100-lecie OSP Krowica Hołodowska. Strażacy świętują jubileusz [ZDJĘCIA]

fot. gminalubaczow.pl
fot. gminalubaczow.pl

fot. gminalubaczow.pl

W minioną niedzielę, 4 października w Domu Kultury w Krowicy Samej w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia OSP Krowica Hołodowska odbył się Piknik Strażacki.

Druhowie przedstawili uczestnikom pikniku historię powstania Jednostki, opowiadali o zmianach jakie się w niej dokonały przez te wszystkie lata, zaprezentowali sprzęt strażacki, samochód specjalistyczny będący na wyposażeniu PSP oraz zabytkowy drewniany wóz strażacki z ręczną pompą z Krowicy Lasowej. Dużym zainteresowaniem szczególnie najmłodszych adeptów strażackiego fachu cieszył się także pokaz musztry i tańca w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Piknik uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej oraz przedstawienie  w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Niespodzianka. Uczestnicy mogli także zjeść pyszną grochówkę, którą wraz ze słodkim poczęstunkiem przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich.

Na koniec uroczystości Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel podziękował wszystkim za przybycie i uczestnictwo. Podkreślił, że to jak obecnie wygląda Ochotnicza Straż Pożarna to niewątpliwie zasługa druhów, którzy z pomocą samorządu gminnego pozyskują dofinansowanie na nieustającą modernizację swojej jednostki, by móc jeszcze lepiej służyć lokalnej społeczności. Bardzo budującym i dobrze rokującym na przyszłość aspektem funkcjonowania tej Jednostki, jest tak duża liczba młodych Ochotników, którzy podejmują trud służby w jej szeregach.

Piknik był swoistym wstępem do wydarzeń z nadchodzącej niedzieli. 11 października odbędą się oficjalne uroczystości związane z pięknym Jubileuszem 100-lecia OSP Krowica Hołodowska.

Program uroczystości:

11:40 Zbiórka – plac przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Krowicy Samej
12:00 Msza Święta w intencji strażaków pod przewodnictwem ks. prał. dr. Wiesława Galanta
13:00 Przemarsz z orkiestrą
13:30 Uroczysty apel z okazji 100-lecia OSP w Krowicy Hołodowskiej, plac przy remizie strażackiej w Krowicy Hołodowskiej

Zdjęcia: gminalubaczow.pl

IMG_2452.jpgIMG_2476.jpgIMG_2492.jpgIMG_2528.jpgIMG_2533.jpgIMG_2537.jpgIMG_2567.jpgIMG_2611.jpgIMG_2620.jpgIMG_2626.jpgIMG_2644.jpgIMG_2649.jpgIMG_2678.jpgIMG_2693.jpgIMG_2707.jpg

Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ama
+3 # Ama 2020-10-07 21:09
Gratuluje jubileuszu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ogłoszenia

Kotki
( / Dom i ogród)

noimage
10-29-2020

Pracownik do robót ziemnych wodno-kanalizacyjnych
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Operator koparki
( / Praca)

noimage
10-29-2020

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.