36-latek z Lubaczowa zatrzymany za zrywanie plakatów wyborczych

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Lubaczowscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zerwanie i zniszczenie plakatów wyborczych. Funkcjonariusze ustalają, czy jest on również odpowiedzialny za zniszczenie plakatów wyborczych w innych miejscowościach na terenie powiatu.

W ostatnich dniach policjanci z lubaczowskiej komendy odnotowali kilka przypadków zrywania plakatów wyborczych albo ich uszkodzenia poprzez pomalowanie lub pocięcie. Policjanci wytypowali sprawcę i dziś zatrzymali 36-letniego mieszkańca Lubaczowa, który przyznał się uszkodzenia 4 plakatów wyborczych. Mężczyzna tłumaczył się tym, że był nietrzeźwy i nie pamięta, dlaczego to zrobił. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu grzywna do 5 tys. złotych.

Policjanci przypominają, że, że zgodnie z obowiązującym Kodeksem Wyborczym, w czasie trwania kampanii materiały wyborcze, podlegają prawnej ochronie. Ochrona prawna materiałów wyborczych oznacza zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania pod groźba kary aresztu albo grzywny w wysokości do 5 tyś. złotych. Karze grzywny podlega również ten, kto nie przestrzega ciszy wyborczej tzn. prowadzi agitacje wyborczą w okresie od zakończenia kampanii wyborczej do czasu zakończenia głosowania, polegającą m. in. na umieszczaniu nowych plakatów albo bilbordów wyborczych. Cisza wyborcza obowiązuje również w Internecie.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ja
+16 # Ja 2020-06-25 18:47
Ostatnio panowie którzy roznosili w blokach ulotki kandydata o nazwisku na B. wyrzucali ulotki innych kandydatów. Czy to też można zgłosić ?
Duda
+11 # Duda 2020-06-25 18:54
A czy można powiesić bilbord ponad 50m2 na czyjejś własności tak jak zrobili to w Oleszycach? Był 1 dzień i znikł :D
Meter
+5 # Meter 2020-06-25 22:15
Cytuję Duda:
A czy można powiesić bilbord ponad 50m2 na czyjejś własności tak jak zrobili to w Oleszycach? Był 1 dzień i znikł :D


Ponad 50 metrów to nie można
Tmw
+1 # Tmw 2020-06-25 19:15
Nie znikl tylko zniknal
Duda
+5 # Duda 2020-06-25 19:17
Cytuję Tmw:
Nie znikl tylko zniknal

Zniknął ja już ; )
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-06-25 19:28
Czyli już wiadomo, którego kandydata był ten baner :D
polak2010
-14 # polak2010 2020-06-25 22:40
ooo pan Kłamczuszek już tutaj. Pamiętajcie forumowicze ten ,,anty pis'' używa wiele nicków.
pad nickiem ,,anty pis'' udaje jakby wszystkie rozumy zjadł.
a pod nickiem,,vvv'' obraża i poniża innych forumowiczów

Mam na to twardy dowód:

W dwóch artykułach o panu Macierewiczu i ,,Bitwa o wozy''znalazłem dwie takie same wypowiedzi. To hejter.




# vvv 2020-06-22 17:39
Cytuję anonim2:
a może wozy strażackie zafunduje Amerykanin z Podlasia?
Dość robienia z ludzi idiotów !


ich nie sieją, rodza sie i zostaja otumanieni przez rzadowe media

5 niespełnionych obietnic

1.Fundusz medyczny 2.7mld
2.Przewalutowanie kredytów frankowych
3.Kwota wola w kontekście emerytur
4.Wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników
5.Likwidacja umów śmieciowych.
6. Wrak "tutki" ze Smoleńska
7. 1 mln mieszkań
8. itd itp



# AntyPiS 2020-06-23 01:03
Przez 1,5 roku nie zrobisz tyle co przez pięć lat jak Duda. Oto niespełnione obietnice Dudy:

1.Fundusz medyczny 2.7mld
2.Przewalutowanie kredytów frankowych
3.Kwota wola w kontekście emerytur
4.Wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników
5.Likwidacja umów śmieciowych.
6.Większa Kwota wolna od podatku

W pkt. 3 jest ten sam błąd.
Całość nie może być skopiowana i wklejona .gdyż końcówka się różni .
NIKT NIE PISZE TAK SAMO NIE MA TAKICH ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI KAŻDY CZŁOWIEK INACZEJ SPOSTRZEGA OTACZAJĄCĄ NAS RZECZYWISTOŚĆ. PROSZĘ PANIE ,,ANTY PISIE'' PODAĆ ŹRÓDŁO TYCH WIADOMOŚCI BO COŚ MI SIĘ WYDAJE ŻE Z PANA TO TAKI DUŻY KOMUNISTYCZNY KŁAMCZUSZEK JEST
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2020-06-25 23:10
Kłamcą to jest Pan. Nie jestem żadnym kłamcą, To Pan kłamstwa pisze. Mówiłem Panu już sto razy i podawałem różne źródła, które przekazują tę informację. Czy Pan czytać nie potrafi? Tylko w 5 punktach wypowiedzi mojej i VVV jest punkt wspólny a reszta komentarza jest inna. Zatwardziale Pan walczy, ale rozsiewa Pan kłamstwo. Nie potrafi Pan poradzić sobie z porażką w dyskusji a Pana rzekome ,,dowody" przeczą prawdzie. I nic Pan o mnie nie wiem jeśli uważa mnie za jakiegoś hejtera na usługach PO. Nic z tych rzeczy. Niech się Pan ,,wyleczy" z tych urojeń. Nie ma Pan godności ani honoru. Nie potrafi Pan przeprosić nawet jak na Patriotę przystaje za swoje kłamstwa. Rozprzestrzenia Pan kłamstwa jak jakiś wirus.
polak2010
-6 # polak2010 2020-06-26 08:02
panie ,,Anty pis'' i ,,vvv'' komunistycznej Platformy Ubywatelskiej.
Skopiował pan to zestawienie kłamstw i zmienił troszeczkę końcówkę od pkt.6 i myślał pan że nikt tego nie zauważy.
i pod różnymi nickami ,,Anty Pis'' i ,,vvv''
wkleił to pan pod różnymi artykułami o panu Macierewiczu i ,,Bitwa o wozy''

to są Dowody:

# vvv 2020-06-22 17:39
Cytuję anonim2:
a może wozy strażackie zafunduje Amerykanin z Podlasia?
Dość robienia z ludzi idiotów !


ich nie sieją, rodza sie i zostaja otumanieni przez rzadowe media

5 niespełnionych obietnic

1.Fundusz medyczny 2.7mld
2.Przewalutowanie kredytów frankowych
3.Kwota wola w kontekście emerytur
4.Wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników
5.Likwidacja umów śmieciowych.
6. Wrak "tutki" ze Smoleńska
7. 1 mln mieszkań
8. itd itp



# AntyPiS 2020-06-23 01:03
Przez 1,5 roku nie zrobisz tyle co przez pięć lat jak Duda. Oto niespełnione obietnice Dudy:

1.Fundusz medyczny 2.7mld
2.Przewalutowanie kredytów frankowych
3.Kwota wola w kontekście emerytur
4.Wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników
5.Likwidacja umów śmieciowych.
6.Większa Kwota wolna od podatku

Wie pan co mógłby pan za to przeprosić wszystkich forumowiczów bo pan nas nie szanuje.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-06-26 08:31
Kłamie Pan cały czas. Jak Panu nie wstyd kłamać. Proszę przeprosić publicznie za wszystkie hejty i manipulacje. Każdego szanuję nawet Pana bo nie używam nawet w Pana stronę wulgaryzmów. A nie jedn już by użył. Nie ma Pan nic do zaprezentowania swoją osobą osobą. Proszę wyleczyć się ze swoim urojeń bo to co Pan zestawia to wypowiedzi dwóch innych osób. Nie zakrzyczy Pan prawdy.
polak2010
-5 # polak2010 2020-06-26 11:04
I dalej pan kłamie panie ,,anty pis'' i ,,vvv' że nie używa do mojej skromnej osoby wulgaryzmów, wyzywał mnie pan od cyt. Głupków i chorych psychicznie''
Ale ja pany wybaczam ze pan nas tak okłamywał i oszukiwał. Może to pana praca którą zarabia pan na chleb.
Ale z szacunku dla wszystkich forumowiczów mógłby pan
przeprosić i my o wszystkim z czasem zapomnimy.
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2020-06-26 23:49
Nie wiem kto to jest vvv. Tak bardzo nie wiem kto to jest, ze mogę powiedzieć, ze to może być kolejne Twoje Polaku2010 wcielenie aby stworzyć jakąś urojoną aferę. Sam bym siebie nie wyparł. Polaku2010 do wszystkiego możesz się posunąć co widzę po wielu dniach rozmowy z Toba bo dyskusją tego nie nazwę. Zmienianie nicków już u Pana było i teraz dalej jest jest Polak2010 i ABC. Obaj piszą podobnym chamskich hejterskim językiem. Polak nazwał mnie Anty pussy". ABC nazwał mnie ,,Antypic". Dziwne jest to podobieństwo do ,,seksualnego" nazewnictwa. Zwłaszcza przy podobnym stylu języka. Drodzy Państwo przykro mi, ze musicie patrzeć na tę wielką kłótnię. Jest to z winy Polaka2010. Zobaczcie ile kłamliwych wiadomości pod moim adresem napisał Polak2010. Proszę o zrozumienie, że gdzie mnie się kłamliwie oskarżą nie mogę siedzieć cicho i muszę odpowiedzieć na hejterskie oskarżenia. Dodatkowo jeśli chodzi o komentarz vvv o godzinie 18 byłem dzisiaj poza powiatem w jednej z prac, gdzie nie miałem dużej możliwości wejścia na telefon i poza jednym komentarzem pisanym na szybko jako AntyPiS, ale nawet nie o tej godzinie. Jest po prostu fizycznie nie możliwe, żebym napisał ten komentarz. Jest Pan funkcjonariusze m PIS. Już wyjaśniam czego nazwałem Ciebie Polaku2010 per ,,tępym". Ja w przeciwieństwie do Ciebie potrafię wytłumaczyć dlaczego tak Ciebie nazwałem. Podawałeś fałszywe informacje na mój temat o jakiejś urojonej przez Ciebie teorii zmieniania nicków przez moją osobę. To co napisałeś wszędzie gdzie się dało szlakowało moją osobę. Ale wracam do tego czego nazwałem Pana ,,tępym". Wskazałem Panu różnice w stylu pisania komentarza i języka w nich użytego.. Pan co robi idzie w zaparte w swoje kłamstwa. Domagasz się źródła. Podaję główne źródło. Udajesz, że go nie ma. Podaję drugie źródło, które powiela pierwsze. Dalej powielasz swoje kłamstwa. Wskazuje dalej gdzie to samo główne źródło zostało powielone i na jakich portalach. Dalej brniesz w swoje urojenia. Pan z braku argumentów w dyskusji, które wszystkie Panu obaliłem zaczął niszczyć to Forum, zasady normalnej dyskusji i wymiany poglądów Panie. Wszystkich swoich oponentów haniebnie Pan hejtował czego przykładem jest to, że przekręcał Pan nicki mój i Optymisty Polak proszę przeprosić za wszystkie kłamstwa kierowane w moją stronę. Drodzy Państwo jeżeli nie chcemy państwa PiS takie jakie reprezentuje tutaj Polak2010 pełne kłamstwa i chamstwa. Pełne jadu, bez możliwości posiadania poglądów innych niż PIS. Z obawą zaprezentowania swoich poglądu z powodu linczu taki osób jak Polak2010. Zagłosujcie wtedy mądrze i odsuńmy razem PiS od władzy. Jeżeli nie w pierwszej turze to w II obojętnie kto będzie rywalem poprzyjmy go bo od Dudy lepszy jest każdy inny z kandydatów. I na koniec Polak2010. Wiesz na kogo głosuję? Na Władysława Kosiniaka-Kamys za w I turze a nie na żadnego Trzaskowskiego. Cała Twoja linia ataku okazała się nietrafiona, ze jestem jakimś hejterem PO.Przeproś Pan wszystkich, których Pan obraził i okłamał
Polszczyzna
+6 # Polszczyzna 2020-06-25 19:28
Zasadniczo obie formy są poprawne. Ale nieco zależą od kontekstu. Znalezione w Internecie (abcpoprawnejwymowy.pl/.../...):
"Czy wiesz, że...
… fakt, czy w swojej wypowiedzi użyjemy słowa znikł, czy zniknął, powinien zależeć od widocznych efektów owego zniknięcia?
Powtarzając za niektórymi badaczami polszczyzny ze szkoły wrocławskiej, jeżeli mówimy o obiekcie, który istniał, a teraz fizycznie go nie ma (już nie istnieje), zasadniczo należałoby powiedzieć „znikł”, np. Znikł jak bańka mydlana. Jeżeli jednak obiekt tylko nam się schował i nie możemy go zobaczyć powiemy „zniknął”, np. Statek zniknął za horyzontem, On zniknął mi z pola widzenia.
Ponieważ jednak język polski – jak każdy inny język, dąży do uproszczenia, większość słowników określa obie omawiane powyżej formy jako synonimy, ze wskazaniem na wyraz „zniknął”, jako na częstszy w użyciu."
Daaa
+13 # Daaa 2020-06-25 20:05
W Cieszanowie wisi baner na terenie szkoły (ogrodzeniu), a jest to prawnie zakazane.
Ana
+4 # Ana 2020-06-25 21:35
Tys. a nie tyś jeśli mówimy o tysiącach! Polonista zlubaczowa!
Jadwiga
+3 # Jadwiga 2020-06-25 21:46
Cytuję Ana:
Tys. a nie tyś jeśli mówimy o tysiącach! Polonista zlubaczowa!

Tyś się czepiła;)
Wyborca
+12 # Wyborca 2020-06-25 22:24
Nie wiecie czasem czy grzyby już są. Padało dosyć ostatnio.
RPA
+3 # RPA 2020-06-25 23:24
Trafiają się prawdziwki i kurki.
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2020-06-25 23:37
O to trzeba się wybrać ;)
Jadwiga
-2 # Jadwiga 2020-06-26 00:22
Cytuję Wyborca:
Nie wiecie czasem czy grzyby już są. Padało dosyć ostatnio.

Zdaje się, że same kozaki.
oko
+3 # oko 2020-06-25 22:35
dziwne, że zerwali tylko plakat Dudy a wszystkie inne nie tknięte
Tomek.1
+13 # Tomek.1 2020-06-25 22:47
I znowu usunięty - oj pisiory
poprawiacz
+6 # poprawiacz 2020-06-25 23:39
'Za czyn, którego się dopuścił grozi mu grzywna do 5 tyś. złotych.' Droga redakcjo, piszemy tysiąc a nie tyśiąc czy tam tyśąć, więc tys.
Agent
+8 # Agent 2020-06-26 03:30
Jedno sprostowanie milicja a nie policja. Upolityczniona sluzba do ochrony rzadzacych, i nekania obywateli.
polak2010
-9 # polak2010 2020-06-26 11:21
Taką kampania nienawiści którą rozpoczął D. Tusk z Platformą Ubywatelską rodzi właśnie takich Fanatyków Wtłaczanej w ludzi propagandy i nienawiści by tylko wygrać wybory.
Mam paru kolegów o innych poglądach politycznych i to nas wcale nie dzieli jak to platforma Ubywatelska mówi o jakiejś wojnie Polsko Polskiej.
Podczas rozmowy z moimi kolegami brakuje im przeważnie merytorycznych argumentów i powtarzają przeważnie tą propagandę którą wtłacza im Platforma Ubywatelska.
Ale jak ich głównym argumentem jest słowo ,, Nienawidzę PiSu '' to mnie ciarki przechodzą, ale uświadamia mnie to jaki wpływ na człowieka ma manipulacja i propaganda.
antyfanatyk
+6 # antyfanatyk 2020-06-26 11:47
Człowieku, sam jesteś takim samym przykładem wpływu manipulacji i propagandy na człowieka jak ci, o których piszesz.
Agent
+6 # Agent 2020-06-26 11:58
Czyli dudy nie sluchasz? Jest dziesiatki cytatow bombla i pisowcow jak obrazaja swoich przeciwnikow politycznych , czy ludzi o innych pogladach. Nie slyszalem natomiast nigdy aby ktokolwiek z opozycji zle mowil o ludziach ktorzy maja inny swiatopoglad.
polak2010
-10 # polak2010 2020-06-26 14:01
Prezydent Andrzej Duda to wielki Patriota. To po Lechu Kaczyńskim prezydent który nie ośmiesza nas ona arenie międzynarodowej.
Dzięki niemu i partii PiS nasza Ojczyzna kwitnie.
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2020-06-26 23:50
:D
Kolega
+2 # Kolega 2020-06-26 23:25
Wcale się tym kolegom nie dziwię. Ty wypadasz z merytorycznej dyskusji w przedbiegach. Tylko sączysz jad na "Platformę Ubywatelską". Na tyle stać cię w "merytorycznej" dyskusji. Udowodniłeś to niejednokrotnie :)
Obywatel
+4 # Obywatel 2020-06-26 08:34
www.facebook.com/.../? Za niszczenie konkurencji jedynie slusznej wladzy jak widac nic nie grozi.
max
+7 # max 2020-06-26 09:16
Powinni gnoja przykładnie ukarać ale wiadomo jak bardzo "wolne" są sądy. Gdyby zrywał plakaty Dublera, to co innego, litości wtedy by nie było.
cc
+3 # cc 2020-06-26 20:07
Ciekawe czy po wyborach sami zdejmą
Anoy
+5 # Anoy 2020-06-26 20:23
Wielkie mi halo, dwoch cichociemnych pul dnia po miescie latalo w tej sprawie i wylatali jakiegos nawalonego ziomka jest sie czym chwalić

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO