Przed szpitalem w Lubaczowie stanął namiot, w którym będą pobierane wymazy na obecność koronawirusa

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

Przed lubaczowskim szpitalem pojawił się namiot. To właśnie w tym miejscu będą pobierane wymazy na obecność wirusa SARS-COV-2. Do tej pory materiał biologiczny był pobierany w budynku.

Szpital w Lubaczowie dostosowuje się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i w tym celu przed placówką medyczną stanął specjalny namiot. Jak informuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie, codziennie przez 2 godziny, w razie potrzeby, będzie tam pobierany materiał biologiczny do badań w kierunku obecności przeciwciał anty-SARS-CoV-2, który następnie trafi do specjalistycznego laboratorium w Rzeszowie lub Krakowie.

Namiot pojawił się przed budynkiem ze względów bezpieczeństwa. Do tej pory wymazy były pobierane w szpitalu, przez co narażeni na zakażenie koronawirusem byli zarówno pacjenci jak i pracownicy SP ZOZ w Lubaczowie. Szpital wkrótce znajdzie się na wykazie jednostek, które będą pozostawały w gotowości we wszystkie dni tygodnia (przez dwie godziny dziennie) do pobrania materiału biologicznego od osób podejrzanych o zakażenie lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2, zwolnionych z obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny na podstawie §3, ustęp 8 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 02.05.2020 r. O terminie rozpoczęcia pobrań wymazów dyrekcja szpitala poinformuje we właściwym czasie.

Warto też dodać, że szpital powraca powoli do normalnego funkcjonowania. Jak poinformował portal ZLUBACZOWA.PL dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie wkrótce zapadnie decyzja odnośnie porodów rodzinnych.

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: