W szpitalu w Lubaczowie zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem. Kolejny przypadek w powiecie


Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w szpitalu w Lubaczowie z powodu koronawirusa zmarł 49—latek z powiatu lubaczowskiego. Potwierdzono tez kolejny przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Tylko w ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono aż 726 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie podkarpackim odnotowano 33 przypadki – w tym jeden u mieszkańca powiatu lubaczowskiego. Niestety, Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że 3 sierpnia w Szpitalu w Lubaczowie zmarł 49-letni mężczyzna z naszego powiatu.

Z naszych informacji wynika, że zmarły kilka dni temu ze złym samopoczuciem zgłosił się do lubaczowskiego szpitala. Mężczyzna trafił na oddział chorób wewnętrznych i niestety tam zmarł.  Dyrekcja placówki medycznej podjęła decyzje o wstrzymaniu przyjęć na oddział wewnętrzny do odwołania.

Do tej pory koronawirusa w powiecie lubaczowskim potwierdzono u 24 osób, z czego cztery zmarły i pięć wyzdrowiało.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Orion
+16 # Orion 2020-08-06 10:57
R.I.P Piotrek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MatołuszeKłamczuszek
+41 # MatołuszeKłamczuszek 2020-08-06 11:02
Przypomnijmy cytat Mateuszka Morawieckiego, Premiera kraju mlekiem i miodem płynącego:

"Ja cieszę się że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. I to jest dobre podejście szanowni państwo. Bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory. Tłumnie. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne, bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kropka09
+18 # kropka09 2020-08-06 11:23
Masz rację , do celu choćby po trupach !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
paweł
+12 # paweł 2020-08-06 11:40
Cytuję MatołuszeKłamczuszek:
Przypomnijmy cytat Mateuszka Morawieckiego, Premiera kraju mlekiem i miodem płynącego:

"Ja cieszę się że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. I to jest dobre podejście szanowni państwo. Bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory. Tłumnie. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne, bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory."

Nic się nie stało...? Dziwna ta troska o seniora .Na wybory można i nawet trzeba , ale na wesela to to im nie wolno. Ten rząd wysyła nadal sprzeczne informacje .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wkurzony
+2 # wkurzony 2020-08-06 13:14
Na weselu jest się przynajmniej kilka godzin w dość tłocznych okolicznościach i bez maseczki najczęściej - na wyborach tylko kilka minut w zabezpieczeniu, nie mam racji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
man
-15 # man 2020-08-06 11:45
cos ci odbiło zapewne przedawkowałes soczek z buraka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MatołuszeKłamczuszek
-3 # MatołuszeKłamczuszek 2020-08-06 11:50
Cytuję man:
cos ci odbiło zapewne przedawkowałes soczek z buraka

Wolę sok z buraka, niż ściek z TVP.

Z faktami trudno dyskutować, co? Nie ma żadnego argumentu na obronę słów Matołuszka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Faktu
+3 # Faktu 2020-08-07 00:26
Fakty są takie że covida pewnie przeszło już milion Polaków.
Zmarło ok 200 osób bez chorób współistniejących.
(Dane MZ) które przypadkiem wyciekly.
Ale takich informacji nie znajadziesz w żadnych propagandowych mediach czy to TVP czy TVN.
One wola siać panikę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mateuszku przeproś
+6 # mateuszku przeproś 2020-08-06 17:46
... i do tej pory nie przeprosił! wladza jeszcze raz pokazala gdzie maja ludzi, najwazniejsze koryto i ten pęd do niego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sio
+9 # sio 2020-08-06 17:49
Cytuję Zosia:
Na wyborach się zaraził ? Ludzie myślcie ☹️


Myślę i stwierdzam zostaly poluzowane obostrzenia na wybory i po nich, skutek mamy i bedzie pewnie jeszcze gorzej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
333
+4 # 333 2020-08-06 11:12
a zmarł parę dni wcześniej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xy
+10 # Xy 2020-08-06 11:12
Cytuję MatołuszeKłamczuszek:
Przypomnijmy cytat Mateuszka Morawieckiego, Premiera kraju mlekiem i miodem płynącego:

"Ja cieszę się że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. I to jest dobre podejście szanowni państwo. Bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory. Tłumnie. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne, bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory."

Tym kłamstwem i wieloma innymi osiągneli co chcieli! A ludzie nadal im wierzą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MatołuszeKłamczuszek
+1 # MatołuszeKłamczuszek 2020-08-06 11:18
Bardzo dobrze. Niewykształcony m społeczeństwem łatwiej jest manipulować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
omega
+17 # omega 2020-08-06 11:45
wybory odbyły się miesiąc temu, a wy dalej politykę uprawiacie. To już jest nudne!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MatołuszeKłamczuszek
-16 # MatołuszeKłamczuszek 2020-08-06 11:51
Cytuję omega:
wybory odbyły się miesiąc temu, a wy dalej politykę uprawiacie. To już jest nudne!!!

Ciekaw jestem ilu zakażonych w sumie będzie po wyborach. Tylko tych liczb nam nikt nie poda ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MatołuszeKłamczuszek
+4 # MatołuszeKłamczuszek 2020-08-06 11:52
Cytuję MatołuszeKłamczuszek:
Cytuję omega:
wybory odbyły się miesiąc temu, a wy dalej politykę uprawiacie. To już jest nudne!!!

Ciekaw jestem ilu zakażonych w sumie będzie po wyborach. Tylko tych liczb nam nikt nie poda ;)

Ale oczywiście to już jest nudne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zosia
+5 # Zosia 2020-08-06 12:06
Na wyborach się zaraził ? Ludzie myślcie ☹️
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lubacz
+44 # Lubacz 2020-08-06 11:31
Niestety zaskarżenie dostał w szpitalu w Przemyślu następnie po dwóch dniach zgłosił się do szpitala w Lubaczowie. W skutek braku obostrzeń sanitarnych w szpitalu wojewódzkim gdzie pacjenci mogli się spotykać z osobami z zewnątrz w głównym holu szpitala. Takie są skutki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zosia
+40 # Zosia 2020-08-06 12:09
To Nasz kolega, .kazdy może być na jego miejscu, trochę pokory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xy
+29 # Xy 2020-08-06 12:31
Cytuję Zosia:
To Nasz kolega, .kazdy może być na jego miejscu, trochę pokory.

Przykro mi i wyrazy współczucia.
Tutaj tylko chodzi o zdanie ...... że wirusa nie ma i nie trzeba się go bać!!!! Okazuje się że jest na odwrót!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zosia
+20 # Zosia 2020-08-06 13:53
Pracuje w sklepie, maseczki- hehe po co, jaki wirus. A teraz już jest wirus . Wielu ludzi się śmiało . Teraz oj jest jednak ,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xy
+6 # Xy 2020-08-06 13:59
Cytuję Zosia:
Pracuje w sklepie, maseczki- hehe po co, jaki wirus. A teraz już jest wirus . Wielu ludzi się śmiało . Teraz oj jest jednak ,

Cytuję Zosia:
Pracuje w sklepie, maseczki- hehe po co, jaki wirus. A teraz już jest wirus . Wielu ludzi się śmiało . Teraz oj jest jednak ,

A dlaczego tak jest że bez maseczek? Nie trzeba dużo myśleć!!! .... Morawiecki i cała reszta wciskali ciemnotę że go nie ma!!!!! Maseczki raz nosić raz nie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zosia
+1 # Zosia 2020-08-06 14:05
A Twój rozum gdzie jest?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polik
+16 # polik 2020-08-06 12:27
A teraz idźmy do szkół, wirusa już nie ma, a jak jest to nic. Najwyżej młodzi pozarażacie dziadków w domu, ale to nic ZUS odsapnie. Szkoły są przygotowane wyśmienicie, ale jak już coś się stanie, to i tak zaskarżycie drodzy rodzice dyrektora.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
taki
+8 # taki 2020-08-06 13:37
teraz całe grono pedagogiczne na wakacjach. Tam wirusa nie ma. Ale od 1 września będzie lament że do pracy trzeba iść. Nawet się nie dziwię- po półrocznej przerwie? A co mają powiedzieć sprzedawcy, oni stoją w sklepach od początku pandemii i żadnych przywilejów nie mają. A rodziny tez mają i narażają się, nie wspominając pracowników służby zdrowia, oni ciągle się narażają. Dosyć faworyzowania jednych grup społecznych kosztem innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Cdn
+24 # Cdn 2020-08-06 13:30
Bardzo przykre (^)
Kondolencje dla rodziny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
DO REDAKCJI
+35 # DO REDAKCJI 2020-08-06 13:39
Szanowna Redakcjo, proszę o informację na temat sytuacji w opiece medycznej w powiecie lubaczowskim, dlaczego przychodnia w Cieszanowie nie przyjmuje pacjentów!!! Co to ma być, to jest służba zdrowia? Czy służba mamonie, za co pracownicy aktualnie biora pobory?? Za telefoniczne porady, które rejestrując się rano z łaską mamy odpowiedź po 16???

Czy ktoś liczy ludzi, którzy zmarli nie na Covid, ale z powodu zaniedbań związanych z covid i ta cała patologia w służbie zdrowia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xy
+21 # Xy 2020-08-06 14:02
Szkoda pytać bo i tak nie otrzymasz odpowiedzi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Olek1
+20 # Olek1 2020-08-06 15:33
A w Oleszycach Urząd Miasta zamknięty jest osoba z Co idem dlaczego nie pis,ecie o tym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+19 # Ja 2020-08-06 16:43
Cytuję Olek1:
A w Oleszycach Urząd Miasta zamknięty jest osoba z Co idem dlaczego nie pis,ecie o tym

A w Lubaczowie Urząd Gminy otwarty, mimo 3 potwierdzonych przypadków wśród pracowników. Ciekawe, czym to się skończy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wirusolof
0 # Wirusolof 2020-08-06 19:30
Cytuję DO REDAKCJI:
Szanowna Redakcjo, proszę o informację na temat sytuacji w opiece medycznej w powiecie lubaczowskim, dlaczego przychodnia w Cieszanowie nie przyjmuje pacjentów!!! Co to ma być, to jest służba zdrowia? Czy służba mamonie, za co pracownicy aktualnie biora pobory?? Za telefoniczne porady, które rejestrując się rano z łaską mamy odpowiedź po 16???

Czy ktoś liczy ludzi, którzy zmarli nie na Covid, ale z powodu zaniedbań związanych z covid i ta cała patologia w służbie zdrowia?


Podziękujmy naszemu społeczeństwu z naszej małej ojczyzny za wybór PiS :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JurM
+33 # JurM 2020-08-06 14:24
Wspaniały był człowiek i kolega, spoczywaj w spokoju Piotrusiu ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JurM
+31 # JurM 2020-08-06 14:24
Wspaniały był człowiek i kolega, spoczywaj w spokoju Piotrusiu ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sio
-2 # sio 2020-08-06 17:46
Cytuję MatołuszeKłamczuszek:
Przypomnijmy cytat Mateuszka Morawieckiego, Premiera kraju mlekiem i miodem płynącego:

"Ja cieszę się że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. I to jest dobre podejście szanowni państwo. Bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory. Tłumnie. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne, bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory."


... i do tej pory nie przeprosił! to sie nazywa pęd do koryta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Piko
+10 # Piko 2020-08-06 21:06
To samo jest w Nowej Grobli w domu dziecka i nic z tym nie robią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
edgar
+9 # edgar 2020-08-06 21:25
Tak, w Domu dziecka w Nowej Grobli jest potwierdzony przypadek, ponoć jest zamknięty z pracownikami, też będzie wesoło za chwilę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Aga
+5 # Aga 2020-08-06 22:12
Masakra jakaś...
A jak dzieciaki wrócą do szkół będzie jeszcze gorzej...
Nie rozumiem naszego ministra zdrowia...na początku pandemii pozamykał wszystko ,a teraz jak liczba
zachorowań jest jeszcze raz tyle dzieci wracają do szkoły i na uczelnię , to jest Skrajna nie odpowiedzialnoś ć..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
.
+7 # . 2020-08-06 22:27
Mam nadzieję, że to nie brak odpowiedniej opieki oraz leczenia go załatwił. Skoro był już w jednym szpitalu i trafił do drugiego to niezbyt ciekawie to musiało wyglądać. Wielu rzeczy się nie dowiemy ze względu na tajemnicę, ale jeżeli stało się to nagle i nie było objawów wskazujących na syndrom sars, to nie można powiedzieć, że zgon jest z powodu tego akurat wirusa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
taki
-8 # taki 2020-08-06 22:32
Skoro szkoły mają wg nauczycieli zostać zamknięte to nie widzę powodu dla którego miałyby tych nauczycieli zatrudniać. Niech sobie znajdą pracę poza szkołą, cały czas wszystkim wymyślają od nieuków i matołów to myślę że skoro tacy wykształceni to pracodawcy wezmą ich z otwartymi ramionami. Ja pracuję narażam się na zakażenie a taki nauczyciel leży bykiem za moje podatki bo mu się robić nie chce i wymyśla preteksty do dalszego leniuchowania bo fajnie jest.Każdy by tak chciał. A jak wirus będzie z nami 2 lata to ciągle będziecie w domach siedzieć. Przynajmniej piszcie, ze chcecie iść do pracy, lepiej to będzie wyglądać a tak dalej wasz autorytet niknie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wirusolof
0 # Wirusolof 2020-08-07 09:54
ty od zawsze lubiłeś być okłamywany, że nanawiasz nauczycieli do kłamstwa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
egon
-6 # egon 2020-08-07 09:54
nauczyciel to gatunek pasożytniczy. Wiadomo co się z tym wiąże.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja chcę
0 # Ja chcę 2020-08-07 08:44
Ja chcę powrotu, nie boję aie, co roku w szkole a szczególnie w przedszkolach zimą i wiosną jest multum zachorowań na różne wirusy i jakoś do tej pory wszyscy żyją.. a być może już większość z nas go przeszła tylko nikt wcześniej nie robił z tego powodu wielkiego HALO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Druga strona medalu
+11 # Druga strona medalu 2020-08-07 08:50
Z drugiej strony Dziwisz się nauczycielom, że się obawiają... Nauczyciele to z reguły ludzie 50+, ja chcę pójść do lekarza, żeby przebadać dziecko, to Pani w przychodni oferuje mu e-porade a później e-antybiotyk w ciemno. To jest służba zdrowia? Do szkół ma wrócić setki dzieci, które mają kontakt w domu z minimum 2-3 osobami, to kto jest tu narażony bardziej?? Nauczyciel, czy wielki lekarz, który leczy w ciemno ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kujon
+4 # Kujon 2020-08-07 11:52
W Dąbkowie w żłobku też ponoć zakażenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Strach