Prawie 1,5 mln złotych na inwestycje wodno – ściekowe w powiecie lubaczowskim

fot. piviso.com/flickr.com
fot. piviso.com/flickr.com

fot. piviso.com/flickr.com

W Opace i Dąbkowie w gminie Lubaczów wybudowana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacja, a w Szczutkowie nowe ujęcie wody wraz z rozbudową stacji uzdatniania. Natomiast w miejscowości Podlesina w gminie Narol powstanie sieć wodociągowa wraz z przyłączami oraz stacją.

72 miliony złotych trafi do podkarpackich gmin z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie będzie przeznaczone na inwestycje wodno-ściekowe czyli m.in. na oczyszczalnie ścieków, sieć kanalizacyjną czy wodociągową. Wśród inwestycji, które zostaną dofinansowane znalazły się propozycje z gmin Narol oraz Lubaczów.

Dofinansowanie w wysokości 899 910 złotych na zadanie pn. „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Opaka (Żuki) i Dąbków (Osiedle) wraz z budową ujęcia wody i rozbudową stacji uzdatniania wody w Szczutkowie” otrzyma Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Mokrzycy w gminie Lubaczów. Natomiast gmina Narol może liczyć na wsparcie w wysokości 536 395 zł na projekt pn. "Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz stacji wodociągowej w miejscowości Podlesina”

- Nie są to może jakieś spektakularne inwestycje, ale są bardzo ważne dla rozwoju naszego regionu, gdyż wsparcie infrastruktury wodno – ściekowej zawsze wpływa pozytywnie na rozwój gospodarczy obszarów wiejskich, na poprawę warunków życia mieszkańców tych obszarów – mówi marszałek Władysław Ortyl w odniesieniu do wszystkich dofinansowanych inwestycji

- Inwestycje w infrastrukturę wodno-ściekową oznaczają także duże korzyści dla ochrony środowiska. A w przypadku gospodarowania wodą wszystkie działania są niezwykle ważne i wymagają wsparcia, szczególne w obliczu aktualnego zagrożenia suszą – dodaje wicemarszałek Piotr Pilch.

Jest to już drugi nabór na takie działania w województwie podkarpackim. Łączna wysokość pomocy finansowej w wyniku przeprowadzonych dwóch naborów wniosków o przyznanie pomocy w ramach PROW 2014-2020 wynosi ponad 164 mln zł. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Źródło: podkarpackie.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

tu nie ciemnogród
+8 # tu nie ciemnogród 2020-05-27 06:08
trafi, otrzyma, zostanie wybudowane, może, propozycje - itd itp. Rozumiem że propaganda przed wyborami prezydenckimi mocna tak jak przed parlamentarnymi , jednak widzę różnicę, ludzie przejrzeli na oczy i widzą że to wszystko jedna wielka ściema i puste obietnice obecnej władzy i pic na wodę, Roztrwonili pieniądze i nie mają za co dziur w jezdniach połatać, nie wspomnę o budowie czegokolwiek innego, a tak krzyczeli czego to nie uczynią, no i się zesrali.
man
-4 # man 2020-05-27 11:40
ale ci wali od ciemnogrodu to slepota cie dotkneła
ABC
-7 # ABC 2020-05-27 12:22
A ty biedaku obesrany od kołyski.

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Praca przez Internet
( / Praca)

Praca przez Internet
07-03-2020

Zatrudnię magazyniera-kierowcę
( / Praca)

noimage
07-02-2020

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.