Sanepid: uczestnicy nabożeństw w kościele w Nowym Siole powinni obserwować stan swojego zdrowia


Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie zwrócił się z prośbą do osób, które w dniach od 6 do 10 października uczestniczyły w nabożeństwach w kościele w Nowym Siole o obserwowanie stanu swojego zdrowia.

W niedzielę 11 października Państwowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie wydał komunikat skierowany do osób, które w dniach od 6 do 10 października bieżącego roku uczestniczyły w nabożeństwach w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Siole o obserwowanie swojego stanu zdrowia.

Prośba sanepidu jest związana z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym stwierdzonego zachorowania na COVID-19 u duchownego z parafii.

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych zwłaszcza takich jak: gorączka, kaszel, duszności, zaburzenia zapachu, smaku biegunka lub inne, należy skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, podobnie jak w każdym innym wypadku, gdy stan zdrowia budzi wątpliwości. - apeluje sanepid w Lubaczowie

W celu udzielenia wyjaśnień można kontaktować się z Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubaczowie tel. 16 632 15 28, wew. 315, 317 i 323.

O zakażeniu koronawirusem poinformowała w sobotę na Facebooku parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Siole.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: