Dwie oferty na dokończenie budowy basenu w Lubaczowie

Basen w Lubaczowie - fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL
Basen w Lubaczowie - fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Basen w Lubaczowie - fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Firmy z Olsztyna i Krakowa chcą zrealizować drugi etap budowy basenu w Lubaczowie. Do Urzędu Miejskiego wpłynęły dwie oferty. W najbliższych dniach dowiemy się czy UM zdecyduje się wybrać zwycięzcę przetargu.

W połowie lipca Urząd Miejski w Lubaczowie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy II etapu robót budowlanych. Pierwotnie otwarcie ofert miało się odbyć 6 sierpnia, jednakże ze względu na dużą ilość pytań dotyczących przetargu i zmiany w zamówieniu miejscy urzędnicy wydłużyli termin składania ofert do 14 sierpnia. Oficjalne otwarcie ofert odbyło się tego samego dnia.

Oferty złożyły dwie firmy: STE capital Sp. z o.o. z Olsztyna, która za realizację I części zamówienia zaproponowała 7 989 000,00 zł oraz TEXOM Sp. z o.o. z Krakowa z propozycją wykonania I części za 7 192 060,92 zł oraz drugiej części 5 029 920,18 zł.

Wyłonienie zwycięzcy przetargu stoi pod znakiem zapytania, bowiem Urząd Miejski na sfinansowanie I części zamówienia zamierza przeznaczyć 5 469 250,47 zł,  a drugiej 7 679 046,59 zł. Z kolei najkorzystniejsza oferta firmy TEXOM Sp. z o.o. w pierwszej części przekracza możliwości  UM o ponad 1,7 mln złotych. Natomiast propozycja realizacji drugiej części zamówienia jest niższa od założeń miejskich urzędników o prawie 2,7 mln złotych. Jeżeli jednak zsumujemy kwoty dwóch części zamówienia to okazuje się, ze Urząd Miejski do dyspozycji ma 13 148 297,06 złotych, a firma z Olsztyna proponuje dokończenie budowy basenu w Lubaczowie za 12 221 981,10 zł, a więc o prawie 1 mln złotych mniej od możliwości finansowych UM.

W najbliższych dniach powinniśmy poznać decyzje Urzędu Miejskiego w Lubaczowie odnośnie wyboru wykonawcy drugiego etapu budowy basenu w Lubaczowie.

Do tematu na pewno powrócimy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: