Oni odeszli w minionym roku


W uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy osoby, które odeszły. Wśród nich jest wiele osób znanych i zasłużonych w naszym regionie. To duchowni, nauczyciele czy samorządowcy.  W tym roku wstrząsnęła nami też śmierć mieszkańców naszego powiatu, którzy stracili życie w tragicznych wypadkach. Przypominamy tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich 12 miesięcy z powiatu lubaczowskiego.

Jan Chmielowiec [80 lat]

11 lutego zmarł wieloletni nauczyciel i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Werchracie Jana Chmielowca. Miał 80 lat.


Maria Janowska-Placek [67 lat]

Maria Janowska-Placek była burmistrzem Oleszyc w latach 1999 – 2010 r. Zmarła 17 lutego po długiej walce z ciężką chorobą. Miała 67 lat.


Bożena Bator

27 lutego Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie podało smutną informacje – zmarła wieloletnia nauczycielka fizyki w tamtejszej szkole Bożena Bator. Przegrała nierówną walkę z chorobą.


Michał Styczeń [91 lat]

13 marca w wieku 91 lat odszedł ksiądz Michał Styczeń. Kapłan był wikariuszem w wielu parafiach w naszym powiecie - m.in. w Oleszycach, Starym Dzikowie, Płazowie, Lipsku czy Starym Dzikowie.


lek. med. Janusz Kornaga [61 lat]

26 kwietnia zmarł Janusz Kornaga, wieloletni lekarz pracujący w przychodniach w Cieszanowie, Rudzie Różanieckiej, Narolu oraz Płazowie. Miał 61 lat.


Katarzyna Załoga [100 lat]

W czerwcu zmarła Katarzyna Załoga, Sybiraczka należąca do Terenowego Koła Sybiraków w Lubaczowie.  Wielce oddana i zasłużona działaczka społeczna, za swoją pracę na rzecz środowiska kombatanckiego wyróżniona wieloma odznaczeniami państwowymi i związkowymi - Odznaka Honorowa Sybiraka, Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Związku Sybiraków, Krzyż Zesłańców Sybiru,Medal Pro-Patria, Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Miała 100 lat.


Kardynał Marian Jaworski [94 lata]

5 września w wieku 94 lat zmarł kardynał Marian Jaworski. Przyjaciel św. Jana Pawła II, były metropolita lwowski, honorowy obywatel Lubaczowa. Prezydent Lech Kaczyński w 2007 r. odznaczył go Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W 2017 został uhonorowany przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego - najwyższym odznaczeniem Rzeczpospolitej Polskiej.


Magdalena Żaczek [46 lat]

10 września odeszła wieloletnia nauczycielka matematyki i fizyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Oleszycach. Pani Magdalena miała 46 lat.


Roman Kulczycki [63 lata]

12 września w Domu Księży Seniorów w Biłgoraju zmarł ksiądz Roman Kulczycki. Kapłan posługiwał duszpastersko w parafiach w Baszni Dolnej, Narolu, Niemstowie, Łukawicy oraz Krowicy Samej.


Mirosław Wereżak

Pod koniec października Zespół Szkół w Oleszycach przekazał smutną wiadomość. Zmarł Mirosław Wereżak, wieloletni nauczyciel języka angielskiego w tamtejszej szkole.


Zbigniew Lechociński [63 lata]

25 października wieku 63 lat zmarł Zbigniew Lechociński - były Wicewójt Gminy Wielkie Oczy, długoletni Radny Rady Gminy Wielkie Oczy, sołtys Żmijowisk, prezes OSP.


Alfred Podgórecki [57 lat]

Pod koniec października odszedł Alfred Podgórecki wieloletni sołtys Nowego Brusna, Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaczowie, Członek Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Horyńcu-Zdroju i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Bruśnie.


 

Mieli przed sobą całe życie

Wspominamy też mieszkańców naszego powiatu, których nie wszyscy znali osobiście, których życie skończyło się nagle i tragicznie.

Tragedia pod Biłgorajem

16 kwietnia wstrząsnęła nami tragiczna informacja o wypadku w powiecie biłgorajskim, w którym zginęli młodzi mieszkańcy gminy Lubaczów: 25-letni Tomasz, 32-letni Grzegorz oraz 37-letni Dariusz.


Dramatyczny wypadek pod Gliwicami

22 sierpnia pod Gliwicami doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło 9 osób. W tym tragicznym wypadku zginęły cztery osoby z powiatu lubaczowskiego. 23-letnia Karolina, jej narzeczony 25-letni Patryk, a także 59-letni Pan Jan oraz 53-letnia Pani Anna.

Z powodu pandemii koronawirusa cmentarze zostały zamknięte, dlatego też pozostańmy w domach i pomódlmy się za duszę zmarłych. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Kacper Andel
+2 # Kacper Andel 2020-11-02 20:45
A gdzie wzmianka o śp. Annie Mazurkiewicz?? Tyle dobrego zrobiła i mogła jeszcze zrobić dla OSP...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.