Kolejny mieszkaniec powiatu lubaczowskiego zakażony koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych zarażeniach w kraju.  Wśród zakażonych jest jedna osoba z powiatu lubaczowskiego.

Koronawirusa potwierdzono u mężczyzny z powiatu lubaczowskiego. Zakażony jest w izolacji.

W sumie w ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim odnotowano 20 nowych przypadków. W kraju natomiast 418.

Do tej pory koronawirusa w powiecie lubaczowskim potwierdzono u 16 osób, z czego dwie osoby zmarły i trzy wyzdrowiały.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

skomd
-18 # skomd 2020-07-23 10:41
Skomd to?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Z kwarantanny
+11 # Z kwarantanny 2020-07-23 10:46
Cytuję skomd:
Skomd to?

Cytuję skomd:
Skomd to?

Jeśli jest napisane, że z powiatu lubaczowskiego, to widocznie tyle wystarczy. Co ci to da, że dowiesz się, że np z Lubaczowa albo Wólki? Jest w ścisłej izolacji, nie martw się, z Tobą się nie spotka. A te osoby, z którymi miał kontakt już są zaopiekowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kwarantanna
+49 # Kwarantanna 2020-07-23 11:28
Załóżcie maski,przestrze gajcie reżimu sanitarnego i przestańcie zadawać te idiotyczne pytania. Dajcie spokój osobom w izolacji i na kwarantannie. One potrzebują wsparcia i spokoju a nie ciągłej presji i szczucia. Nawet jeśli osoby chore mieszkają obok was, to są w izolacji i wam nie zagrażają. A to z kim wcześniej się kontaktowały, sprawdza Sanepid i on decyduje, kto jest zagrożony, a kto nie. Przestrzegania izolacji i kwarantanny pilnuje Policja, więc wy już nie musicie.
Nie szukajcie ofiar, bo za chwilę to wy możecie być ofiarami i wtedy dopiero przekonacie się, jak czuje się człowiek zaszczuty przez innych ludzi. Wirus jest toksyczny i należy przed nim chronić siebie i innych, ale człowiek potrafi być jeszcze bardziej toksyczny. Obyście nie musieli przeżywać tego dramatu wy i wasi bliscy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanka
+27 # Mieszkanka 2020-07-23 12:10
Cytuję Kwarantanna:
Załóżcie maski,przestrzegajcie reżimu sanitarnego i przestańcie zadawać te idiotyczne pytania. Dajcie spokój osobom w izolacji i na kwarantannie. One potrzebują wsparcia i spokoju a nie ciągłej presji i szczucia. Nawet jeśli osoby chore mieszkają obok was, to są w izolacji i wam nie zagrażają. A to z kim wcześniej się kontaktowały, sprawdza Sanepid i on decyduje, kto jest zagrożony, a kto nie. Przestrzegania izolacji i kwarantanny pilnuje Policja, więc wy już nie musicie.
Nie szukajcie ofiar, bo za chwilę to wy możecie być ofiarami i wtedy dopiero przekonacie się, jak czuje się człowiek zaszczuty przez innych ludzi. Wirus jest toksyczny i należy przed nim chronić siebie i innych, ale człowiek potrafi być jeszcze bardziej toksyczny. Obyście nie musieli przeżywać tego dramatu wy i wasi bliscy.


Przybijam piątkę!
Słowem w sedno. Zostawcie chorych ludzi w spokoju bo liczyć się ma przede wszystkim to, żeby wyszli z tego jjak najszybciej i jak najmniej stracili zdrowia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pani
+19 # Pani 2020-07-23 12:17
Święte słowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Meeeeg
-6 # Meeeeg 2020-07-23 10:53
Biedne dziecko :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Z kwarantanny
+10 # Z kwarantanny 2020-07-23 10:54
Cytuję Meeeeg:
Biedne dziecko :/

