Pierwsza Komunia przełożona na październik

fot. https://diecezja.zamojskolubaczowska.pl/
fot. https://diecezja.zamojskolubaczowska.pl/

fot. https://diecezja.zamojskolubaczowska.pl/

Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek podjął decyzję o przełożeniu Pierwszych Komunii Świętych na październik 2020 roku.

Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego rozwoju sytuacji, postanowił, że Pierwsze Komunie Święte w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zostają przełożone na październik 2020 r.

Poniżej dekret biskupa:

Dekret Biskupa Diecezjalnego w sprawie Pierwszych Komunii Świętych

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego rozwoju sytuacji, postanawiam, że Pierwsze Komunie Święte w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zostają przełożone na październik 2020 r.

Proszę duszpasterzy oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby wykorzystać obecny czas ograniczeń co do możliwości spotkań duszpasterskich i katechetycznych na bardziej intensywną ewangelizację w środowiskach rodzinnych. Niech mobilizuje ona do osobistego świadectwa wiary i zaowocuje mocniejszym pragnieniem przyjęcia przez dzieci Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Zobowiązuję również Księży Dziekanów, aby po uzgodnieniu z Księżmi Proboszczami w jak najbliższym czasie opracowali nowe kalendarium Pierwszej Komunii Świętej dla swoich dekanatów i miast na październik 2020 r., a duszpasterzy proszę o poinformowanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych o nowych terminach.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

 

       † Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

Ks. Michał Maciołek

         Kanclerz

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

a
-14 # a 2020-04-02 19:21
ale jak to październik? pogoda niepewna, nie wiadomo jak się ubrać. Deszcz może spaść. Może być plucha. Nie takie święto wyobrażają sobie dzieci. Co w takim przypadku ze zdjęciami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mojra
+18 # Mojra 2020-04-02 19:35
Cytuję a:
ale jak to październik? pogoda niepewna, nie wiadomo jak się ubrać. Deszcz może spaść. Może być plucha. Nie takie święto wyobrażają sobie dzieci. Co w takim przypadku ze zdjęciami?

Wszystko z tobą ok?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Niezlyczub.xd
+1 # Niezlyczub.xd 2020-04-03 08:45
Cytuję a:
ale jak to październik? pogoda niepewna, nie wiadomo jak się ubrać. Deszcz może spaść. Może być plucha. Nie takie święto wyobrażają sobie dzieci. Co w takim przypadku ze zdjęciami?



Serio? Zdjęcia? Pamiętam swoją komunię zrobili nam dwa zdjęcia w kościele jak siedzimy i nagrali msze i tyle było. Deszcz może spaść i w maju tak też było na mojej komunii. A jeżeli chodzi k o zamiar komunii to sami wiemy że większość dzieci czeka tylko na prezenty także im nie przeszkadza kiedy to może być nawet w grudniu....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+16 # Ama 2020-04-02 19:39
Bardzo dobra decyzja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-1 # Ja 2020-04-02 20:09
Lepiej by w sierpniu, ciepło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lucek
+18 # Lucek 2020-04-02 20:35
Ale macie problem kreacja i zdjęcia to waszym zdaniem najważniejsze. Najważniejsze zdrowie nasze i dzieci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Annn
+4 # Annn 2020-04-02 21:20
A nie lepiej na przyszły rok ? Będzie miejmy nadzieję spokojniej i oby bez wirusa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wiesiek
+4 # Wiesiek 2020-04-03 01:11
Budżet kościelny może tego nie unieść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lara
+9 # Lara 2020-04-02 22:21
No przecież wiadomo, że w pierwszej komunii dziecka chodzi o strój tegoż dziecka i mamy... a tu jakiś biskup wyskoczył z październikiem! Jak śmiał! Nie daj Boże sąsiadka przez okno nie wszystko zobaczy bo parasol zasłoni.... skandal!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pio
-7 # pio 2020-04-03 03:36
"weź pigułkę , weź pigułkę " :)
www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
biki
+9 # biki 2020-04-03 08:17
No tak bo niektorzy zamiast sie modlic to idą do Koscioła aby pokazac stroj i poplotkowac ci za bezmyslnisc taka wielka tragedua na swiecie a tu takie komentarze pisza porazka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mtw
+4 # Mtw 2020-04-03 09:11
Z tymi komuniami to niektorym,szcze golnie w duzych miastach kolba odbija. To juz jak wesela. A prezenty? tu dopiero jaja. Ja mialem Komunie w'97r. normalnie w bloku,a na prezent dostalem taka gierke,to sie pegasus chyba nazywalo,wiec cala dziecieca brać juz miala zajecie na popoludnie (mario,contra czy co tam jeszcze bylo) zegarek (co prawda nie byl to najszybszy zegarek swiata,ruska Pabieda,ale za to mial niebieskie podswietlenie,a le to bajer byl) i welocyped tzn rower ,poszedl juz na narzady. Z sentymentem to wspominam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mtw
+1 # Mtw 2020-04-03 09:17
Tzn zle sie wyrazilem,Komun ie w bloku w sensie przyjecie. A jeszcze dostalem 200zl. Jaki sie czulem bogaty! jak arabski szejk,jakbym mial albe to jeszcze tylko dodac jakas szmate na glowe i bogacz ;) ja jeszcze w garniturku bralem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Albert
+4 # Albert 2020-04-03 11:12
Nie zgadzam się. Lubaczów jest soczewką małych miejscowości a przy okazji wiosek. Te małe społeczności chcą się pokazać przed bliskimi (rodzina) czy sąsiedzi ale i przed ogółem. Sakrum i profanum można by rzec.Leczenie kompleksów kosztem dzieci.
Nauczcie dzieci mówić dzień dobry, proszę, dziękuję itd. To wartości bezcenne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Domi
+11 # Domi 2020-04-03 11:48
Nie znoszę tej rewii mody w kościele, tego strojenia się i pokazówki. Bóg jest na samym końcu a powinien być na pierwszym. Ludzie zamiast modlić się idą pokazać nowa sukienkę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mama
-2 # Mama 2020-04-03 13:07
Pokazać sukienkę a może by tak poruszyć temat składek na komunię. To dopiero pokazówka! Bo przecież,,Bóg Zapłać'' nie wystarczy trzeba jeszcze wypasiony prezencik dla katechety proboszcza organisty no i do kościoła coś. A dekoracja?Więc przejmowanie się kreacjami Mam to chyba najmniejszy problem komunijny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wojciech z miasta
+2 # Wojciech z miasta 2020-04-03 15:06
Cytuję Mama:
Pokazać sukienkę a może by tak poruszyć temat składek na komunię. To dopiero pokazówka! Bo przecież,,Bóg Zapłać'' nie wystarczy trzeba jeszcze wypasiony prezencik dla katechety proboszcza organisty no i do kościoła coś. A dekoracja?Więc przejmowanie się kreacjami Mam to chyba najmniejszy problem komunijny.

Jaki wypasiony prezent dla katechety, dostaje najczęściej bukiet kwiatów. Co innego dar od dzieci czy rodziców dla kościoła. Z tym to przesada. Bo , zamiast skupić się na uroczystości to proboszcze oczekują daru i to drogiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mama
0 # Mama 2020-04-03 22:15
Chyba w Państwa Parafii... U nas to nawet rower był bo akurat katecheta sportowiec
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mama
-4 # Mama 2020-04-03 13:10
I gdzie tu szukać modlitwy? Proponuję odczepić się od mam i ich sukienek. Skoro już tyle muszą wydać na pozostałe elementy,, niezbędne" to chyba nie jest grzechem kupić sobie nową sukienkę!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi