ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Ograniczenia w przemieszczaniu i zakaz spotkań więcej niż 2 osób. Rząd wprowadza nowe obostrzenia


Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń w celu walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Od jutra będzie obowiązywał zakaz zgromadzeń więcej niż 2 osób. Będą też ograniczenia w przemieszczaniu.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd wprowadza nowe ograniczenia m.in. po to aby, nie dopuścić do załamania służby zdrowia – tak jak to się stało we Włoszech i Hiszpani.

Od 25 marca do 11 kwietnia będzie obowiązywał zakaz spotkań więcej niż 2 osób. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny. Kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet 5 tys. zł

Wprowadzono również ograniczenia w przemieszczaniu. Z domu będzie można wyjść tylko do pracy, do lekarza, do sklepu czy apteki.

Wszystkie sprawy poza najbardziej niezbędnymi; wyjściem do sklepu, wyjściem do apteki ,wyprowadzeniem psa na spacer  - wszystkie sprawy odłóżmy na później. Ta sytuacja dzisiaj wymaga od nas ogromnej dyscypliny – mówił premier Mateusz Morawiecki

Obostrzenia dotyczą także kościoła. Od środy podczas nabożeństwa w kościele maksymalnie może być tylko pięć osób (poza osobami, które sprawują nabożeństwo).

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Howe
-5 # Howe 2020-03-24 14:18
Dobrze,ze do sklepu bedzie mozna wyjsc. A jesli zechce pojsc do sciany placzu(bankomat u)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ZoB
+11 # ZoB 2020-03-24 14:49
Cytuję Howe:
Dobrze,ze do sklepu bedzie mozna wyjsc. A jesli zechce pojsc do sciany placzu(bankomatu)


Jasno zostało napisane, że najważniejsze wyjścia nadal będą możliwe - czyli bankomat również. Zalecane są jednak płatności bezgotówkowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
-4 # ... 2020-03-24 22:58
Ja wiem że pewnym osobom zależy żeby płacić plastikiem ale ja bym zalecał jednak gotówkowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ZoB
+1 # ZoB 2020-03-25 19:02
Cytuję ...:
Ja wiem że pewnym osobom zależy żeby płacić plastikiem ale ja bym zalecał jednak gotówkowe.


Z powodu ? Banknotów na których osadza się masa różności nie da się dezynfekować płynami..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ino pięcioro
-14 # ino pięcioro 2020-03-24 15:03
owieczek w kościele. Heh, taca cienka to proboszcz zapewne podniesie czynsz wynajmującym salki katechetyczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mądry
-10 # Mądry 2020-03-24 17:28
Tacy ni ma....za pogrzeby ni ma....za śluby ni ma...za chrzty ni ma...
W złych okolicznościach to się stało, ale o czymś takim marzyłem....ehh h
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Nana
+1 # Nana 2020-03-24 15:24
A JAK zinterpretować zakaz wychodzienia z domu z wyjątkiem spraw życia codziennego? Czy na krótki spacer w pobliżu domu na wsi (nie plac zabaw) z 2 dzieci można wyjść czy 5 tyś.kary?
Znalezione w Internecie "Co oznacza w praktyce? Możemy iść do pracy, sklepu i do lekarza. Możemy też zrobić zakupy bliskim, wyprowadzić psa lub wyjść na krótki spacer, ale to nie oznacza, że możemy swobodnie spędzać czas ze znajomymi - nie wolno korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Nana
+6 # Nana 2020-03-24 15:27
Piszą też że dotyczy zakazu powyżej 2 osób ale nie dotyczy rodziny...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lo
+19 # Lo 2020-03-24 15:49
Wyjście z dziećmi na plac zabaw to NIE jest !NIEZBĘDNA! sprawa życia codziennego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
0 # ... 2020-03-25 11:36
Bez jedzenia też można przeżyć 2 tygodnie, też nie jest sprawa niezbędna nie trzeba chodzić do sklepu.
Dziecko na placu zabaw prędzej niż z wirusem będzie miało kontakt z psią kupą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lo
+9 # Lo 2020-03-24 15:50
Wiem, że nie to miałaś na myśli, ale i tak warto to podkreślić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
-1 # ... 2020-03-25 11:37
Podaj mi zapis, który mówi o 5 tys. kary.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
+12 # ... 2020-03-24 16:34
Bez tego jeban.wyjscia z gowniarzami mozna chyba zyc!!!!!!!!!!!z wirem...juz.gor zej!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xXxxxxx
-2 # xXxxxxx 2020-03-24 16:52
Weź się lecz na nogi bo na głowę już u ciebie za późno. D.... u
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mądry
+6 # Mądry 2020-03-24 17:25
Teraz oczywiście każdy napotkany na ulicy będzie mówił, ...."Idę do sklepu Panie Policjancie" :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
M
+2 # M 2020-03-24 19:17
No a jak niby udowodnia,ze nie idziesz? A z drugiej strony po chleb ,maslo itp.trzeba kiedys pojsc. U nas bedzie spokojnie,w duzych miastach to bedzie czesanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
szlakmnietrafi
+19 # szlakmnietrafi 2020-03-24 19:17
tydz temu powinni zakazac wychodenia z domu bez powodu! LUDZIE CZY WY JESTESCIE ( co niektorzy) uposledzeni czy jak? ile mozna trabic,apelowac pisac itd, nie tzn nie cymbale jeden z drugim siedz na dupie a nie spotkania ,pod zabka czy na orlenie ! bo ja wrocilem z Niemiec a ja z Anglii itp, po ch.. wracales? pozdrawiam normalnych ludzi !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+17 # AntyPiS 2020-03-24 19:47
Co chwilę stopniowo zaostrzana kwarantanna. Musi być zaostrzana, ale czego takimi etapami. PiS chce odwlec możliwość ogłoszenia stanu wyjątkowego (A powinien być) co spowodowałoby przełożenie wyborów a być może oby przegraną Dudy. Do 10 maja sytuacja nie uspokoi się na tyle, żeby wybory odbyły się w normalny sposób. Zresztą obecnie łamana jest zasada równych szans w kampanii bo Duda prowadzi mimo wszystko nie daje dobrego przykładu a pozostali kandydaci nie mogą odbywać żadnych spotkań, ewentualnie przed sieć. Mówią zostań w domu, ale idź na wybory i zagłosuj na PiS. Wybory powinny zostać przełożone. Wiem, że to zabrzmi trochę hipoktycznie, ale to nie czas na kalkulacje polityczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ogryzek
-13 # Ogryzek 2020-03-24 20:14
Pleciesz głupstwa, małpując platformerską retorykę. PiS bardzo słusznie robi, że opóźnia przełożenie wyborów. Przedwczesne ogłoszenie tego, miałoby negatywny wpływ na gospodarkę, giełdę i wiele innych, bo poszedłby w świat sygnał że w PL na 100% sytuacja będzie w maju zła. Takich rzeczy nie ogłasza się z 2 miesięcznym wyprzedzeniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
retoryk
+13 # retoryk 2020-03-24 22:01
A kiedy ogłosi przełożenie? Gdy składy komisji wyborczych będą ustalone, czy może jak już karty do głosowania będą wydrukowane i lokale wyborcze przygotowane?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+14 # AntyPiS 2020-03-24 22:02
Nie powtarzam żadnej platformerskiej propagandy. Praktycznie w każdych sondażach pokazane jest i to z dużym zapasem, że wybory powinny być przełożone. Łudzisz się, że chodzi gospodarkę? To nie troska o gospodarkę tylko interes polityczny bo jak jest jakaś taka bieda to ludzie skupiają się na ośrodku władzy a obecnie niestety należy ono do PiS. Późniejszy termin wyborców spowoduje, że po uspokojenie się sprawy koronawirusa na pierwszy plan wyjdzie kryzys gospodarczy i Duda zamiast być twarzą walki z wirusem zostanie twarzą upadku gospodarczego czego PiS dla utrzymania swojej władzy chce uniknąć. Powtarzam tu nie chodzi o wizerunek polski tylko o zwykłą, ,,brudną", prawdziwą politykę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
BR
-10 # BR 2020-03-25 06:02
Ależ to proste, dlaczego nie da się łatwo przełożyć wyborów. KON-STY-TUC-JA łajzo! Tyle żeście platfusy mordy darli w jej obronie, a teraz okazuje się nieważna? Bo nie po waszej myśli? Kali miał podobną filozofię!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
retoryk
+4 # retoryk 2020-03-25 06:36
Nikt nie chce łamać konstytucji. Konstytucja pozwala przełożyć wybory w przypadku ogłoszenia stanu klęski, wyjątkowego i wojennego. Takich stanów w tej chwili w Polsce nie ma. A nie ma dlatego, że rząd nie chce ich wprowadzić. A nie chce ich wprowadzić, bo nie chce przełożenia wyborów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+7 # AntyPiS 2020-03-25 11:48
Po pierwsze nie jestem platfusem jak to nazwałeś. Po drugie trochę kultury w dyskusji. Nie jestem żadną łajzą. Mógłbym odpowiedzieć na tą obelgę, ale nie będę zniżał się do tego żenująco niskiego poziomu . Wracając do sprawy Konstytucji. Konstytucja opisuje z jakich powodów można rozpocząć stan wyjątkowy a także jakie są tego konsekwencje jeśli chodzi wybory. W razie jego ogłoszenia termin wyborów ulega zmianie. Widocznie wybierasz z Konstytucji co dla Ciebie wygodne lub nie czytasz jej że zrozumieniem albo nawet w ogóle jej na oczy nie widziałeś. Nikt nie chce łamać Konstytucji. W sumie może jesteś przyzwyczajony do tego za rządów PiS. Ile jeszcze koronawirus rozchodzić się po Polsce i ile ludzi musi umrzeć, żeby ogłosić stan wyjątkowy, który jest tylko nie wprowadzony prawnie. To co się dzieje to chyba nie jest zwykła sytuacja. W braku ogloszenia przez PiS stanu wyjątkowego nie liczy się gospodarka czy obywatel tylko zwykły interes polityczny, którego finałem wg PiS ma być II tura Dudy na którą nie zasługuje bo nawet Wałęsa jak nawet robił durnoty to miał swoje zdanie jako Prezydent i jakiś wpływ. A obecny Prezydent tylko wykonuje zadania i swojego zdania nie ma ani kszty nawet jak próbują to pokazać A zostaje status Quo tak jak ostatnio przy ,,zmianie" Prezesa TVP. To tylko pokazało jak nisko upadł prestiż stanowiska Prezydenta, że się stał mniej ważny niż lider największej partii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Darek
+9 # Darek 2020-03-25 12:43
Jedynie Kwasniewski byl samodzielny,bo np z millerem nie bylo mu swego czasu po drodze. I mowie to jako zadeklarowany przeciwnik czerwonych. Bolek byl sterowany przez mietka wachowskiego i sluzby ze zbieraczem teczek ceśkiem kiszczakiem. No i bolek byl specjalistata z germanistyki-ja ja ja ja ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Www
-4 # Www 2020-03-25 18:55
Do kwacha oprocz jego procentowych wyskokow mam w pamieci jeden jego najwiekszy wybryk. Otoz na kazdym religijnym spotkaniu twardo deklarowal za kazdym spotkaniu-jeste m ateista. Ok,jego sprawa. Tylko ze to bylo z jego strony absurdalne,bo jak odwalali antypolska hucpe w jedwabnym to popierd..lal w mycce na czerwonym czerepie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Www
-4 # Www 2020-03-25 18:56
*za kazdym razem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
starszyna
+5 # starszyna 2020-03-24 19:58
Przypomina mi sie stan wojenny i zapijaczony ormowiec z sasiedniej ulicy karzący za brak dowodu tożsamości. Policję ma wspomagać WOT, żeby czasem oni nie przyjęli roli ORMO.... (małolaty popytajcie dziadkow jak to ongiś było)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
A bylo to tak
+7 # A bylo to tak 2020-03-24 20:53
Do mlodych: takie skroty to byly
MO-moga obic
ORMO-oni rowniez moga obic
ZOMO-zwlaszcza oni moga obic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
A bylo to tak
+6 # A bylo to tak 2020-03-24 20:58
Albo cytat z serialu DOM
Panie Heniu,czemu one zawsze tak we dwoch chodza?
-kto?
-no te smutne
-co to nie wiesz pan? jeden umie pisac,drugi czytac
-panie Heniu,mnie to od razu tak zapachnialo Cyrylem i Metodym
-cyryl jak cyryl panie Rysiu,ale te metody!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
a
+5 # a 2020-03-24 22:39
ani IXI ani OMO nie wypierze tak jak ZOMO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
144
-1 # 144 2020-03-24 20:41
(16) Ona też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują pieczęć na swojej prawej ręce albo na swoim czole,

(17) I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znaku, to jest imienia Bestii lub liczby jej imienia.
Apokalipsa13

To jest początek tych wydarzeń
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
0 # ... 2020-03-24 23:01
Też mi to przyszło do głowy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
z okolicy
-3 # z okolicy 2020-03-25 13:05
w końcu przestane podatki płacić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
0 # ... 2020-03-25 17:48
a podatki się kupuje i sprzedaje czy do czego nawiązujesz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zenek
-3 # Zenek 2020-03-24 22:20
Dlaczego nikt nie zamknie kościołów? Tak jak to zrobili w zachodniej Europie?
Czy księża nie rozumieją skali problemu? Czy bez spowiedzi święta się nie odbędą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mtw
+5 # Mtw 2020-03-25 04:03
No coz,jest to uciazliwe,ale musimy teraz wytrzymac aby potem jak bedzie cieplo mozna bylo spedzac czas na swiezym powietrzu. Niewazne teraz sa polityczne roznice bo to cholerstwo moze czepic sie kazdego. Trzeba sluchac zalecen wladz i tych ,ktorzy sie na tym znaja. Myslicie,ze mnie szlag nie trafia w domu? psychicznie mozna zwariowac,ja juz chyba wszystkie ksiazki przeczytalem,la cznie z "przepisami siostry Anieli" ;) monotonia okropna. Ale jak wspomnialem,trz eba wytrzymac,aby potem spotkac sie ze znajomymi,pogra c w pilke czy gdzies pojechac w okresie letnim. A co maja zrobic Ci,ktorzy np.maja wesele zaplanowne 2 lata wstecz,tudziez inne okolicznosci?w koszta popadli a tu taka sprawa. Takze na razie trzeba to przetrzymac,cze go wszystkim zycze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Aniela
+1 # Aniela 2020-03-25 19:38
,ja juz chyba wszystkie ksiazki przeczytalem,la cznie z "przepisami siostry Anieli" ;) Super, to mi się podoba:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lubacz
+7 # Lubacz 2020-03-25 07:10
Można wychodzić tylko ustawa może zabronić zakaz zgromadzeń i godzinę policyjną tak to trzeba nazwać. Rozporządzenie tym bardziej minster zdrowia nie ma prawa i nie jest od tego co można a co nie. On jest od zarządzania kryzysem medycznie wyloncznie . To wszystko jest po to że A. Duda mógł wygrać wybory bo jak przyjdzie załamanie gospodarcze to władza popłynie oni to wiedzą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anonim
+6 # Anonim 2020-03-25 07:13
Mam pytanie a mianowicie czy czy jadac do pracy w pieć osob jednym autem jest to traktowane jako uzasadnione przemieszczanie sie czy lepiej bedzie zastosowac sie do dwóch osób w pojeździe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lubacz
+4 # Lubacz 2020-03-25 11:03
Możesz jechać nawet busem , absurdalność tego rozporządzenia dotyczyć tylko tzw włóczęgostwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
cześć wam
+5 # cześć wam 2020-03-25 11:15
Ja bardzo przepraszam.... ..czy ktoś w ogóle u nas w powiecie pomyślał choć przez sekundę o ludziach dojeżdżających do pracy autobusami, w innych miejscowościach transport PKS został przywrócony na rozkłady jazdy tygodniowe w celu rozładowania prz4ejazdów a u nas wyczyszczone wszystko i radź sobie sam...jakie ograniczenia w transporcie zbiorowym....tr ansportu zbiorowego u nas w powiecie nie ma:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ixi
+5 # ixi 2020-03-25 13:15
a co będzie jak ten stan potrwa dłużej, np 6-8 m-cy , czy us,zus, banki będą chciały poczekać czy zaczyna nas licytować dla odzyskania należności. Cala tarcza czy stan epidemii jak na razie o dup.. można rozbić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xyz
-1 # xyz 2020-03-25 20:08
Art. 53, par. 6 Konstytucji RP

"Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczen ia w praktykach religijnych."

To tak tylko co do ograniczenia liczby osób na liturgiach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obłuda prezesa
+2 # obłuda prezesa 2020-03-26 07:27
Jak ktoś nie chce wypełniać mandatu posła i senatora, niech zrezygnuje. Jarosław Kaczyński mówi: „Idźcie na wybory”. I ten sam Kaczyński boi się przyjść do Sejmu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi