Niedziela Palmowa inna niż wszystkie. Księża pobłogosławili Lubaczów [VIDEO]

Zdjęcie na Facebooku umieścił ks. Michał Moń
Zdjęcie na Facebooku umieścił ks. Michał Moń

Zdjęcie na Facebooku umieścił ks. Michał Moń

Co roku w Lubaczowie, w Niedziele Palmową odbywały się piękne procesje, w których brało udział wielu mieszkańców miasta. Tym razem było wyjątkowo. Księża pobłogosławili ulice Lubaczowa jadąc samochodem.

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową lub Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym – Wielki Tydzień.   Z tej okazji ulicami Lubaczowa do tej pory odbywała się uroczysta procesja. Kolorowy tłum wiernych, z pięknymi, barwnymi palmami wielkanocnymi podążał wraz z symbolicznym Panem Jezusem na osiołku w kierunku Kościoła św. Stanisława Biskupa. Niestety 5 kwietnia 2020 roku tak nie było. Księża jednak nie zapomnieli o tym ważnym dla naszych parafian dniu.

Na prośbę wielu mieszkańców miasta o godz. 14:00 księża z parafii konkatedralnej w Lubaczowie z proboszczem Andrzejem Stopyrą na czele wyruszyli samochodem na ulice Lubaczowa, aby pobłogosławić nasze miasto oraz mieszkańców.

Zobaczcie film nagrany przez ks. Michała Monia:

   

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Parafianin
+22 # Parafianin 2020-04-06 09:34
Piękna inicjatywa. Tak samo powinno być w wielka sobotę i księża powinni jeździć po ulicach i świecić pokarmy mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Www
+17 # Www 2020-04-06 10:02
Szkoda,ze Rezurekcji nie bedzie. Zawsze uroczyscie,rodz innie,z orkiestra,w tym roku bedzie brakowalo tej atmosfery Swiat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mądry
+9 # Mądry 2020-04-06 09:40
Palma wiele tłumaczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Aleksandra
+15 # Aleksandra 2020-04-06 10:10
Bóg wyszedł do nas aby nam błogosławić nam niestety nie jest dane w chwili obecnej spotkać się z Nim w Kościele oby wszystko wróciło do normalności !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
palm
+26 # palm 2020-04-06 10:26
Bóg jest wszędzie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bug
-11 # Bug 2020-04-06 10:51
A pasy bezpieczeństwa to nie obowiązują?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ktoś
+12 # ktoś 2020-04-06 11:25
Z tego co wiem będą transmisję w co dziennie od Wielkiego Czwartku do Wielkanocnego Poniedziałku.
Na pewno takie transmisje zrobi Parafia Lubaczów, Wielkie Oczy i Cieszanów. Reszty nie słyszałem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
:D
-26 # :D 2020-04-06 11:35
Zamieniło się osiołka na Wranglera!!!Dla mnie to jakiś cyrk i przesada! Zakrawa o profanacje!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-14 # Ja 2020-04-06 11:43
Ale jakie auto gdzie zarobil w szklarmi w Niemczec
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
„Parafianin”
-31 # „Parafianin” 2020-04-06 12:03
To już ich wielki „buk” jak drzewo nie uchroni ode zlego? Za nasze pieniądze będą się wozili weanglerem w cudownych szatach? Żebyście zostali złodzieje rozliczeni po śmierci!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
z.
+15 # z. 2020-04-06 12:50
Człowieku idź się lecz na nogi, bo na głowię już za późno.
" za nasze pieniądze" - serio? Nie chcesz to nie musisz chodzić do kościoła, a tym bardziej dawać na tacę, więc po co te wypociny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Edo
+7 # Edo 2020-04-06 19:17
Zmień dealera ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Parafianka
+9 # Parafianka 2020-04-06 13:05
Dla mnie to było ogromne przeżycie i wielka radość. Proszę powstrzymanie się od niepotrzebnych komentarzy. Nawet jeśli macie inne zdanie, wyrażacie je w przyzwoity sposób. Nie każdemu musi się to podobać, może nie każdy ma łaskę wiary, niecodzienny widok, bo przyzwyczajeni jesteśmy, że ksiądz idzie w procesji pod baldachimem, trasą wszystkim dobrze znaną, zawsze tą samą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ewka
-6 # Ewka 2020-04-06 13:54
[quote name="Parafiank a"]
A gdzie Pani widzi tu "nieprzyzwoite wyrażanie". Każdy ma swoje zdanie i ma prawo je wyrazić. Wyrażanie tylko samej aprobaty której Pani oczekuje to czysta hipokryzja! I co ma tu "łaska wiary"? Oceniany jest raczej rażący sposób czy inaczej - pomysł tego księdza na procesje. Wybór samochodu czy ogólny całokształt, jak to wygląda? Ksiądz rozsiadł się na tylnej kanapie trzymając monstrancje - jak dla mnie niesmaczne! Lepiej było odpuścić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Minio
-3 # Minio 2020-04-06 23:52
Ewka jesteś chamska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zk
+5 # Zk 2020-04-06 14:12
Ewka a co miał stać na dachu samochodu ?Wtedy byłoby smaczne? Następnym razem zanim coś napiszesz zastanów się czy w ogóle warto pisać. A do reszty najpierw zastanówcie się nad sobą a później oceniajcie innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
St8
-6 # St8 2020-04-06 14:20
Na jakim kanale TV Świecenie Pokarmów , czy ktoś wie ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
-8 # ... 2020-04-06 19:34
Hustler
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
LOLEK
-2 # LOLEK 2020-04-06 14:24
Tak obserwując komentarze pod praktycznie każdym artykułem na Zlubaczowa można dojść do wniosków, że tu tylko należy
kadzić achy i ochy wypisywać
bo każdy głos na nie to się w was ludzie aż gotuje. Wymagacie kultury oglady ale jak ktoś coś przeciw to wylewacie wiadra obelg. To wolny kraj i jednym się ma prawo podobać innym nie. Po to jest to miejsce na komentarze, jak sama nazwa KOMENTARZE, by SKOMENTOWAĆ sytuacje. I nie jest napisane TYLKO SŁODZIMY!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
rr
+7 # rr 2020-04-06 15:41
Wszystko fajnie,pomysł i inicjatywa zwłaszcza w takim momencie jak teraz walczymy z pandemią, ale informacja o zmianie trasy była późno podana, na przyszłość proszę określić mniej więcej w jakich godzinach na której ulicy można się spodziewać takiej wizyty, bo sama godz. 14:00 rozpoczęcie niewiele pomogło, bo na mojej ulicy ksiądz był ok godz. 17:00 i proszę o wolniejszą jazdę, nie zdążyłam "dobiec" do furtki ani do okna, usłyszałam tylko głos z głośników, a szkoda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kia
-5 # Kia 2020-04-06 17:08
Niektorym żal dupe ściska, że ksiądz ma lepszy samochód od nich haha bo lepiej by było jakby szedł z buta przez cały Lubaczów, a najlepiej boso.
Zawistne społeczeństwo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Paciorek
-3 # Paciorek 2020-04-06 17:20
Cytuję Kia:
Niektorym żal dupe ściska, że ksiądz ma lepszy samochód od nich haha bo lepiej by było jakby szedł z buta przez cały Lubaczów, a najlepiej boso.
Zawistne społeczeństwo!

Wyluzuj, czemu zaraz zawistne, czemu wszystkich razem z sobą do tego samego wora. Ty też stanowisz to społeczeństwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lubacz
+5 # Lubacz 2020-04-06 17:42
To prawda , że ksieża są obięci pomocą tarczy antykryzysowej ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
tarcza
+5 # tarcza 2020-04-06 19:38
Tak, są zwolnieni ze składek emerytalno-rent owych za marzec, kwiecień i maj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
waclaw
-5 # waclaw 2020-04-06 18:18
Dwa pytania
Czy kierowca i pasazer mieli zapiete pasy.
Dlaczego kierowca na pierwszym filmiku przekroczyl podwojna linie ciagla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Olo
+1 # Olo 2020-04-06 21:13
Z całym szacunkiem ale nie powinno się to odbywać w taki sposób , pomijam fakt że Proboszcz prowadzi 1 ręka bo w 2 trzyma mikrofon, ale cała sytuacja prowadzi do tego że ludzie wychodzą w domu i nie przestrzegają zasad ustalonych na czas epidemii co widać na 1 filmie. Są też osoby co wychodzą przed domy a są na kwarantannie i spotykają się z innymi. Myślę że ksieza nie mają złych intencji ale niestety wychodzi jak wychodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Paciorek
+2 # Paciorek 2020-04-06 21:36
Masz rację, chcieli dobrze, wyszło jak widać. Nie można jechać i trzymać mikrofonu. Co innego telefon, bo to mniej razi, bo to już nagminne więc jakby oswojone. Z domów przed posesję wyszli tylko mieszkańcy, choć mogli zostać na terenie swojej posesji, wyglądałoby to lepiej. Ludzie powinni wiedzieć, gdzie się ustawić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Remik
+9 # Remik 2020-04-06 22:14
Ludzie nawet w obliczu zarazy Boga się nie boją opamiętajcie się i módlcie się bo to woła o pomste do nieba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ixi
-10 # ixi 2020-04-07 00:15
i Bóg Ci jeb,e zarazy z nieba ,a ponoć tak wszystkich kocha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Michał
+5 # Michał 2020-04-07 08:07
Cytuję ixi:
i Bóg Ci jeb,e zarazy z nieba ,a ponoć tak wszystkich kocha

Masz błędne pojęcie o Bogu lub nie masz wcale. Twoja wypowiedź to bluźnierstwo, nie pisz tak więcej. Bóg dał nam przykazania i wolną wolę. Nie zabijaj- gdyby ludzie przestrzegali, nie byłoby wojen. Podaj jedno przykazanie, w którym Bóg chce źle dla człowieka i nakazuje robić coś złego. Ja takiego nie znam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Agent
-3 # Agent 2020-04-07 04:11
Patrzcie wiesniaki jak sie klechy bawia. Przeciez plebany z ludzi drwia, bryka po ulicach przejechali. Nie moge uwierzyc ze w 21 wieku mamy w polsce epoke kamienia lupanego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
+1 # ... 2020-04-07 14:48
W takich to tylko karą walić jeżdżą bez potrzeby po mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mop
-4 # Mop 2020-04-07 08:09
Chłop ze wsi pisz Pan Narol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Piotr i Paweł
+8 # Piotr i Paweł 2020-04-07 08:50
To nie powinno mieć miejsca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
K9
-3 # K9 2020-04-07 21:39
Cudowna inicjatywa brawo! Księża pomyśleli. Brakuje mi tego w Oleszycach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+5 # Ja 2020-04-12 23:40
Na samym początku pragnę zaznaczyć ze jestem wierząca i praktykująca ale to co dzieje się w niektórych miastach jest wręcz nie do zrozumienia. Nie rozumiem duchownych którzy w takim ciężkim czasie wyprawiaja takie cyrki. Prowokują ludzi do wyjścia z domu nawet namawiają, buntują tak jak np.ks. Tadeusz Guz. Ja nie miałam możliwości poświecić pokarmów i tez zasiedliśmy przy rodzinnym stole aby w pokorze spożyć Wielkanocne śniadanie. Cieszę się ze nikogo nie zabrakło jak to się stało w wielu innych rodzinach którzy przechodzą żałobę. Jeżeli będziemy mądrzy to będą nam dane następne Święta z poświęconym chlebem i jajkom. Czy to tak trudno zrozumieć sytuacje dnia dzisiejszego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Andi
-1 # Andi 2020-04-20 13:10
W artykule jest błąd merytoryczny. Nie było księży na czele z proboszczem tylko jeden ksiądz i proboszcz Siedzący za nim. Tak na marginesie to jeszcze jeden by się tam przydał żeby trzymać megafon temu co śpiewał i jednocześnie prowadził samochód. A cała ta procesja - w moim subiektywnym odczuciu, do którego mam prawo - to raczej przypominała paradę równości niż poważne odprawianie kultu religijnego. Ale co kto lubi... każdy mi inne poczucie estetyki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi