"Inwestycja poprawi standard życia mieszkańców". W gminie Wielkie Oczy rozbudowywana jest sieć wodociągowa

fot. wielkie-oczy.info.pl
fot. wielkie-oczy.info.pl

fot. wielkie-oczy.info.pl

Gmina Wielkie Oczy zakończyła I etap rozbudowy i przebudowy wodociągów. Inwestycja w sumie będzie kosztować 2,3 mln złotych, ale urzędnicy z Wielkich Oczu pozyskali aż 85% dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Zadanie pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa wodociągów w Gminie Wielkie Oczy”  podzielone zostało na dwie części oraz dwa etapy. Etap I został już zrealizowany, a jego koszt wyniósł ponad ok. 1.706.00,00 zł.

W ramach części pierwszej rozbudowano sieć wodociągową Łukawiec– Bihale oraz Żmijowiska – Wólka Żmijowska wraz z wymiana zasuw sieciowych, a także sieć Żmijowiska –Wólka Żmijowska z wyłączeniem przyłączy wodociągowych Wólka Żmijowska

W ramach części drugiej powstała stacja podnoszenia ciśnienia, zbiorniki magazynujące wodę w Łukawcu, wymieniono budowę studni głębinowych i wymieniono pompy wody.

Jak informuje Urząd Gminy w Wielkich Oczach kolejny etap ma zostać zrealizowany do 31 lipca 2021 r.

Celem priorytetowym zadania jest uporządkowanie gospodarki wodociągowej w Gminie Wielkie Oczy. Wskutek realizacji projektu znacząco poprawi się ciągłość w dostawach wody dla mieszkańców. Rozbudowa sieci wodociągowych przyczyni się do poprawy walorów turystycznych i inwestycyjnych regionu. Ponadto przyczyni się do likwidacji okresowych deficytów wody pitnej, umożliwi zaopatrzenie mieszkańców w wodę o jakości spełniającej normy fizykochemiczne i sanitarne oraz poprawi warunki sanitarne. Inwestycja poprawi standard życia mieszkańców, umożliwi rozwój pozarolniczych źródeł zarobkowania takich jak: rozwój przetwórstwa rolnego i agroturystyki. Przedsięwzięcie stworzy korzystne warunki dla rozwoju lokalnego. – informuje Urząd Gminy w Wielkich Oczach

Źdjęcia: wielkie-oczy.info.pl

20201022_132321.jpg20201022_132406.jpg20201022_132454.jpg

Źródło: wielkie-oczy.info.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

jkl
+1 # jkl 2020-11-19 23:44
no to w takim razie oddajmy hołd UE poprzez odśpiewanie jej hymnu
www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.