Kolejny strajk kobiet w Lubaczowie [RELACJA]


Dzisiaj w Lubaczowie odbył się kolejny strajk kobiet związany z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Manifestacje zabezpieczali lubaczowscy policjanci, według których w proteście udział wzięło 400 osób.

Przypomnijmy, że w całej Polsce odbywają się protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł że przerywanie ciąży w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z konstytucją. Pierwsze protesty w Lubaczowie odbyły się w sobotę (24.10), w których udział według organizatorów wzięło 100 osób. Na kolejnym proteście, który odbył się w niedzielę (25.10) wg. inicjatorów strajku w Lubaczowie zgromadziło się już 800 osób.

Ostatni protest odbył się dzisiaj (28.10). Uczestnicy strajku zebrali się na Rynku, gdzie organizatorzy przedstawili główne postulaty strajkujących, a także zaapelowali o noszenie maseczek. Następnie wyruszyli protestować ulicami Lubaczowa.  Uczestnicy strajku skandowali „Myślę, czuję, decyduję”, „Moje ciało to mój wybór”, „Damy radę”, „Rewolucja jest kobietą” czy „Trzeba było nas nie wkur***ć.”  .  Z ust protestujących najczęściej jednak padały słowa „J**bać PiS”. Protestujących prowadził radny rady powiatu lubaczowskiego Marcin Piotrowski.  Strajk w profesjonalny sposób zabezpieczało kilkunastu policjantów, którego uczestnikami w większości byli ludzie młodzi.

Jak poinformował na Facebooku Marcin Piotrowski, w Lubaczowie było 1200 spacerowiczek i spacerowiczów.

Według szacunków policji w strajku uczestniczyło ponad 400 osób.

Nie odnotowano żadnych incydentów – mówi dla portalu ZLUBACZOWA.PL rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie mł. asp. Mateusz Maź

IMG_20201028_180603.jpgIMG_20201028_180656.jpgIMG_20201028_180710.jpgIMG_20201028_180752.jpgIMG_20201028_180807.jpgIMG_20201028_180838.jpgIMG_20201028_181843.jpgIMG_20201028_185048.jpgIMG_20201028_185136.jpg

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Papież
+1 # Papież 2020-10-28 21:20
Ja tu widzę 100 osób. - TVP Info
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
+7 # polak2010 2020-10-28 21:43
Wiecie że Wietnam jest drugim co do produkcji Kawy na świecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
uwaga
+48 # uwaga 2020-10-28 21:52
Połowa z tych małolatek niedługo przyjdzie do kościoła brać ślub kościelny. Szkoda, że noszą maski można byłoby im pokazać ich zdjęcia przed ślubem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
-15 # Polak 2010&1/2 2020-10-28 22:00
Cytuję uwaga:
Połowa z tych małolatek niedługo przyjdzie do kościoła brać ślub kościelny. Szkoda, że noszą maski można byłoby im pokazać ich zdjęcia przed ślubem.


A prowodyrzy tych protestów zapewne licza na pochowek na Wawelu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kolo
+26 # kolo 2020-10-29 01:42
Proszę zobaczyć jakie hasła padały podczas tego "spaceru" w którym tak aktywnie uczestniczył radny powiatu lubaczowskiego Pan Piotrowski wraz ze swoją żoną: www.youtube.com/.../

Pełna kultura, ciekawe czy rodzice tych dzieci wiedzą co krzyczą ich pociechy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WC Kwadrans
+18 # WC Kwadrans 2020-10-29 09:16
NIE LĘKAJCIE SIĘ.
Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem.
To, co słyszę na tych nocnych manifestacjach brzmi jak wrzaski w trakcie egzorcyzmu. POD KONIEC, gdy demon wie, że zaraz musi odejść.
Zdrajcom opadają maski, a słabi wystawiają duszę na sprzedaż. "Prawdziwa prawica" zaczyna się chować, wykręcać, lawirować, wycofywać - żeby tylko nie uronić z trudem uciułanych promili poparcia. Tanie, słabe, miękkie bolki. Pieski szukające smyczy.
Znajomi Was zbluzgali? I za co? Za Wasz sprzeciw wobec mordowania dzieci? Zbluzgali słowami, których wcześniej nigdy nie słyszeliście z ich ust? NIE LĘKAJCIE SIĘ, tylko patrzcie kto kim jest, bo rzadko kiedy widać tak wyraźnie.
I pamiętajcie, że ta wojna jest już wygrana, Osobiście przez NIEGO. Jedyne zadanie dla nas to wytrwać po stronie Światła.
Stój twardo przy Prawdzie. Stój twardo. Wytrwaj. Mów Różaniec (ja mówię codziennie, w kościele, przed Najświętszym Sakramentem), bo to przez Maryję przychodzi zwycięstwo.
Nie lękajcie się. Bierzcie to na klatę, z Różańcem w łapie. Wytrwale.
Oni wrzeszczą, bluzgają plugastwem najgorszym - Ty trwaj; szeptem zmawiając Różaniec.
I nie lękaj się. Amen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotrek12
+38 # Piotrek12 2020-10-28 21:53
To Panie Marcinie jak to w końcu jest? 1200 czy 400? Chyba się pan przeliczył ze "spacerowiczami i spacerowiczkami ". Swoją drogą ciekawa gra słów, aby nie użyć "strajkujących" czy "protestujących ".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Riki
+38 # Riki 2020-10-28 23:03
Na pewno było mniej ludzi niż w niedzielę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Gorajecki chutor
+5 # Gorajecki chutor 2020-10-29 21:11
widział najwidoczniej potrójnie - i tak też liczył.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Obserwator
-21 # Obserwator 2020-10-28 21:55
Ten portal po raz kolejny pokazuje, że jest jak TVP dla PiSu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotrek12
+12 # Piotrek12 2020-10-28 21:59
hahaha, czytajac ten artykul bylem pewny ze beda takie komentarze. Wy zyjecie w innym swiecie, przeciez w tym artykule sa opisane same fakty. Prosze powiedz mi dlaczego ten portal jest jak TVP dla PiSu? Bo podali liczby podane przez Piotorwskiego i Policje i sie okazuje, ze ktos nie do konca mowi prawde?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bazyli
+27 # Bazyli 2020-10-28 21:56
Zastanawiam się gdzie są rodzice tych 14-16 letnich gówniarzy, czy oni tego nie widzą, pozwalają na te wygłupy?80% to nieletnie dziewczynki prowokowane i zachęcane do tych głupot przez kilka starszych lewaczek i resortowych dzieci, którym każda okazja do strajku i pokazania nienawiści do PiS jest dobra. Większość z nich nie ma pojęcia o czy decydował i co rozpatrywał TK i nie wiedzą, że ciąża zagrażającą życiu matki czy ciąża na skutek przestępstwa gwałtu, jest jak było do tej pory, możliwa do usunięcia. Namawiają te młode osoby do szkalowania, wyzywania i używania nie cenzuralnych słów w kierunku kościoła i partii rządzącej. Wstydu nie macie, uczcie ich tolerancji a nie nienawiści !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Gandalf
-3 # Gandalf 2020-10-29 18:08
Większość w więzieniu, bo nie głosowała na jedyną partie w Polsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
andrzej
+23 # andrzej 2020-10-28 21:56
To przykre, że taż tak wielu młodych ludzi dało się zmanipulować politykom, którzy tylko chcą przejąć władze. Lewica widzę chcę uczyć nasza młodzież poprzez wulgaryzmy takie jak "wypier...." czy "jeb...". Ehhh, młodzieży nie dawajcie się tak!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
-20 # Polak 2010&1/2 2020-10-28 22:03
Kopia tvpis info (gratulację i prosze o jeszcze)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
+21 # polak2010 2020-10-28 22:16
O proszę nawet w Lubaczowie doszło do obrazy uczuć religijnych.
Kolejna Hipokryzja tych środowisk chcą tolerancji nie tolerując innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-18 # AntyPiS 2020-10-28 22:32
Serio obrażono Pana religię PiS krzycząc ,,Je*ać PiS". Jak to ,,religia" takie o niej opinie. PiS kogoś toleruję. PiS niewygodnych niszczy. Piszę Pan o czyjejś hipokryzja
I wierząc jak w Boga w PiS, które jest mistrzem w tej dziedzinie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-16 # AntyPiS 2020-10-28 22:27
Widzę, że obrywa tu się strajkującym za ich mlody wiek. A przepraszam a kto ma stanowić najwiekszą grupę strajkującą. Za przeproszeniem emerytki. Nie byłoby tego wszystkiego gdyby PiS nagle nie wyskoczył z tą aborcją. Najpierw mówią nie idźcie a potem zamiast zająć się walka z koronawirusem zajęli się ustawą, która wiadome było, że sprowokują społeczeństwo do protestów i wyjścia na ulicę w czasie pamdemii. Nie spodziewali się jednak aż takiego ruchu i teraz działają w chaosie. Nawet 400 osób jak na taki mały Lubaczów to coś jest.
Panie polak2010. Czyżby Pan oglądał TVPiS, że Pan Nam o tym pisze. Czyli to co pisałem, że PiS nie podaje to ci dla nich niewygodne i robi swoją narrację. Zresztą jak nie raz się z tym spotkałem z wybieraniem sobie wygodnych faktów albo odpowiednim ich preparowaniem.
Panie andrzeju. Takie ostre słowa padają bo ludzie juz mają dość tego jak PiS niszczy Polskę i Polaków. Odpalili. Sprawa aborcji nie jest nowa. Niedawno też była poruszana w Sejmie i trafiła do zamrażarki a teraz odmroziła ją w najgorszym możliwym momencie. Nikt nie mówił wtedy o TK a tu nagle Przyłębska bez mrugnięcia okiem wykonała rozkaz Kaczyńskiego. Najlepszym podsumowaniem tej farsy jest to, że wniosek do TK o sprawdzenie czy ten wyjątek aborcyjny jest zgodny z Konstytucją podpisała owczesna Poseł Pawłowicz. Kim teraz ta była Pani Poseł jest. Sędzia TK. A co robiła w kwestii wyroku TK o aborcji. Była w składzie orzekajacym. Czyli orzekała we własnej sprawie. No to jest po prostu kpina z Polaków. Widząc Takie nieprawidłowośc i należy na spokojnie tą sprawę rozwiązać przez referendum lub przez wpisanie tego wyjątku do Konstytucji, ale PiS tego nie zrobi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
-27 # Polak 2010&1/2 2020-10-28 22:35
Protestują ci co nie zostali kupieni za "+"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Arch Enemy
+42 # Arch Enemy 2020-10-28 22:27
Pragnę zauważyć, że rewolucję październikowa w Lubaczowie organizowali Estonka i jej małżonek Piotrowski o ukraińskich korzeniach. Przypadek?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
No debil
-5 # No debil 2020-10-28 22:34
Uff...już myślałem, że tacy ludzie nie istnieją. Mam nadzieję, że Pan też ma gdzieś te niemieckie rewolucyjne samochody i porusza się naszym polskim Polonezem! I tak dla Pana wiadomości bo niewiedza rzecz ludzka to Jezus był żydem, niech Pan omija kościół z daleka!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Arch Enemy
+14 # Arch Enemy 2020-10-28 22:40
Marcinku nie denerwuj się omijaj nasze Kościoły idź do cerkwii poświęć sierpy i widły i czekaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
No debil
-15 # No debil 2020-10-28 22:43
Człowieku, jaki Marcinek XD. Jeśli chodzi Ci o tego chłopaka z marszu to zostaw go w spokoju... I wracaj do słuchania swojej szwedzkiej kapeli, w której to faceci farbują włosy...Gdyby to tylko Bosak widział....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Arch Enemy
+14 # Arch Enemy 2020-10-29 04:43
Marcinku mówię ci nie denerwuj się bo chłopak cię zostawi i zdradzi z Biedroniem albo Andrzejkiem na bosaka a potem się zarazisz. Zdrowia życzę i miłego słuchania Disco Polo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
No debil
-9 # No debil 2020-10-29 08:56
Typie, jak masz na tyle odwagi to wbijaj do Warszawy sam sprawdzisz czy to Marcinek. Nie obsraj zbroi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
No debil
-9 # No debil 2020-10-29 09:00
Disco Polo jest na ręke PiS, m.in. sami finansują film o Zenku oraz organizują imprezy. Dobry strzał w stopę. Cholernie głupi z Ciebie człowiek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Arch Enemy
+3 # Arch Enemy 2020-10-29 11:55
Marcinku będę w Warszawie jak co roku 11.11 na Marszu Niepodległości. To co do zobaczenia? Odwagi Marcinku i buziaczki dla Roberta i Wesołego Krzysia. Ps. Uważaj na zwieracz. Dużo zdrowia życzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-14 # AntyPiS 2020-10-28 22:41
Nie zapominajmy o ubraniach Made in China ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Riki
+9 # Riki 2020-10-29 08:27
Myślę, że nie ma co piętnować tego co organizował...c hociażby miał nie wiadomo jakie korzenie. Demokracja polega na tym, że każdy ma prawo do wygłaszania własnych poglądów, nawet jeżeli są to przekleństwa i nie wiadomo do końca o co chodzi. Szkoda tylko, że organizatorzy nie pomyślą o tych ludziach którzy poprzez ten protest zarażą siębie lub innych koronawirusem. Kto wtedy zorganizuje im łóżka w szpitalu albo respirator? Może też organizatorzy? Jeżeli ten Pan jest faktycznie z Rady Powiatu to według mnie jest skrajnie nieodpowiedzial ny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
+20 # polak2010 2020-10-28 22:43
Wiecie co ale może dzięki tym Biednym Nieświadomym manifestantkom wzmocni się bardziej w Ludziach wiara i Wartości płynące z Rodziny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
-22 # Polak 2010&1/2 2020-10-28 22:47
Cytuję polak2010:
Wiecie co ale może dzięki tym Biednym Nieświadomym manifestantkom wzmocni się bardziej w Ludziach wiara i Wartości płynące z Rodziny.


.... rodziny pisowskiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-31 # AntyPiS 2020-10-28 22:51
Kolejny raz obrazą Pan te osoby insynuując, że przyszli sobie tylko, żeby przejść się w czasie zarazy i krzyczeć, tylko, że PiS źle rządzi. Te osoby wiedziały za czym poszły. To Pan nie wie, że Pana PiS posunął się najpierw do majstrowania w prawie przy rolnikach. Potem lekarzom walczącym o nasze życie zwłaszcza w tym trudnym okresie, że nie chce im się robić a teraz za kobiety. A to wszystko dlatego, że nie chcą przyznać się do upadku polskiej gospodarki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Question
+14 # Question 2020-10-29 01:06
A jednak nawet AntyPis przyznaje ze małolaty nie wiedzą o co chodzi w aborcji eugenicznej a jeden radny wykorzystuje fakt, że protest służy młodzieży aby bezkarnie w dobie pandemii połazić po Lubaczowie- cyniczna gra lewaków !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-8 # AntyPiS 2020-10-29 08:45
Nie napisałem nic co Pan insynuuje. Uważam, że te kobiety wiedziały po co przyszły. Proszę dokładnie inne zrozumieniem przeczytać moj komentarz a nie tworzyć teorię sprzeczne z tym co napisałem. To PiS spowodował wyjście ludzi w czasie pandemii swoją złą działalnością. Na przyszłość proszę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem abpotem wchodzić w dyskusję a nie czytać wybiórczo i pomijać słów, które zmieniają znaczenie danego zdania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
-6 # Polak 2010&1/2 2020-10-28 23:05
Jarosław Kaczyński wrzucił zapaloną zapałkę do kanistra z benzyną i namawia ludzi do bicia się na ulicach. Jest cynikiem, który nigdy się nie cofnie i raz zdobytej władzy nie odda, bo wie, że jeśli ją utraci, to on i jego koledzy będą siedzieć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
.
+26 # . 2020-10-28 23:09
liczba osób
organizatorzy: 1200
szacunki policji: 400
zdjęcia: 100
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Monia
-18 # Monia 2020-10-28 23:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
dzasta
+29 # dzasta 2020-10-28 23:32
PYTAM SIĘ! Gdzie są rodzice dzieci, które poszły "protestować" i używać wulgarnych słów?!!!??!?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
-20 # ja 2020-10-28 23:50
Tak się składa że większość protestujących była dorosła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
dzasta
+30 # dzasta 2020-10-28 23:52
ja, nie mowie ze wiekszosc, nie uczestnilem w strajku, ale wybralem sie by zoabczyc co tam sie wyrabia i widzialem mnostwo mlodziezy z wyszkych szkol podstawowych i liceum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nauczycielka
-1 # Nauczycielka 2020-10-31 09:18
Większość - ale chyba arytmetyczna. Załóżmy że było 400 osób, ale w tym 50 osób po 50 r.ż., 100 pomiędzy 18 a 50 r.ż. i 250 małolatów po 14 -18 lat (wiem, bo byli to moi obecni i byli uczniowie). To jaka to większość?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
-11 # Ja 2020-10-28 23:53
Bylam na tym proteście.. byly mlode dziewczyne ale nie dzieci. Poza tym dzieciaki przeklinaja juz w momencie pojscia do szkoly o czym mozna sie przekonac przechodzac przez osiedla. Nie beda przeciez manifestowac pisowkie emerytki bo im raczej nie grozi ciąża.
Poza tym będąc wśród tych osob to zdecydowana więkość byla w wieku 25+., to juz raczej nie są dzieci i wiedzą czego się domagają, co krzyczą i w jakim celu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
liam
+37 # liam 2020-10-28 23:47
Nie ukrywam, że wyrok został ogłoszony niepotrzebnie i również się z nim nie zgadzam, ale sposób strajku jest tragiczny. Wulgaryzmy, obrażenia, a nawet w niektórych przypadkach niszczenie kościołów to dramat. Najgorsze jest to, ze Lewica to takich protestów używa dzieci i młodzież. czytalem, ze "ogolnopolski strajk kobiet" jest za w pełni legalną aborcją. Czy ktorykolwiek ze strajkujacych o tym w ogole wie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mama
+30 # mama 2020-10-28 23:48
Dzisiaj chcą zabijać, a jutro będą Boga prosiły, by mogły zajść w ciążę...Ciekawe , czy przyszłe matki powiedzą wprost swoim dzieciom, że gdyby ich pociechy były chore w łonie, to zostałby usunięte. Połowa tych dziewczynek protestuje, bo może legalnie założyć maskę. Życzę dużo zdrowia Wam i Waszym dzieciom, które mam nadzieję, że się urodzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
+24 # Ja 2020-10-29 08:08
Polecam zrobic oficjalna liste na papierze od osob z powiatu... kto jest za stroną ProLife niech zlozy podpis na liscie.. w momencie kiedy urodzi sie dziecko ktore nie moze samo egzystowac, matka ktorej odebrano wybor adopcji i nie godzi sie z dalszym swoim losem powinna oddac Maluszka pierwszej osobie z listy..
Ciekawe ile wtedy heroikow by bylo bo pierdolic o bohaterskiej obrobie zycia to kazdy umie ale nie kazdy umie to dzwignac !
Wiec jesli jestes pro life.. chcesz zmusic inne kobiety do jedynego jakie mamy zycia w sumutku.. to wystarczy zorganizowac taka liste chetnych ktorzy przyjma takie dzieci pod dach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
jetstream
+15 # jetstream 2020-10-29 11:45
Art. 53.
Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii. Każdy ma wybór nie martw za nikogo nie bedziesz odpowadiac przed Bogiem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
do pedała mi daleko
+29 # do pedała mi daleko 2020-10-28 23:49
Dlaczego tyle ludzi, a w szczególności młodych którzy w w większości głosowali na Konfederacje daje się wykorzystywać lewicy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wierny obserwator
+36 # Wierny obserwator 2020-10-29 00:07
protest tak, ale nie w formie wulgaryzmów, obrażania. na poczatku zapowiadalo sie dobrze, teraz wstyd mi jak widze mlode osoby, ktore klna na ulicy, a temu sie przyglada policja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kolo
+26 # kolo 2020-10-29 01:24
1200 osób według Pana Piotrowskiego, chyba matematyka nie jest jego mocną stroną
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Red od Bad
+12 # Red od Bad 2020-10-29 05:10
Plus jest taki, że czerwona zaraza sama się pozaraża.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Komentator
-12 # Komentator 2020-10-29 09:32
O to chyba Pan udzielający się również w komentarzach na portalu elubaczów. Napisał Pan tam, że lewacy zniszczyli pomnik AK. Ma Pan rację! Szkoda, że Pan wszystkich protestujących nazywa lewakami i zapomniał o tym, że pozostali członkowie protestu wyczyścili pomnik.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Guru
+22 # Guru 2020-10-29 05:53
Dlaczego Policja ochraniała lewaków zamiast pakować im po kolei mandaty za łamanie prawa o zakazie zgromadzeń? 500 zł ×400=200 000 zł do budżetu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
-5 # Polak 2010&1/2 2020-10-29 06:24
Prezydenta wbrał suweren, teraz okazuje się, że i jego rodzina ma swojr/inne zdanie niz glosi PiS. Teraz nie rozumiem suwerena na forum - czyżby myslenie jest inne? ("ocenianie" jak najbardziej;-))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Włodzimierz Ilicz
+9 # Włodzimierz Ilicz 2020-10-29 07:22
Towarzysze nie wierzcie policji i pisowskim portalom,protes tujacych nie było 400 ani 1200 ich było 12 000 albo nawet 15 000. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
+2 # polak2010 2020-10-29 08:11
Kiedyś był czerwony piorun potem swastyka SS następnie mordowanie niepełnosprawny ch a na koniec wrzucali małe dzieci do pieców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-5 # AntyPiS 2020-10-29 08:51
A polak2010 razem z PiS-em byli tymi, którzy ,,rozpalali ten ogień w piecu". Jak nisko wyznawcy PiS upadli, żeby tworzyć herezji porownujace kobiety walczące o godność z SS i jej działalnością. To III Rzesza robiła z kobiet inkubatory do stworzenia nowej rasy aryjskiej. PiS pewnie też chciałby stworzyć swoją rasę, która moglby kontrolować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Refleksja
+12 # Refleksja 2020-10-29 09:05
Stwierdzam, że wypowiedzi AntyPis są wyjątkowo pokrętne! Logo strajkujących nie wymyśliła PIS, a poza tym skąd te rewelacje o rasach, jest pan wyjątkowym podjudzaczem na tym forum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-9 # AntyPiS 2020-10-29 10:34
Ale przepraszam co jest pokrętnego w oburzeniu się na porównania strajkujących kobiet do SS zaprezentowaneg o przez Pana polaka2010. Nie pisałem nigdzie, ze logo strajku wymyśliło PIS. To sobie Pan/i dopowiedział/a. Symbol pioruna można spotkać w wielu różnych logach np. w Szarych Szeregach czy w logu jednej z najbardziej znanych jednostek wojskowych na świecie GROM. Pan polak2010 zrobił ze strajkujących kobiet jakichś hitlerowców. Jak się okazuje to PIS właśnie zachowuje się jak oni jeśli chodzi o sprawę aborcji i stworzenia sobie zideologizowane go społeczeństwa, które jak Kaczyński za przeproszeniem pierdnie to będzie mu społeczeństwo klaskać. Wzywa do obrony Kościołów bo wie, że bez Kościoła jego władza runie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Refleksja
+24 # Refleksja 2020-10-29 11:37
nie zgadzam się, i twierdzę nadal, że pan jest wielkim manipulatorem, wkłada pan w usta osób to czego nie powiedzieli a także że PIS chciałby stworzyć swoja rasę - to jest wyjątkowo obrzydliwe co pan pisze. Czy panu tutaj można więcej niż innym? Kłamie pan i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-17 # AntyPiS 2020-10-29 12:03
Widzę, że można z szanowną Panią/Panem podyskutować normalnie. Ok, ale wracając do meritum i dookreślę dlaczego tak napisałem. Pisząc słowa o rasie może dokładnie powinienem napisać o ,,rasie" nie ma na myśli wprowadzenie kontroli urodzin jak ma miejsce o określonych cechach wyglądu jak robiła III Rzesza. Trzecia Rzesza chciała stworzyć grupę zindoktrynowany ch ludzi, którzy każde odejście od wiary w nazizm w przyszłości mieli tępić. Obecnie mamy to w Polsce. PiS też weszło tak ze swoją propagandą w głowy niektórych Polaków i stworzyło grupę ludzi, którzy ślepo sterowani przez PiS jak roboty negują wszystko za co krytykuje się PiS i atakują wszystkich dookoła, ze to kłamstwa i manipulacje, Oczywiście za przeproszeniem drogi/a Refleksjo. Opinia o stworzeniu rasy jest moją opinią a nie, że PiS coś takiego powiedział bo przecież żadna władza nawet najgorsza w Polsce nie przyzna się, że poprzez propagandę tworzy sobie grupę ludzi ślepo podążających za nimi. Biorę odpowiedzialnoś ć za te słow. Mam takie przykłady w rodzinie. Zauważyłem, że PiS-wi dały się napuścić i zostać przedstawiciela mi ,,rasy PiS" osoby pozostające mentalnie w PRL. Władza wszystko zrobi a ja mam tylko sobie przeżyć miesiąc i nie myśleć i robić bezmyślnie co władza każe. A potem te osoby nie raz narzekają jak im źle w życiu bo niczego większego nie doszły. Zauważyłem to w dwóch przypadkach w moim środowisku. Obie te osoby były zależne od decyzji innych a nie potrafiły same podjąć decyzji. Teraz wierzą w PIS, ze ich pociągnie jak PRL za komuny i się od tej władzy uzależnili. Władza powinna nam stwarzać możliwości samodzielności a nie władza powinna na ubezwłasnowolni ać. A PiS pozbawia Nas samodzielnego myślenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-15 # AntyPiS 2020-10-29 12:18
Jeszcze jedno. Nie uważam, że mi wolno więcej niż wszyscy forumowicze. Każdy może wydać swoją własną opinię na dany temat. No chyba, ze piszemy o Nadleśnictwie to tam już jest trochę inaczej ;) A, że prawda o PiS boli. Jak to mówię zwykle. Nie poradzę. A może nawet powinna boleć. Może wtedy w końcu to się skończy jak próg bólu się skończy i się oczy otworzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-14 # AntyPiS 2020-10-29 12:18
Jeszcze jedno. Nie uważam, że mi wolno więcej niż wszyscy forumowicze. Każdy może wydać swoją własną opinię na dany temat. No chyba, ze piszemy o Nadleśnictwie to tam już jest trochę inaczej ;) A, że prawda o PiS boli. Jak to mówię zwykle. Nie poradzę. A może nawet powinna boleć. Może wtedy w końcu to się skończy jak próg bólu się skończy i się oczy otworzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Refleksja
+14 # Refleksja 2020-10-29 13:53
możemy podyskutować, ale zakładając, że osoby nie popierające opozycji mają własny rozum i nie należy ich obrażać od wyznawców, albo jakiś fanatyków. Nie jestem osobą ślepo popierającą rządzących, ale zastanawiam się , co ma do zaproponowania druga strona. A widzę,że taka propozycja czyli nawoływanie do protestów, manifestacji w stanie epidemii jest nieodpowiedzial na.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-15 # AntyPiS 2020-10-29 14:35
Panie/Pani Refleksja. Nie uważam wszystkich, którzy są za PiS, że ślepo za nimi podążają. Pisałem kiedyś, że ja uznaję podział na zwolenników danej partii którzy rozumieją, że może być inny pogląd na tę sprawę i z takimi osobami można normalnie dyskutować oraz na wyznawców, którzy nie dopuszczają do zaistnienia innego zdania niż np. PiS. Tutaj Pan.Pani naelży do zwolenników bo chce wysłuchania propozycji drugiej strony jak to zostało napisane. Różnicę między wyznawcą a Panią/Panem można zobaczyć w języku pisanych komentarzy. Normalna dyskusja bez jakichś haseł zasłyszanych w telewizji. A jeśli chodzi o propozycję opozycji w kwestii przeciwstawieni a się temu wyrokowi TK. Protesty są teraz jak maski na koronawirusa. Jedynym środkiem, który może coś zadziałać na tę chwilę. Tutaj nie było żadnego planu i nie było czasu na przygotowania. Jedyni co byli na to przygotowani to byli ludzie z PIS, ale nie spodziewano się takich dużych protestów. Nieprzypadkowo najpierw ogłosili czerwoną strefę a potem zaraz wyrok TK. To był uknuty przez nich plan, żeby zmienić to prawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WidziałemWiele
+22 # WidziałemWiele 2020-10-29 09:00
A ja powiem wam coś innego. Te protesty rozpętało wydanie wyroku TK w oparciu o umieszczony w konstytucji zapis o ochronie życia obywateli RP. Zgodnie z polskim prawem obywatelem jest się dopiero po urodzeniu, więc argumentacja TK o niezgodności aborcji eugenicznej z konstytucją jest sprzeczna logicznie z nauką prawną i totalnie niszczy resztki pozostałego przy TK autorytetu. Z resztą gdyby tą argumentację pociągnąć dalej to wszelka aborcja jest niezgodna z konstytucją, także ta w wyniku gwałtu i w przypadkach zagrażających życiu matki - czyje życie lekarze powinni chronić bardziej, matki, czy płodu? Te kwestie pozostawię wszystkim do indywidualnej oceny, sam natomiast chciałem podzielić się autentyczną historią z mojego życia (bo za mało jest tu miejsca na dywagacje prawne) i po to właściwie piszę. Moje ukochane dziecko pojawiło się na świecie, za co codziennie dziękuję bogu, po blisko sześciu latach medycznej walki i wielu osobistych tragediach. Dotknęły nas między innymi cztery poronienia, jedna ciąża pozamaciczna i operacja usunięcia wyrostka robaczkowego w trakcie ciąży. W ciągu tych sześciu lat moja żona przeleżała łącznie kilka miesięcy w różnych szpitalach, gdzie byliśmy świadkami wielu wydarzeń, których przeciętny człowiek, o ile nie jest pracownikiem służby zdrowia, nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić. Największe piętno na mojej żonie odcisnęła sytuacja, kiedy po porodzie, już na oddziale położniczym wraz z położną próbowały przekonać do zejścia z parapetu matkę, która zdecydowała się donosić ciążę i urodzić dziecko, któremu praktycznie w ogóle nie wykształciły się płuca o czym wiedziała od dawna, ale liczyła na pomyłkę lekarską. Dziecko zmarło, zapewne w bólu, chwilę po porodzie na jej rękach, gdy tylko zaczęło odklejać się łożysko i zabrakło dla niego tlenu. Po tym wszystkim matka chciała się zabić, a ja jestem w stanie zrozumieć jej dramat. My przeżyliśmy wiele własnych tragedii, ale żadnej z nich nie odważyłbym się porównać do tej którą przeżyła ta kobieta i byłbym w stanie zrozumieć, gdyby wcześniej zdecydowała się w humanitarny sposób oszczędzić cierpienia zarówno dziecku jak i sobie. Świat nie jest cyfrowy i nie składa się tylko z zer i jedynek - jest analogowy i między zerem a jedynką jest jeszcze nieskończona ilość liczb... Są w życiu sytuacje w których sami nie wiem jak byśmy się zachowali gdyby nas dotknęły, więc nie bądźmy hipokrytami i nie odbierajmy, w obliczu dramatu, wyboru kobietom stojącym na rozdrożu pomiędzy dalszym normalnym życiem (często mają już inne dzieci) a jego poświęceniem na całodobową opiekę nad dzieckiem do końca jego dni (w której na dzień dzisiejszy państwo nie chce uczestniczyć), lub przewlekłą depresją w przypadku śmierci dziecka tuż po urodzeniu. Dokładnie i wyłącznie tego dotyczy wyrok TK i to przeciw niemu protestują kobiety w całym kraju, a ja popieram je całym sercem! Tu naprawdę nie chodzi o aborcję na życzenie, jak przedstawiają to propagandowe media publiczne!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+4 # Polak 2010&1/2 2020-10-29 16:32
Beton tego nigdy nie zrozumie, chyba, że przekaz dnia tvpis będzie inny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Widocznie za mało
-11 # Widocznie za mało 2020-10-29 21:27
Obywatelem może tak, ale człowiekiem jest się znacznie wcześniej. A Konstytucja chroni człowieka jako obywatela. Poza tym, obywatelstwa można kogoś pozbawić - a człowieczeństwa nie. Za mało widocznie widziałeś. Oprócz zapisu art. 38 Konstytucji RP jest jeszcze art. 1 Ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z dnia 07.01.1993r. który mówi w art. 1 że : "Prawo do życia podlega ochronie, w tym również w fazie prenatalnej w granicach określonych w ustawie". Przeczytaj, zrozum - jak zdołasz - a potem dyskutuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WidziałemWiele
+5 # WidziałemWiele 2020-10-30 07:51
Zdołam zrozumieć, a w zasadzie zdołałem lata temu... Ty natomiast przeczytaj i chociaż postaraj się zrozumieć jeden podręcznik o podstawach prawa rzymskiego, a wtedy możemy podjąć dalszą i szerszą polemikę w temacie robienia przez TK bulwy z logiki i łamania podstawowych zasad. Póki co wyjaśnię pobieżnie...
Konstytucja gwarantuje ochronę życia człowieka. Ustawa o której wspominasz już w swojej nazwie stanowi o ochronie płodu. Prawo wyraźnie rozgranicza odmiennymi terminami te dwa stadia ŻYCIA, nie bez powodu. W prawie pojedyncze słowa często mają największe znaczenia, a w tym przypadku kluczowe. Ustawa ta, oprócz konstytucyjnej, nadrzędnej ochrony życia człowieka, nakłada DODATKOWO, jak zacytowałeś/aś ochronę życia w fazie prenatalnej w granicach określonych w ustawie, a ta dalej zezwala na przerywanie ciąży w określonych przypadkach. Zgodnie ze sprzecznym z nauką prawa wyrokiem TK dotyczącym tej ustawy:
1. Nie można zmuszać zgwałconego dziecka do urodzenia ZDROWEGO dziecka.
2. Nie można także zmuszać do tego zgwałconej kobiety
3. Można natomiast zmuszać kobiety do poświęcenia całego życia na opiekę nad dzieckiem CHORYM, pozbawionym świadomości i samodzielnej zdolności do życia, co może skutkować chociażby skrajnym ubóstwem w wieku emerytalnym, ale przede wszystkim zaniedbaniem odpowiedzialnoś ci za pozostałych członków rodziny, w szczególności dzieci zdrowe.
Żeby nie było wątpliwości co do moich poglądów to dodam, że ustawa zabrania także przerywania ciąży z uwagi na trudną sytuację, cokolwiek to oznacza, i ten zapis popieram z całą stanowczością. Jeśli skaczesz ze spadochronem istnieje pewne niewielkie ryzyko, że nie otworzy się ani czasza główna, ani zapasowa. Żaden środek antykoncepcyjny nie daje 100% skuteczności i jeśli decydujesz się na podjęcie czynności z biologicznego punktu widzenia nakierowanej na potomstwo to godzisz się, w myśl zasady, że chcącemu nie dzieje się krzywda, na odpowiedzialnoś ć z tym związaną i kropka. Tu nie ma dla mnie miejsca do dyskusji. Nie chcesz dzieci? Zachowaj wstrzemięźliwoś ć! To jedyna skuteczna metoda!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
iga
+11 # iga 2020-10-29 09:31
Może trochę faktów:
ustawa z dni 7 stycznia 1993: Każda istota ludzka ma od chwili poczęcia przyrodzone prawo do życia.

od 1996 roku nowelizacja ustawy dopuszczała przerwanie ciąży, gdy kobieta ciężarna znajduje się w ciężkich warunkach życiowych.
27 maja 1997 roku TRYBUNAŁO KONSTYTUCYJNY orzekł o niezgodności przepisu wprowadzającego tę przesłankę do aborcji z przepisami konstytucyjnymi . Ponadto w uzasadnieniu do tego orzeczenia wyraził pogląd, że uchwalona 2 kwietnia 1997 r. Konstytucja Rzeczypospolite j Polskiej potwie rdza w art. 38 prawną ochronę życia człowieka.
WYROK TRYBUNAŁU Z 22 PAŹDZIERNIKA 2020 NIC INNEGO NIE STWIERDZA.
KAŻDA ISTOTA LUDZKA OD POCZĘCIA MA PRAWO DO ŻYCIA NIEZALEZNIE OD TEGO CZY JEST ZDROWA, CZY NIEPEŁNOSPRAWNA .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WidziałemWiele
+19 # WidziałemWiele 2020-10-29 10:33
Jak już pisałem w innym poście świat jest nieco bardziej skomplikowany niż się prostym ludziom bez wyobraźni wydaje. Tu nie chodzi o niepełnosprawno ść, a o ciężkie wady płodu które doprowadzą do śmierci dziecka poza łonem matki, lub będą wymagać aparatury podtrzymującej życie jak na przykład po haniebnym działaniu prof. Chazana, kiedy zmanipulował matkę do urodzenia silnie zdeformowanego dziecka, które pomimo walki lekarzy zmarło w męczarniach kilka godzin po porodzie i nigdy nie miało szans na życie bez cierpienia poza łonem matki. Abstrahując od kwestii etycznych konstytucja mówi o ochronie życia człowieka, a w polskim prawodawstwie człowiekiem jest osoba na którą można prawnie wskazać, czyli dopiero po urodzeniu i dlatego wyrok ten jest sprzeczny z szeroko pojętą nauką prawa.
Gdyby tak jak mówi Pani i obecna władza objąć konstytucyjną ochroną życia człowieka od poczęcia to proszę rozważyć poniższe, hipotetyczne scenariusze:
1. Będąc w ciąży podczas prowadzenia pojazdu doprowadza Pani nieumyślnie do wypadku w wyniku którego nie zginął, ani nie doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu żaden z uczestników, lub też wpada Pani w poślizg i wypada z drogi w wyniku czego traci Pani dziecko. Zgodnie z postulowaną tezą prokurator powinien oskarżyć Panią o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka, a sąd powinien Panią za to skazać.
2. Bojąc się o utratę pracy, będąc w ciąży postanawia Pani pracować tak długo jak to będzie możliwe, pomimo faktu, że lekarz proponuje, czy nawet zaleca Pani 100% płatne L4. W pracy dochodzi do odklejenia się łożyska i traci Pani dziecko. Znów trafia Pani przed sąd jako ścigana z urzędu, ponieważ Pani nieumyślne działanie doprowadziło do śmierci dziecka.
Takich kuriozów nie ma nigdzie na świecie... I całe szczęście. Polecam nieco chłodniej spojrzeć na temat i uruchomić wyobraźnię
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Racja
-5 # Racja 2020-10-29 21:29
Masz rację, tyle że zmieniono treść art. 1 który teraz mówi że : "Prawo do życia podlega ochronie, w tym również w fazie prenatalnej w granicach określonych w ustawie". Twój tekst był tekstem pierwotnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WidziałemWiele
+6 # WidziałemWiele 2020-10-30 08:35
Wiem, że mam. Nie manipuluj proszę ludźmi. Nie cytuj pojedynczego artykułu, który jest ogólnikiem i sam mówi o "granicach określonych w ustawie". Przeczytaj całość i nie cytuj zdań wyrwanych z kontekstu. Płód, choć dla mnie jest to człowiek (ułomny, ale człowiek - przecież sam taki byłem), nie może i nigdy nie będzie miał takich samych praw jak człowiek. Chociażby z powodów opisanych wyżej. I nie oznacza to bynajmniej, że nie powinien być chroniony w granicach rozsądku co obecny consensus w pełni realizuje i w mojej ocenie nie ma potrzeby go zmieniać. Sami ówcześni hierarchowie kościoła uznali to za dobry kompromis, choć pewnie nie bez znaczenia była tu łapówka w postaci konkordatu i miliardów złotych przekazanych kościołowi od tamtej pory na jego mocy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
iga
+10 # iga 2020-10-29 09:52
dlaczego w 1997 roku nie było protestów?, czyżby dlatego że wtedy rządziła lewica. Zresztą konstytucję przygotował Kwaśniewski, a teraz lewica wszczyna strajki. Jedno wielkie zakłamanie, młodzi nie dajcie się manipulować cwanym politykom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jan Miodek
+5 # Jan Miodek 2020-10-29 11:18
PSY SZCZEKAJĄ , A KARAWANA JEDZIE DALEJ!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
jetstream
+8 # jetstream 2020-10-29 11:37
po komentarzach widać ze Lubaczów jest na tyle przesiąknięty polityką PIS ze kolejne wybory ów partia wygra nie 80procentami a 90 %...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
-1 # Polak 2010&1/2 2020-10-29 16:33
Cytuję jetstream:
po komentarzach widać ze Lubaczów jest na tyle przesiąknięty polityką PIS ze kolejne wybory ów partia wygra nie 80procentami a 90 %...


Zależy ile dożyje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
iga
+8 # iga 2020-10-29 11:39
Nawet w Niemczech teraz nie ma prawa do zabijania dziecka z powodu niepełnosprawności.
W Niemczech aborcja prawnie dopuszczalna jest jedynie w dwóch wypadkach:
gdy ciąża zagraża życiu bądź zdrowiu fizycznemu i psychicznemu matki,
gdy jest wynikiem gwałtu, występku kazirodczego i przestępstwa pedofilskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Stop chamstwu
+17 # Stop chamstwu 2020-10-29 12:43
Wieśniak z gorajca który to zorganizował będzie odpowiedzialny za chorobę uczestników i ich rodzin. Pomijam to że jego publiczne wulgarne zachowanie hańbi funkcję radnego powiatowego i powinien zostać pozbawiony mandatu radnego. Niech wraca do dziczy i tam rzuca kur...i a nie tu u nas i to przy dzieciach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+13 # n 2020-10-29 12:55
Słowo strajk użyte w tytule tego artykułu,jest słowem niewłaściwym.To zwykły protest,słowo strajk dotyczy relacji pracownik-praco dawca.Osoba pisząca takie artykuły powinna to wiedzieć,nawet jeśli dotyczy to wieści na szczeblu powiatowym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
power
-7 # power 2020-10-29 13:00
To czemu szli z banerem Strajk Kobiet?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+6 # n 2020-10-29 13:08
Cytuję power:
To czemu szli z banerem Strajk Kobiet?

Nie rozumiesz o czym napisałem,ale zupełnie mnie to nie dziwi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
+14 # ja 2020-10-29 12:58
Do czego to doszły by w czasie pandemii organizować takie protesty. Jest grupa ludzi - takich jak Piotrowski którzy do tego doprowadzają. Ludzie ci są odpowiedzialni za narażanie ludzi na śmierć. Powinni być wyłapani i surowo ukarani. Mają pracę i mnóstwo dochodów i im się już w głowach poprzewracało. Mają piekło na ziemi, jeszcze nie widzieli piekła. Niech przestaną obrażać Boga. Człowiek z Gorajca - przywódca twego cyrku, błazen, narażając ludzi na niebezpieczeńst wo urządza manifestacje aby pozyskać zwolenników. Ludzie uczestniczący w manifestacji mają szatańskie znaki na maseczkach i plakatach. Człowiek taki jak Piotrowski urządzając taką manifestację jest utożsamiany z tymi co niszczą i profanują kościoły i inne symbole święte. Brak słów co się wyprawia. Oprócz tego te okrzyki na polski rząd. Czy ładnie by było temu człowiekowi z gorajca jak by na niego krzyczeli je** Piotr. lub piotr. to ch..?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-7 # polak2010 2020-10-29 17:05
W tym marszu uczestniczyła była nauczycielka Języka Polskiego pani ,,Be....''
Jestem zszokowany że nauczycielka i to języka Polskiego deprawuje młodzież skandując hasła ,, je..bać'' PiS

Ta pani ma skrzywiony kręgosłup moralny i to bardzo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+7 # Polak2010@ 2020-10-29 18:04
Cytuję polak2010:
W tym marszu uczestniczyła była nauczycielka Języka Polskiego pani ,,Be....''
Jestem zszokowany że nauczycielka i to języka Polskiego deprawuje młodzież skandując hasła ,, je..bać'' PiS

Ta pani ma skrzywiony kręgosłup moralny i to bardzo.

Ma do tego pełne prawo!!!!! A ty zaszczuty PISOWCU zawsze uważałeś że Polska to kraj demokratyczny i jest wolność słowa i wyznania. I że w tym kraju jeszcze nigdy nie żyło się lepiej. Za rządów PISU to kraj miodem płynący. Nareszcie naród pokazuje zadowolenie z dobrobytu, na nic nie jest za późno!!!!! Powinni walczyć do końca. A ty zobacz co ty masz skrzywione albo już wcale nie masz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-6 # AntyPiS 2020-10-29 18:43
Panie polak2010. A może Pan ma ,,skoliozę moralna". Wszystkim Pan to pisze kto nie jest z PiS-em. Jak za normalne można uznać wyobrażenia o mężczyznach w gorsetach i na koturnach. Nikt z Nas nie robił akcji minusowania w ostatnią sobotę o 23 z dziesięciu kont w jednym momencie. Te Pana metody zakłamywania rzeczywistości. Wracając do Pani nauczycielki. Ta Pani jest polskim obywatelem i mam prawo do strajkowania i wygłaszania swoich poglądów. Właśnie zachował się Pan jak wyznawca PiS po raz kolejny. Jakby ta Pani stała po drugiej stronie to Pan by wychwalał ją pod niebiosa. Taki Pan jest, A słowo ,,je.ać" jest słowem polskim, więc ta Pani znała dokładne znaczenie tego słowa. PiS poruszając TK do wydania wyroku pokazał, że ,,je.ie" kobiety to teraz swoje dostaje z drugiej strony i na to zasługuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Co więcej
+4 # Co więcej 2020-10-29 21:34
Jej mąż był Burmistrzem z nadania Unii Wolności (dzisiejsza PO i Nowoczesna) która to partia razem z SLD, PSL i Unią Pracy (dzisiejsza Wiosna, Razem i KOD) uchwaliła Konstytucję z art. 38 (autorstwa Marka Borowskiego z SLD) zakazującym BEZWARUNKOWO jakiejkolwiek aborcji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
+2 # polak2010 2020-10-29 18:16
Kolejna niegodna Prowokacja Lewicowych Bojówek w Gdyni.
Protestujący sparodiowali śmierć ofiary Grudnia 70 Zbyszka Godlewskiego.

Co wy na to kobiety z Lubaczowa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-9 # AntyPiS 2020-10-29 18:51
Tutaj chodziło o symbol. W 1970 roku ta scena pokazała jak Polacy walczą o wolny kraj. Tutaj ostro strajkujący nie sparodiowali a odtworzyli tę scenę. Wolałby Pan, żeby pewnie ktoś leżał na tych drzwiach jak Zbyszek Godlewski. Wtedy ta scena była symbolem walki z systemem. Teraz też strajkujący walczą z systemem PiS a Pan zachowuje się jak Ci co stali tam gdzie stało ZOMO jak to mówił Pana Bóg Jarosław Kaczyński bo Kaczyński namawia do obrony Kościoła, ale tego PiS-owskiego. Wie, że bez Kościoła, PiS leży.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mama Aniołka
+16 # Mama Aniołka 2020-10-29 18:44
Trzy dni - możliwość przytulenia, potrzymania za rączkę, pożegnania się, chrztu. Możliwość poczucia przez Maleństwo, że jest kochane, że ktoś jest blisko. Uświadomienie sobie, że nic nie trwa wiecznie, że trzeba się cieszyć tym co mamy - pięknem przyrody, przyjaciółmi, rodziną. Tym, że przeżyłam dzień i mogłam doświadczyć wielu cudownych chwil - śpiew ptaków, deszcz, uśmiech. To, że nie ma wojny i bezpiecznie mogę położyć się spać, ze świadomością, że żadna bomba nie spadnie na mój dom, itp., itd. Mały człowiek i krótkie życie, ale życie.

Po drugie: każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, każdy ma prawo nie zgodzić się/zgodzić się z decyzją TK, każdy ma prawo do wiary lub jej braku, ale publiczne wulgaryzmy, agresja i dewastacja kościołów/pomni ków niestety moim zdaniem przekracza dobre maniery i budzi niesmak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+5 # Polak2010@ 2020-10-29 20:14
Do mamy Aniołka :-)
Łza się w oku kręci, piękny wpis, jest Pani wielką kobietą !!!! Przeżyła Pani wielki ból i cierpienie!!!! Pani i tylko Pani wie co to znaczy! Wielki szacunek!!!
Jestem tego samego zdania każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie i powinien zostać dopuszczony do podejmowania decyzji. Niestety tak nie jest dlatego powstaje bunt. Oczywiście bez wulgaryzmu!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WidziałemWiele
+3 # WidziałemWiele 2020-10-30 08:12
Piękne słowa, które w pełni zrozumie tylko rodzic. Nie wiem, czy znała Pani wcześniej przyszłość jaka jest pisana Pani Aniołkowi, ale jeśli tak to dla mnie jest Pani tytanką i składam dla Pani moje największe wyrazy szacunku za decyzję pełną wiary i odwagi. Sam pochowałem w symbolicznym grobie czwórkę swoich nienarodzonych dzieci i przynajmniej częściowo znam Pani ból. Wiem, że tylko nieliczne kobiety mają tak wielką siłę i są w stanie przez coś takiego przejść z godnością. Pani dzieciątko pozwoliło Pani przez te trzy dni na okazanie ogromu miłości i pozwoliło Pani żyć dalej. Nie zawsze tak się dzieje i tej ponadprzeciętne j miłości, siły i odwagi musi wystarczyć na całe życie. Nie każdego na to stać, dlatego pozostawmy wybór tym słabszym...
Pozdrawiam Panią i życzę wszystkiego co najlepsze. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Iza
+14 # Iza 2020-10-29 20:52
To nie jest strajk kobiet. Lewacy wykorzystali to, że dzieciaki i młodzież nie chodzą do szkoły i wyciągnęli ich na ulicę dla rozrywki. Te dzieciaki nie znają prawa i nie wiedzą że w razie zagrożenia zdrowia i życia matki oraz gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego np. gwałtu lub kazirodztwa aborcja nadal jest dozwolona. Myślę że opinia psychiatry o zagrożeniu dla życia matki będzie wystarczająca. Badani mówiące o wadzie płodu nigdy nie dają 100 procent pewności że tak jest. Prawo polskie wyraźnie mówi, że można zostawić w szpitalu nowonarodzone dziecko, gdy się go nie chce. Lepsze to dla psychiki młodej matki która do tej pory miało wybór: zabić, opiekować się czy zostawić, przy czym to trzecie nie było brane pod uwagę z niewiedzy. Jeśli państwo chce się zajmować narodzonymi z wadami, to czemu z tego nie skorzystać. Należy też doprecyzować przepisy odnośnie pewności medycyny, że dziecko umrze niedługo czy zaraz po porodzie i dołączyć ten wyjątek do dozwolonej aborcji. Obecnie lewackie środowiska nawołują do aborcji ( mordu) na żądanie i mamią młodzież teorią jakie to mordowanie jest nowoczesne. Przez 13 lat ( 8 lat rządów Po-PSL plus 5 lat rządów PIS) młodzi ludzie byli indoktrynowani przez media sprzyjające PO. Teraz młodzi chcą pokazać jak bardzo nienawidzą PISu, choć sami do końca nie wiedzą za co
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kultura
+16 # kultura 2020-10-29 20:59
Patologiczne okrzyki i hasła podczas protestów świadczą o całkowitym braku kultury organizatorów protestów. To oni wymyślają, podsyłają i każą skandować tak prymitywne hasła ludziom. Nie zastanawiają się że gniew może obrócić się przeciwko nim. Takie zachowanie nie przystoi osobie pełniącej funkcje kierownicze w placówce kulturalnej oraz radnemu powiatowemu. Obecnie wiele osób sprzeciwia się poczynaniom Piotrowskiego i może być tak, że zażądają odejścia z zajmowanych stanowisk. Większość mieszkańców jest oburzona jego działaniami i tym co sobą w prymitywny sposób reprezentuje. Jak się wtedy zachowa, ciekawe czy zechce ustąpić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jaki wygląd
+14 # Jaki wygląd 2020-10-29 21:41
i wychowanie - takie też i zachowanie. A w jaki - jak nie prymitywny - sposób, ma się zachowywać gorajecki chutornik?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorajec z jajec
+6 # gorajec z jajec 2020-10-30 20:08
On sam nie ustąpi - trzeba go czymś utrącić z tych stanowisk. a tak na marginesie : jeśli to prawda, że jest TEJ KRWI, to należy pamiętać, że jego ziomkowie z przeszłości, stosowali do walki z Polakami o ich wolność inne przyrządy, np. konie (do rozrywania emisariuszy), a w walce wręcz (wyłącznie w boju z bezbronnymi dziećmi, kobietami i starcami) samoobronne : widły, siekiery, noże, piły i wiele tym podobnych - samoobronnych - gadżetów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PolishFans
+6 # PolishFans 2020-10-30 00:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+2 # Jacek 2020-10-30 07:54
Marcin P., Marina L.-P. ,Aleksandra B., Anna K. osoby które organizowały, przewodziły i nawoływały publicznie do udziału w nielegalnym zgromadzeniu i poprzez to naraziły inne osoby, w tym małoletnich na utratę życia są zagrożone karą pozbawienia wolności. Siewcy śmierci będą spacerować ale w ZK.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-2 # polak2010 2020-10-30 09:22
Co to za Naganiacz który nawołuje młodzież cyt. ,,Jakie macie poglądy Jeb..ć PiS"
Nie wiedziałem że poglądami mogą być zachowania ogólnie przyjęte za obraźliwe.
Ten pan z faszystowską swastyką czerwonego pioruna na ramieniu to kolejny ze skrzywionym kręgosłupem moralnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-6 # AntyPiS 2020-10-30 10:49
Sam Pan Panie polak2010 zachowuje się jak faszysta. Wszystkich, którzy nie wierzą w PiS-owską ideologię nazywa Pan osobami bez kręgosłupów. Jest zpan osobą zamknięta w sobie i nie ma Pan żadnego samodzielnego myślenia tylko czeka co władza powie a potem Pan to powtarza. Co prawda słowa te są nieparlamentarn e, ale ludzie stracili cierpliwość po 5 latach dewastacji Polski przez PiS, które nie szanuje obywateli swojego kraju. Kazdy kolejny dzień pod władza PiS jest stratą dla Polski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Refleksja
+3 # Refleksja 2020-10-30 11:18
Panie AntyPiS tym razem to przesada, skąd pan wie, kto w co wierzy, i jaką osoba jest i na jakiej podstawie pan wydaje takie opinie. Dlaczego śmie pan się wypowiadać w imieniu wszystkich ludzi? A dalsze pana wywody to tylko taka paplanina jak polityków z PO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
-4 # lewak 2020-10-30 14:16
Równie dobrze jak do AntyPiSa, pani/pana słowa można skierować do polaka2010.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ani PIS ani PO
0 # Ani PIS ani PO 2020-10-31 09:25
I na tym polega ograniczenie umysłowe AntyPIS-a i jemu POdobnych - jak również dotyczy to typowych zatwardziałych i zaślepionych ideologią Jarosława PIS-owców. Jak nie z PO i KOD-em - to jesteś PIS-owiec. Jak nie z PIS-em to jesteś PO-wiec, komuch, albo KOD-owiec. Jedno to tyfus, a drugie dżuma. Niestety, ani jedni ani drudzy nie chcą podyskutować i wysłuchać argumentów i racji myślących inaczej od nich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
+1 # polak2010 2020-10-30 15:54
„Pucz” z grudnia 2016 r. był niewinną zabawą przy tym, co serwują nam dziś środowiska liberalno-lewic owe. Choć cel miał ten sam – obalić rząd. Nic to, że w Polsce władzę przejmuje się w wyniku wyborów, skoro od lat nie potrafią ich wygrać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kontra
+4 # kontra 2020-10-30 16:52
Te pseudo-odważne, lewoskrętne głupole niech publicznie zadeklarują, że zrzekają się - katolickiego:
ślubu,
chrztu
komunii
bierzmowania
pochówku.
Obchodzenia świąt: Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+5 # Jacek 2020-10-30 20:40
Zauważyłem, że ci którzy są za aborcją zdążyli już się urodzić...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
olek
+5 # olek 2020-10-30 21:31
Nikomu źle nie życzę, ale ich własna głupota z pomocą wirusa ich wyniszczy i będzie spokój. Szkoda tylko, że zarażą niewinnych ludzi dookoła. To są tak naprawdę protesty przeciwko demokracji, protestują przeciw zapisom konstytucji RP, uchwalonej przez lewice 1997 roku. I ta lewica na plecach głupich demonstrantów chce z powrotem dorwać się do władzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |