ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Strażacy-ochotnicy dowożą żywność osobom objętym kwarantanną [ZDJĘCIA]

fot. OSP Narol
fot. OSP Narol

fot. OSP Narol

Na strażaków można zawsze liczyć. Udowadniają to na każdym roku. Tak też stało się i teraz.  W związku z zagrożeniem wywołanym koronawirusem na terenie powiatu lubaczowskiego, druhowie ochotniczych straży pożarnych czynnie włączyli się w dowożenie żywności osobom objętym kwarantanną domową.

Dostarczanie żywności przez strażaków odbywa się zgodnie z poleceniem Wojewody Podkarpackiego z dnia 14 marca 2020 roku. Koordynację działań w zakresie pomocy żywnościowej zapewniają właściwe terytorialnie ośrodki pomocy społecznej.

W działaniach tych uczestniczą odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni w środki ochrony indywidualnej strażacy ochotnicy, którzy udają się pod wskazane adresy osób objętych kwarantanną, bez wchodzenia do pomieszczeń i kontaktu bezpośredniego z osobą potencjalnie zakażoną.

Żywność dostarczana była m. in. przez strażaków ochotników z Narola i Wielkich Oczu.

fot. druh Grzegorz Krzyczkowski, OSP Narol

IMG_20200324_114930_resized_20200324_122038593.jpgIMG_20200324_115117_resized_20200324_122036551.jpgIMG_20200324_115136_resized_20200324_122036043.jpg

Źródło: KP PSP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

pan X
+12 # pan X 2020-03-24 19:25
BRAWO PANOWIE !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bronisław
-4 # Bronisław 2020-03-24 20:15
Przecież to zadania urzędników MGOPS!!!

Strażacy nie bądźcie naiwni, co zrobicie jak sami zachorujecie, a przy tym wasze rodziny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ren
+3 # Ren 2020-03-25 08:57
Mops ,,,a kto zapewni środki bezpieczeństwa brak, masek, rękawic odzieży,,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
olo
0 # olo 2020-03-25 09:46
Cytuję Ren:
Mops ,,,a kto zapewni środki bezpieczeństwa brak, masek, rękawic odzieży,,,

A myślicie że oni to mają?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lucek
+8 # Lucek 2020-03-25 09:24
Panowie strażacy wy macie swoją robotę i wykonujecie na piątkę. A teraz urzedassy na ulice i pomagać robić zakupy osobom starszym od tego jesteście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xcc
+1 # Xcc 2020-03-26 10:21
Widzę że obecna sytuacja nie uzdrowić nas nadal złość,brak zrozumienia,jed en mądrzejszy od drugiego,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+1 # Ja 2020-03-26 10:26
Wyobraźcie sobie że osoby starsze mają z reguły dzieci zobowiązane do pomocy także ostrożnie z instytucjami ,,od pomocy w pierwszej kolejności jesteśmy my,,rodzina
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tom
+1 # Tom 2020-03-26 18:14
Uważajcie mi podkradli z torby odkroili 200g boczku cukru brakowało i sera powaga ważyłem !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi