Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Publikujemy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  W czwartek (02.04) w województwie podkarpackim potwierdzono 7 przypadków zakażenia. Niestety, tylko dzisiaj potwierdzono aż 392 przypadki koronawirusa i 14 osób zmarło.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na dzień dzisiejszy (02.04) 384 osoby objęte jest nadzorem epidemiologicznym (spadek o 153) natomiast 471 jest poddanych kwarantannie domowej (spadek o 25). Do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła w poniedziałek w szpitalu w Łańcucie.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejnych 7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To: 

- starsza kobieta z powiatu krośnieńskiego
- starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego
- młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego
- starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego
- mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego
- mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego
- kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego

Zmarła niestety 88-letnia kobieta, która była hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie.

Sytuacja w kraju

W Polsce w poniedziałek potwierdzono rekordowa ilość, bo aż 392 przypadki koronawirusa. Niestety zmarło aż 14 osób:

- 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu,
- 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu,
- 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie,
- 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie,
- 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej,
- 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu
- 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie
- 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu
- 61-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu
- 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu
- 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie
- 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.
- 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach
- 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 2946 osób, z czego 57 zmarło.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Daria
+5 # Daria 2020-04-02 23:33
Bardzo martwi mnie ilość nowych zachorowań? Czy są jakieś dane mówiące o tym ile nowych przypadków to ludzie z kwarantanny a ile z ulicy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Andrzej
+8 # Andrzej 2020-04-03 06:01
Ilość zachorowań wzrosła bo wykonali więcej testów. Czyli teoretycznie zakażonych jest dużo dużo więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Daria
+6 # Daria 2020-04-03 07:54
No nie bardzo, Wcześniej robiliśmy mało testów i pozytywnych było 2 - 3 % teraz robimy dużo więcej a pozytywnych jest 5%

Dane ze strony gdziewirus.pl/.../. Zakładka: Statystyki Polska >testy i hospitalizowani
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wojtek ze wsi
-4 # Wojtek ze wsi 2020-04-03 02:43
Witam Państwa. Mam pytanko- dlaczego nigdzie niemowią ile osób zmarło na raka, grype,inne choroby, tylko wszyscy na swiecie choruja na jedna chorobe-korona wirus.dziekuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Andrzej
+6 # Andrzej 2020-04-03 05:58
W Polsce w ubiegłym roku średnio umieralo 1000 osob dziennie na wszystkie choroby. Więc jeżeli rozwinie się to tak jak we Włoszech przejmując że Polska ma połowę mniej ludności to zanotujemy wzrost o 500 osób dziennie. A to już powazna sprawa. I nie można jej bagatelizować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wojciech z miasta
+4 # Wojciech z miasta 2020-04-03 09:36
Cytuję Wojtek ze wsi:
Witam Państwa. Mam pytanko- dlaczego nigdzie niemowią ile osób zmarło na raka, grype,inne choroby, tylko wszyscy na swiecie choruja na jedna chorobe-korona wirus.dziekuje.

Wystarczy popatrzeć na tablicę z klapsydrami koło kościoła, ilu młodych ludzi umierało. Teraz pewnie też tak jest. Dlaczego nie mówią? Bo nie prowadzą takich statystyk. Teraz nikt nie powie, ile ludzi głoduje w Afryce, Korei Północnej. Teraz jest czas koronawirusa. Co jednak bardzo rzuca się w oczy, że każdy prawie chory ma choroby współistniejące i to jest zatrważające. Trzeba kłaść duży nacisk na profilaktykę. Inaczej po koronawirusie gdy minie, ludzie będą umierać na raka, cukrzycę i inne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pio
-4 # pio 2020-04-03 03:34
"weź pigułkę , weź pigułkę " :)
www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-6 # Ppp 2020-04-03 11:27
Hipokryzja wykazuje sie opozycja i ich znawcy spod znaku GW-zydowskiej gazety dla Polakow. Domagaja sie stanu wyjatkowego (aby pieprzyc o dyktaturze) a jednoczesnie Sturmbahnfuhrer Tusk i jego poplecznicy chca wyrzucic Viktora Orbana z frakcji EPL za to,ze taki stan na Wegrzech wprowadzil! Czyli to dziala na zasadzie-jeden rabin mowi tak,drugi rabin mowi srak. Sami nie wiedza co chca
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Hipokrates
+3 # Hipokrates 2020-04-03 12:18
Stan wyjątkowy obowiązuje w Europie w większości krajów UE i w większości krajów spoza UE. Ale chyba nigdzie nie zawieszono parlamentu jak na Węgrzech i nie dano całej władzy premierowi czy prezydentowi. A w Polsce obostrzenia są praktycznie takie jak w stanie wyjątkowym, tyle że formalnie go nie wprowadzono. Podejrzewam, że gdyby nie wybory, to ten stan dawno byśmy mieli wprowadzony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
vvv
+2 # vvv 2020-04-03 16:18
Ten pisiorowy tuman i tak tego nie zrozumie po propaganda rzadowa (m.in za 2 mld) mowi inaczej. Wszystko sie sypie chorych przybywa a oni mowią, że wszystko pod kontrolą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
aa
+2 # aa 2020-04-03 16:40
Elyty pokazują jak szanują naród, kłotnie na Wiejskiej, problemy szpitali, zaczynająca się zapaść w gospodarce i nieuniknione bezrobocie a oni co!!! Hańba!!! Polakow z cudzoziemska nazwą SUWERENEM po potrzebny im w dojściu do władzy (czyt. koryta). Pacynka chce być koniecznie notariuszowym długopisem? Czy też tak mianowana? z powodu ogółowi wiadomym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Szwagier
-3 # Szwagier 2020-04-03 19:21
Na koronawirusa najlepszy jest proces destylacyjno-fi ltrujacy z potrojnym sprezeniem cieczy lotnej (fizyka,kl 6). Bo jak mowi staropolskie przyslowie-pij wodke,jedz sledzie a g..,Ci bedzie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi