lubaczowie.  Po zdaniu matury, ponad 4 lata pracował w instytucji państwowej. W tym czasie dojrzewało w jego sercu powołanie do kapłaństwa. Wpływ na formację duchową odegrał fakt wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Studia Teologiczne rozpoczął w Przemyślu w Wyższym Seminarium Duchownym, które kontynuował przez 4 lata, następnie 2 lata studiował w Lublinie w Wyższym Seminarium Duchownym i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Święceń diakonatu udzielił śp. J.E. ks. bp Piotr Hemperek w Katedrze Lubelskiej, a kapłańskie w dniu 16 grudnia 1984 r. J.E. ks. bp Marian Jaworski w prokatedrze w Lubaczowie.
1 stycznia 1985 r. rozpoczął pracę jako wikariusz w parafii Łukawiec koło Lubaczowa w Sanktuarium Matki Bożej Tartakowskiej.
25 sierpnia 1987 r. został przeniesiony do parafii Matki Bożej Różańcowej w Lubyczy Królewskiej.
Po przepracowaniu ponad 4 lat – 5 stycznia 1992 r. został mianowany proboszczem w parafii św. Antoniego w Rudzie Różanieckiej koło Narola, pełniąc posługę do 30 czerwca 2000 r. W tejże parafii pracował też jako Kapelan Domu Pomocy Społecznej.
Z dniem 1 lipca 2000 r. podjął pracę na terenie parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, jako Kapelan Domu Pomocy Społecznej i w Sanatorium Dziecięcym w Krasnobrodzie, a w czerwcu 2008 r. został mianowany Kapelanem Domu Pomocy w Majdanie Wielkim.

Ks. Leon Rogalski zmarł w sobotę, 21 listopada 2020 r. 

Szczegóły pogrzebu w trakcie ustalania.

Źródło: Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.