Uwaga! Trwa cisza wyborcza!

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org

O godz. 24:00 rozpoczęła się cisza wyborcza. Oznacza to, że do zamknięcia lokali wyborczych nie można wieszać plakatów, rozdawać ulotek, nawoływać wyborców do oddania głosu na konkretnego kandydata.

Pamiętajmy, że cisza wyborcza obowiązuje także w Internecie. Złamaniem prawa jest m.in. agitacja wyborcza poprzez system komentarzy, dlatego też od soboty do niedzieli do godz. 21:00 na portalu została wyłączona możliwość dodawania komentarzy pod wszystkimi artykułami.

Pamiętajcie również, że nie wolno udostępniać reklam kandydatów na Facebooku. Dozwolone jest natomiast zachęcanie do wzięcia udziału w głosowaniu, jednak tego typu akcje nie mogą być organizowane przez kandydatów i ich sztaby.  

Za złamanie ciszy wyborczej grozi kara grzywny. Wynosi ona od 20 do nawet 1000 złotych. Surowszej kary można się spodziewać za publikację sondażów wyborczych. Za upublicznienie takiej informacji w trakcie trwania ciszy wyborczej kara grzywny wynosi od 500 tys. złotych do 1 mln złotych. Co ważne, ta kara nie dotyczy tylko mediów – każda osoba fizyczna, który upubliczni taki sondaż (np. na Facebooku, Twitterze), także podlega takiej karze.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.