Powiat lubaczowski: policjanci i pracownicy sanepidu sprawdzają, czy nosimy maseczki w sklepach [ZDJĘCIA]

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Wczoraj lubaczowscy policjanci przeprowadzili wspólne działania z Państwową Powiatową Stacją Epidemiologiczno-Sanitarną. Głównym celem było sprawdzenie, czy klienci i personel sklepów stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa i czy zachowują odpowiednie odległości.

Na terenie powiatu lubaczowskiego rozpoczęły się kontrole placówek handlowych. Funkcjonariusze Policji wspierali działania Państwowej Powiatowowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Lubaczowie. Działania głównie polegały na sprawdzeniu, czy klienci i personel stosują się do nakazu zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki, przyłbicy lub części odzieży. Sprawdzano czy sklepy posiadają odpowiednie oznaczenie przypominające klientom o konieczności zasłaniania ust i nosa. Zwracano także uwagę na to, czy przy wejściu do sklepu dostępne są rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk.

Po sprawdzeniu 16 sklepów wielkopowierzchniowych, w żadnym z nich nie stwierdzono naruszenia ograniczeń, które zostały wprowadzone ze względu na stan epidemii.

Policjanci przypominają,  że zasłaniając usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, zachowując odpowiednią odległość i dezynfekując ręce chronimy siebie i innych!

Zdjęcia: KPP Lubaczów

303-211383.jpg303-211384.jpg303-211385.jpg303-211386.jpg303-211387.jpg303-211388.jpg

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mada
+46 # Mada 2020-08-05 11:19
Taraz sklepy a w niedzielę proszę do kościołów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
A
+13 # A 2020-08-05 11:33
Cytuję Mada:
Taraz sklepy a w niedzielę proszę do kościołów

I pielgrzymów i ich noclegi
(Oczywiście jestem za - kontrolą w sklepach)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wazka
+1 # Wazka 2020-08-07 07:20
Cytuję A:
Cytuję Mada:
Taraz sklepy a w niedzielę proszę do kościołów

I pielgrzymów i ich noclegi
(Oczywiście jestem za - kontrolą w sklepach)

Właśnie a co z pielgrzymami?! Czemu ich nie kontroluje?! Tylko pozwalają na takie zbiegowisko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rlu
+25 # Rlu 2020-08-05 11:35
Bardzo trafny komentarz. Najpierw w jednym kościele się zaczęło i tak jakoś samo poszło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Katol
+2 # Katol 2020-08-05 13:32
Selekcja naturalna jest dobra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Olo
+25 # Olo 2020-08-05 12:01
Racja powinni kontrolowac w kościołach a nie tylko w sklepach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
DODA
+8 # DODA 2020-08-05 12:41
proponuję jeszcze odwiedzić ośrodki wypoczynkowe i plaże bo tam to już dawno zapomniano o wirusie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Roll Out
+1 # Roll Out 2020-08-05 13:11
Wszyscy umrzemy, wszyscy!!! A nie czekaj :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
+8 # ja 2020-08-05 13:26
Dlaczego tak późno???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Katol
+13 # Katol 2020-08-05 13:32
Niech sprawdzą na spędach, gdzie lansuje się Zenek i jego świta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dan
+12 # Dan 2020-08-05 13:41
Jak to jest, że od miesięcy nie można zrobić sobie badań by pracować przy produktach spożywczych, bo ludzie tam boją się, że ktoś przyjdzie z wirusem, a Co sami ludzie wysyłają pracownika żeby chodził po wszystkich sklepach?
PS. Jak sprawdzali zachowywanie bezpiecznej odległości, to mogli zacząć od siebie, bo na każdym zdjęciu są obok siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Sasiad
+18 # Sasiad 2020-08-05 13:53
Kontrola kościołów to bardzo dobry pomysł! Tam naprawdę mało osób przestrzega zasad.
Jest to zasadne tym bardziej, że do kościołów chodzą najczęściej osoby starsze, schorowane, które są najbardziej narażone na zarażenie!
Księża oczywiście o zagrożeniu nie powiedzą.
A jak dojdzie do zarażenia to winnych nie będzie..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sssss
+3 # sssss 2020-08-05 15:37
przedchwilą nie mozna było dodawać komentarzy przez osoby nie rejestrowane, a teraz nagle mozna, pis to pis jak zwykle z gęby cholewa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xy
+4 # Xy 2020-08-05 19:40
Cytuję sssss:
przedchwilą nie mozna było dodawać komentarzy przez osoby nie rejestrowane, a teraz nagle mozna, pis to pis jak zwykle z gęby cholewa

To się nazywa WOLNY KRAJ I DEMOKRACJA!!!
Tylko dla wyborców PISU!! Reszta to HAMSKA HOŁOTA! Nic dodać nic ująć.
Nagle można dawać komentarze to też mówi samo za siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-6 # Ppp 2020-08-05 15:42
Z jednej strony racja,ale moze lepiej kontrolowac przed wejsciem do swiatyni. Bo z drugiej,nawet ZOMO czy milicja do Kosciolow nie wchodzila,zle to sie kojarzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+10 # Ama 2020-08-05 18:20
I ZOMO i milicja do kościołów chodziła, podsłuchiwała, robiła zdjęcia. Dobrze, że kontrolują, bo ludzie są mało odpowiedzialni, jak postraszy to maseczki założą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
karwasz
+2 # karwasz 2020-08-06 11:04
Róbcie zdjęcia w sklepach, na stacjach paliw w kościołach wszystkim co nie mają maseczek i wysyłajcie do Sanepidu. Ponadto policja powinna przeglądnąć monitoringi w sklepach i wyłapać tych bez maseczek, którym jak się zwróci grzecznie uwagę to wulgarnie wyzywają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Adam Słodkawy
-4 # Adam Słodkawy 2020-08-06 21:42
Twoja stara pierze w rzece?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Strach
+2 # Strach 2020-08-07 12:33
Cytuję Adam Słodkawy:
Twoja stara pierze w rzece?

Tak. A twoja robi za wirowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
MASECZKI
0 # MASECZKI 2020-08-07 12:32
CO ZA HIPOKRYZJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi