Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  W poniedziałek (06.04) w województwie podkarpackim potwierdzono 7 przypadków zakażenia. Zmarła jedna osoba. 

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na dzień dzisiejszy (06.04) 55 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym (spadek o 4) natomiast 387 jest poddanych kwarantannie domowej (wzrost o 6). Do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła w poniedziałek w szpitalu w Łańcucie.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejnych 7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To: 

młoda kobieta powiatu krośnieńskiego (izolacja)
dziecko z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja)
starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja)
starsza kobieta z województwa śląskiego hospitalizowana na Podkarpaciu
starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (izolacja)
starsza kobieta z powiatu przeworskiego (hospitalizacja)
kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja)

Niestety, zmarł pacjent w starszym wieku w Szpitalu w Łańcucie. To 74-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Jak informuje szpital, pomimo intensywnego leczenia narastały objawy niewydolności oddechowo – krążeniowej. Przyczyną zgonu pacjenta było zakażenie COVID-19. 

Sytuacja w kraju

W Polsce w sobotę potwierdzono 311 przypadków koronawirusa. Niestety zmarło 13 osób:

- 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach,
- 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu,
- 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie,
- 70-letni mężczyzna hospitalizowani w Bolesławcu,
- 74-letnia kobieta hospitalizowana w Bolesławcu,
- 65-letni mężczyzna hospitalizowany w Warszawie,
- 97-letnia kobieta hospitalizowana w Warszawie,
- 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu,
- 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu
- 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie,
- 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach,
- 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu
- 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie.

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 4413 osób, z czego 107 zmarło. Wyzdrowiało 162 osoby.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Lelum polelum
-6 # Lelum polelum 2020-04-06 18:31
Zobaczcie sobie statystyki umieralności od roku 2016-2019,miedz y miesiącami:styc zeń-kwiecień. Czy wtedy nie było też jakiejś epidemii????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ryszard
-5 # ryszard 2020-04-06 23:02
Ludziom nie wytłumaczysz, ludzie wierzą we wszystko co paplają w mediach. To już działa jak hipnoza... Dla nich 13 zgonów dziennie na covid to epidemia gorsza jak dżuma czy cholera, a powiedz, że dziennie ponad 100 osób umiera na nowotwory, to już Ci powiedzą że to nie epidemia. Ludzie stajecie się niewolnikami, Pan Bóg dał każdemu umysł, skorzystaj z niego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
cieszynka
+5 # cieszynka 2020-04-07 06:32
Masz rację! Mądrość trzeba pochwalić. Masz klapki na oczach i uszach? Nie widzisz ze koronawirus zwieksza liczbę zarażonych i zmarlych?! Pan Bóg dał każdemu umysł, skorzystaj z niego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
paplacz
+10 # paplacz 2020-04-07 06:44
U nas tak bardzo nie widać epidemii (może za mało testów robią), ale popatrz na Włochy albo Hiszpanię, gdzie służba zdrowia ledwie daje radę, przez wirusa zmarło sporo lekarzy, a ludzi bardzo starych słabo rokujących na wyzdrowienie nie podłącza się do respiratorów, bo jest ich za mało, lepiej ratować młodszych, chyba jednak nie mamy do czynienia z wiosenną grypą. A nowotwory były, są i będą zawsze, i nie są zaraźliwe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
-3 # ... 2020-04-07 14:48
Ledwo daje radę a trumny muszą pokazać z 2013 roku, bo fotograf też nie daje rady
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
paplacz
+5 # paplacz 2020-04-07 17:07
Widocznie tak jest szybciej i taniej. Bardzo często informacje są ilustrowane tymi samymi filmami czy zdjęciami, czasem nawet te same ujęcia są powtarzane w jednym materiale. Na tym czy na innych portalach też widzimy "fot. archiwum" albo "zdj. ilustracyjne" czy coś w tym stylu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bertr56
-1 # Bertr56 2020-04-07 18:11
Jedynymi przedsiebiorcam i,ktorzy nie narzekaja na kryzys gospodarczy to wlasciciele zakladow pogrzebowych. To pewny interes. Tego towaru nigdy nie braknie. Gorzej jak grabarz bedzie musial skorzystac z uslug,nastepce trzeba rychtowac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wojto
+8 # Wojto 2020-04-07 08:33
Tak rok temu dwa lata temu czy nawet teraz ludzie umierają na inne choroby codziennie. Jednak widzę ze niektórzy maja inteligencje na poziomie 20. Wytłumaczę w skrócę, nowy wirus o bardzo dużej zaraźliwości na którego nie ma żadnego leku. Gdy ludzie zaczną chorować masowo tak jak we Włoszech nasza służba zdrowia nie wytrzyma i nawet jakbyś trafił do szpitala może się okazać, ze zabraknie dla Ciebie sprzętu który mógłby uratować Twoje życie czy życie Twoich bliskich. Ograniczenie wychodzenia z domu i kontaktu z innymi ludźmi jest po to żeby dać czas służbie zdrowia i nie przekroczyć jej pojemności. Sam nie oglądam telewizji wcale lecz wystarczy zaczerpnąć informacji z wiarygodnych źródeł a nie z jakis przypadkowych potrafił znalezionych na google i wtedy może Twoje szare komórki zadziałają troche.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Andrzej
+5 # Andrzej 2020-04-07 14:00
Cytuję Lelum polelum:
Zobaczcie sobie statystyki umieralności od roku 2016-2019,miedzy miesiącami:styczeń-kwiecień. Czy wtedy nie było też jakiejś epidemii????

Gdyby nie obostrzenia to już ludzie by umierali pod płotem. Bo nie było by komu leczyć. Lekarze byliby zarażeni. Ciekawe czy wtedy myślałbyś o wypłacie jakbyś zdychał pod plotem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
-13 # ... 2020-04-06 19:31
Te raporty są powalające. Ile trupów O boże chyba już nie wyjdę z domu na krok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bertr56
-20 # Bertr56 2020-04-06 19:45
Jesli chodzi o wybory,ja sie tak zastanawiam po ciul bylo te awanture robic. Niechby sie odbyly,kto zechce to pojdzie,kto nie to jego wybor. To jest bardzo proste. Tak samo w razie problemow z komisjami. Zrobic tak jak w marketach,szyba przed czlonkami komisji ,srodki odkazajace i juz. Nie potrzeba kombinowac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
cieszynka
+6 # cieszynka 2020-04-06 20:00
beton pójdzie bez względu na skutki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krokus
+16 # Krokus 2020-04-06 20:17
A jak ludzie tracą pracę pieniądze się kończą to będą zainteresowani wyborami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oponent
+6 # oponent 2020-04-06 20:54
Cytuję Krokus:
A jak ludzie tracą pracę pieniądze się kończą to będą zainteresowani wyborami
...,.jak radni z młodowa i karolówki umawiają się z ksiedzem>>>to też jest normalne???a moze radni wydaliby te pieniadze ze swoich ponadmortawwnyc h wynagrodzen na służbę zdrowia??brak konkretów??aż w oczy kole wasza niegospodarnosć !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-6 # polak2010 2020-04-06 22:22
Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ryszard
+3 # ryszard 2020-04-06 23:05
Ci wszyscy zjadacze medialnego chłamu dopiero się obudzą za jakiś czas, bez pracy, bez "pińćset" i innych dobrodziejstw. Jeśli nie wrócimy szybko do normalności, będziemy bankrutami. Izolujcie zagrożonych, starszych, młodym dajcie pracować, bo czeka nas kryzys, wielki kryzys
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
cieszynka
+8 # cieszynka 2020-04-07 06:34
Czeka, czeka a i na pińcet zabraknie, a mlodych też dosięga koronawirus masz ochotę zarazić bliskich ktorzy są w wieku starszym? (Wydaje mi się, że zależy ci na spadku;-))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oponent
+10 # oponent 2020-04-06 20:56
to nie są radni....to są tylko liczby w radzie gminy!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rlu
-1 # Rlu 2020-04-06 21:45
A co z personelem z jednego z oddziałów z lubaczowskiego szpitala, która jest od dziś na kwarantannie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kto
+6 # Kto 2020-04-06 21:51
Cytuję Rlu:
A co z personelem z jednego z oddziałów z lubaczowskiego szpitala, która jest od dziś na kwarantannie

O którym oddziale mówisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec
+4 # Mieszkaniec 2020-04-06 22:27
A dlaczego na kwarantannie ?? Z tego co wiem to pacjent miał ujemny test na wirusa a personel o którym mówisz miał założony kombinezon
Więc czego miałby na kwarantannie ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
koronka
+7 # koronka 2020-04-06 22:42
idzie na wybory pisowska koronę jaki ten rząd jest zamiast dbać o obywateli to władza stołek itd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ixi