Ty biedniejsza niestety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xyz
-11 # Xyz 2020-07-23 10:55
Czy chodzi o tego chłopca z komunii ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Byk
-11 # Byk 2020-07-23 10:57
To Franek z Płazowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dajcie żyć
+33 # Dajcie żyć 2020-07-23 11:00
Ludzie dajcie żyć tym chorym, ich rodzinom, tym na kwarantannie. Dajcie spokój z pytaniami kto, skąd, z kim był, gdzie był. Czy wszyscy muszą wiedzieć wszystko? Na kwarantannie też nie jest fajnie. Najpierw się dowiadujesz, że miałeś z kimś kontakt, potem oczekujesz, że za kilka dni przyjadą pobrać próbki, potem czekasz na wynik. I to co wtedy jest potrzebne to wsparcie lub święty spokój a nie jakieś głupie komentarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanka
+24 # Mieszkanka 2020-07-23 12:18
Chrońmy przede wszystkim naszych rodziców i dziadków... Wiadomo że są najbardziej narażeni na poważne komplikacje. Jednak nie zapominajmy, że także młodzi ludzie ciężko przechodzą tego wirusa.
A człowiek który zachoruje nie jest od razu TRĘDOWATY!. Owszem trzeba się izolować, żeby to cholerstwo nie rozprzestrzenia ło się dalej, ale PAMIĘTAJMY! Chory jest nadal tym samym człowiekiem którym był przed KORONAWIRUSEM! Trzeba mu pomóc, a nie odwrócić się plecami "bo ja jestem najważniejszy, moje zdrowie". Przestańmy być egoistami. Zacznijmy żyć razem w społeczeństwie. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pytanie
+6 # pytanie 2020-07-23 11:34
Najważniejsze pytanie moim zdaniem: a co im jest tym chorym ? jak przechodzą wirusa ? Czemu o tym się nie mowi ? Tylko straszy się ze ojej wirus, kolejny zarażony wirusem. Pewnie jakby nie było mediów itd to zapewne byśmy żyli normalnie i nikt by sie tym nie przejmował wszystkim i nie żył cały czas w panice
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Chory
+42 # Chory 2020-07-23 12:22
Cytuję pytanie:
Najważniejsze pytanie moim zdaniem: a co im jest tym chorym ? jak przechodzą wirusa ? Czemu o tym się nie mowi ? Tylko straszy się ze ojej wirus, kolejny zarażony wirusem. Pewnie jakby nie było mediów itd to zapewne byśmy żyli normalnie i nikt by sie tym nie przejmował wszystkim i nie żył cały czas w panice

Nikomu nie życzę walki z kaszlem którego nie da się opanować który męczy aż do osłabienia. Nikomu nie życzę walki o normalny oddech minuta po minucie. Nikomu nie życzę bólu płuc ani gorączki zwalajacej z nóg. Nikomu nie życzę tego co widzę na oddziale gdzie leżę. I nikomu nie życzę tego spustoszenia które ten wirus sieje w organizmie. A wy tam bądźcie ostrożni a nam zyczcie tylko powrotu do zdrowia bo nic innego nam nie trzeba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gosia
+23 # Gosia 2020-07-23 14:22
wracajcie szybko wszyscy do zdrowia!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
tom
+5 # tom 2020-07-23 16:51
Cytuję Gosia:
wracajcie szybko wszyscy do zdrowia!!!

wracaMY:P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ernestmam
-4 # Ernestmam 2020-07-23 11:40
Jacho z dolin
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wkurzony
+13 # wkurzony 2020-07-23 13:03
Właśnie, że trzeba mówić skąd, by inni byli ostrożni a nie wymądrzać się nad tymi, ktorzy pytają wcale NIE ze zwykłej ciekawości, ale po to ,by ograniczyć aktywnnaktywnoś ć!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
troskliwa
+5 # troskliwa 2020-07-23 13:50
Cytuję wkurzony:
Właśnie, że trzeba mówić skąd, by inni byli ostrożni a nie wymądrzać się nad tymi, ktorzy pytają wcale NIE ze zwykłej ciekawości, ale po to ,by ograniczyć aktywnnaktywność!

czemu tylko przez te pytania przemawia ciekawość ,która wcale nie jest podyktowana dbaniem o zdrowie.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
W oczekiwaniu na wyn
+7 # W oczekiwaniu na wyn 2020-07-23 13:58
Cytuję wkurzony:
Właśnie, że trzeba mówić skąd, by inni byli ostrożni a nie wymądrzać się nad tymi, ktorzy pytają wcale NIE ze zwykłej ciekawości, ale po to ,by ograniczyć aktywnnaktywność!

A dokładniej to czego chcesz? Żeby podali imię i nazwisko, pełny adres? Jak podadzą, że z Lubaczowa to ci to da? Nie pojedziesz do Lubaczowa aż ten ktoś wyzdrowieje? Jak z Dąbrowy to na Lasową pojedziesz przez Lisie Jamy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wkurzony
+14 # wkurzony 2020-07-23 14:12
Dokładnie tak - może ludzie przrstaną się szwendać bez potzreby, bez masek i dydtansu mając w d.... wszystkie zalecenia - .tylko ograniczanie niepotrzebnej aktywności przerwie łańcuch zaksżenia. Nikt nie chce piętnować zakażonych!?!!?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkanka Lubaczowa
+20 # Mieszkanka Lubaczowa 2020-07-23 13:51
Szanowna Redakcjo, proponuję blokować komentarze pod każdym artykułem o nowych przypadkach koronawirusa w naszym powiecie. Niektórzy ludzie nie mają za grosz empatii, więc nie widzę potrzeby komentowania czy obrażania pod artykułami osób, które i tak mają trudny czas. Pozdrawiam wszystkich w izolacji i kwarantannie, zdrówka życzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
W oczekiwaniu na wyn
+6 # W oczekiwaniu na wyn 2020-07-23 13:59
Cytuję Mieszkanka Lubaczowa:
Szanowna Redakcjo, proponuję blokować komentarze pod każdym artykułem o nowych przypadkach koronawirusa w naszym powiecie. Niektórzy ludzie nie mają za grosz empatii, więc nie widzę potrzeby komentowania czy obrażania pod artykułami osób, które i tak mają trudny czas. Pozdrawiam wszystkich w izolacji i kwarantannie, zdrówka życzę.

Dobry pomysł, jestem za.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Olo
+11 # Olo 2020-07-23 22:59
Zaczną się wesela aż strach pomyśleć tyle ludzi w jednym miejscu spoconych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xx
+4 # xx 2020-07-24 07:45
Jest to duzy problem. Komunie i wesela to skupiska ludzi, duze i zbedne, w ktorych ludzie bardzo czesto zapominaja o tym ze trzeba nosic maseczki czy ze panuje pandemia. Praca nieco mniej informuje o wirusie bo temat juz sie przejadl, a przeciez jest niewiele lepiej niz na poczatku pandemi. W takich malych spolecznosciach jeszcze mocniej ludzie o tym zapominaja bo mysla sobie ze skoro u nas nie ma jeszcze to nie bedzie. A wystarczy jedna nieodpowiedzial na osoba, jak ta na komunii aby wywolac nowe ognisko, ktore bardzo czesto bedzie powstrzymac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
olxo
+7 # olxo 2020-07-24 08:16
Z tymi weselami i duzymi imprezami to dac sobie spokij w tym roku Ludzie sobie sprawy nie zdaja tylko aby by9a impreza a o tym ilu ludzi moze potem cierpiec
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kropidło
-2 # Kropidło 2020-07-24 19:42
Cytuję olxo:
Z tymi weselami i duzymi imprezami to dac sobie spokij w tym roku Ludzie sobie sprawy nie zdaja tylko aby by9a impreza a o tym ilu ludzi moze potem cierpiec

Piszesz z bunkra? Dobry internet masz w swojej jamie. Najlepiej zamknijmy wszystko i wszystkich i niech manna leci z nieba. Mało bezrobotnych u nas? Weźcie się ogarnijcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
vvv
-3 # vvv 2020-07-25 21:03
[quote name="olxo"]Z tymi weselami i duzymi imprezami to dac sobie spokij w tym roku Ludzie sobie sprawy nie zdaja tylko aby by9a impreza a o tym ilu ludzi moze potem cierpiec[/quote

Nie rozumiem jakie masz obawy, premier mówi, ze koronowirus powoli zostaje okielzany ludzie nawet ci zagrozeni nie maja podstaw do obawy aby iść glosować, prezydent nigdy sie nie szczepił na jakąś grypę (więc pewnie i nie zaleca na podobnego z objawow cowid19), wesela, imprezy mecze sa dla ludzi :lol: , trzeba sie cieszyc zyciem. Dzisiaj drugi najgorszy wynik w zarazeniu, ale kto umiera?! sami starzy! 13, 14 ile mozna zaoszczedzić ZUS ma do przodu. CIESZMY SIE ZYCIE I NAWET NAM RZADZACY POMOGLI DZISIAJ ZMNIEJSZAJĄC ZAOSTRZENIA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mtw prawdziwy
-7 # Mtw prawdziwy 2020-07-25 19:38
Do k...nedzy,mogli by juz pozwolic na normalne imprezy,kto ma zachorowac to i tak zachoruje. A na tym weselu w Malopolsce 70 osob zachorowalo,a Ci co nie,mowili-mysm y pili bimber i nam nic nie jest ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi