W Cieszanowie powstanie nowy budynek Urzędu Miasta i Gminy


Wkrótce rozpocznie się budowa nowego budynku Urzędu Miasta i Gminy w Cieszanowie, w którym znajdzie się również posterunek policji. Urzędnicy na tę inwestycję przeznaczyli prawie 6 mln złotych, jednakże najtańsza oferta na wykonanie robót budowlanych opiewa na kwotę 3,9 mln złotych.

Nowy budynek Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów powstanie w sąsiedztwie dotychczasowej siedziby cieszanowskich urzędników. Według założeń dokumentacji projektowej nowy budynek będzie podpiwniczony i będzie miał dwie nadziemne kondygnacje. W sumie wewnętrzna powierzchnia wyniesie 941 m2.W piwnicach budynku znajdą się pomieszczenia garażowe urzędu i posterunku policji a także serwerownia. Część parteru zajmować będą policjanci. Do swojej dyspozycji będą mieli ok. 118 m2. Na tej powierzchni powinny zmieścić się m.in. odrębna serwerownia, pokoje biurowe, poczekalnia, szatnia z umywalnią, toalety i pomieszczenie socjalne. Na pozostałej powierzchni tej kondygnacji zlokalizowana ma zostać urzędowa (ok.200 m2) sala operacyjna, węzły techniczne i wewnętrzny ciąg komunikacyjny.

Z kolei na piętrze powstaną już tylko pomieszczenia urzędowe, m.in.: pokoje burmistrza, jego zastępców i sekretarza oraz sekretariat. Do tego duża sala narad. Całość będzie miała powierzchnię 176 m2.

W kwietniu Urząd  Miasta i Gminy w Cieszanowie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.  Gmina oszacowała, że inwestycja będzie kosztować 5 935 000 zł. Do przetargu zgłosiło się siedem firm. Najtańsza ofertę przedstawiła rzeszowska firma Solkan. Wybudowanie nowego budynku wycenili na 3 886 999 zł. Cztery kolejne oferty przekraczają już 4 mln zł (od 4,2 - 4,9 mln zł). Ceny dwóch ostatnich przekroczyły poziom 5 mln zł. Najdroższa złożona oferta Zakładu Usługowo-Handlowego Czesław Tomków opiewa zaś na prawie 5,72 mln zł.

Budynek powstanie w technologii pasywnej. Inwestycja ma dofinansowanie z EFRR - oś priorytetowa „Czysta energia” i powinien zostać oddany do użytku w drugiej połowie 2021 roku.

Źródło: gospodarkapodkarpacka.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: