Przed szpitalem w Lubaczowie stanął namiot, w którym będą pobierane wymazy na obecność koronawirusa

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

Przed lubaczowskim szpitalem pojawił się namiot. To właśnie w tym miejscu będą pobierane wymazy na obecność wirusa SARS-COV-2. Do tej pory materiał biologiczny był pobierany w budynku.

Szpital w Lubaczowie dostosowuje się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i w tym celu przed placówką medyczną stanął specjalny namiot. Jak informuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie, codziennie przez 2 godziny, w razie potrzeby, będzie tam pobierany materiał biologiczny do badań w kierunku obecności przeciwciał anty-SARS-CoV-2, który następnie trafi do specjalistycznego laboratorium w Rzeszowie lub Krakowie.

Namiot pojawił się przed budynkiem ze względów bezpieczeństwa. Do tej pory wymazy były pobierane w szpitalu, przez co narażeni na zakażenie koronawirusem byli zarówno pacjenci jak i pracownicy SP ZOZ w Lubaczowie. Szpital wkrótce znajdzie się na wykazie jednostek, które będą pozostawały w gotowości we wszystkie dni tygodnia (przez dwie godziny dziennie) do pobrania materiału biologicznego od osób podejrzanych o zakażenie lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2, zwolnionych z obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny na podstawie §3, ustęp 8 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 02.05.2020 r. O terminie rozpoczęcia pobrań wymazów dyrekcja szpitala poinformuje we właściwym czasie.

Warto też dodać, że szpital powraca powoli do normalnego funkcjonowania. Jak poinformował portal ZLUBACZOWA.PL dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie wkrótce zapadnie decyzja odnośnie porodów rodzinnych.

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

róża
-17 # róża 2020-05-12 12:55
Haha... szybko! To już koniec epidemii, a w Lubaczowie namiot stawiają ;) Ech Lubaczów ...
WK
+21 # WK 2020-05-12 13:17
Koniec ? chyba nie wiesz co mówisz. Aktualnie mamy spadek zarażonych to fakt ale to nie oznacza, ze już po wszystkim. Za chwilkę dalej będzie wzrost jak nie teraz to na jesienni na pewno.
...
+25 # ... 2020-05-12 13:21
Jaki spadek? Mamy przecież tendencję spadkowo-wzrost ową ( ͡° ͜ʖ ͡°), no i maseczki bez certyfikatu.
WK
+13 # WK 2020-05-12 13:24
Zgadzam się, ale chodzi o to, że wcale nie jest po wszystkim.
...
+11 # ... 2020-05-12 13:35
No tak jeszcze nie jest po wszystkim, bo teraz jest scenariusz kopalniowy pt. Koronawirus w kopalniach przeznaczonych do likwidacji.
po co nam namiot
-3 # po co nam namiot 2020-05-12 18:26
Cytuję róża:
Haha... szybko! To już koniec epidemii, a w Lubaczowie namiot stawiają ;) Ech Lubaczów ...

skoro zawierzyli powiat matce boska?
Polak
-9 # Polak 2020-05-12 14:04
Spadek nie spadek co wy wiecie o tym wirusie..
To wszystko jest jedną wielką bujdą.. Wirus moze być jak kazdy inny tylko może byc grozniejszy niz te ktore sa dotychczas . oni wam robia wode z mózgu ale różnic przy tym nie widzicie żadnych ani sie nie zastanowicie jaki maja w tym plan. Zyjcie normalnie to i tak nas nie ominie takie czasy
Stachu Jones
-13 # Stachu Jones 2020-05-12 14:10
Cytuję Polak:
Spadek nie spadek co wy wiecie o tym wirusie..
To wszystko jest jedną wielką bujdą.. Wirus moze być jak kazdy inny tylko może byc grozniejszy niz te ktore sa dotychczas . oni wam robia wode z mózgu ale różnic przy tym nie widzicie żadnych ani sie nie zastanowicie jaki maja w tym plan. Zyjcie normalnie to i tak nas nie ominie takie czasy

Dokładnie tak. Siedzą na dupach i wierzą we wszystko co tv powie, zobaczycie np w Niemczech jak tu wyglada ten wasz virus. Ludzie normalne zyja, pracują, odpoczywaja na plazach, parkach.
Bonger
+12 # Bonger 2020-05-12 14:35
Cytuję Polak:
Spadek nie spadek co wy wiecie o tym wirusie..
To wszystko jest jedną wielką bujdą.. Wirus moze być jak kazdy inny tylko może byc grozniejszy niz te ktore sa dotychczas . oni wam robia wode z mózgu ale różnic przy tym nie widzicie żadnych ani sie nie zastanowicie jaki maja w tym plan. Zyjcie normalnie to i tak nas nie ominie takie czasy


I właśnie dlatego marihunana powinna być nielegalna.
plan
+2 # plan 2020-05-12 15:14
A jaki to plan?
Polak
-9 # Polak 2020-05-12 14:05
Ktos wam wcisnie kit ze tak macie tego wirusa a wy w to wierzycie .. Ani pojecia nie macie jak bujaja wasza wyobraźnia..
...
+6 # ... 2020-05-12 14:26
Cytat:
w kierunku obecności przeciwciał anty-SARS-CoV-2
Sprawdzanie poprzez obecność przeciwciał nie gwarantuje poprawnego wyniku.
ktos
+3 # ktos 2020-05-12 22:59
Droga redakcjo, może warto napisać w jakich godzinach namiot jest czynny gdyby obywatel chciał skorzystać?
Trędowaty
+3 # Trędowaty 2020-05-13 00:25
Również chciałbym uzyskać info jak można się do namiary dostać, wracam z zagranicy bez kwarantanny, i chciałbym zrobić sobie badanie, skierowanie od lekarza rodzinnego? Z sanepidu? Czy można przyjechać i zapłacić?
Ojciec
-4 # Ojciec 2020-05-13 20:09
No to można biwakować jak jest namiot

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO