Koronawirus. Lubaczowscy ratownicy medyczni apelują: Nie kłam medyka!

Ratownicy medyczni z Lubaczowa apelują #NieKłamMedyka
Ratownicy medyczni z Lubaczowa apelują #NieKłamMedyka

Ratownicy medyczni z Lubaczowa apelują #NieKłamMedyka

Ratownicy medyczni z Lubaczowa włączyli się do akcji #NieKłamMedyka. W ten sposób chcą poprosić społeczeństwo, aby w przypadku udzielania pomocy nie zatajali informacji np. o pobycie za granicą lub o objawach wskazujących na zakażenie koronawirusem.

Akcja polega na publikowaniu w mediach społecznościowych zdjęcia lub filmu z hashtagiem #NieKłamMedyka. Ma uświadamiać ludzi, jak ważne jest zgłaszanie pracownikom pogotowia potencjalnego ryzyka związanego z zakażeniem koronawirusem.

Ratownicy apelują aby nie zatajać informacji o pobycie za granicą czy kontakcie z zakażoną osobą i koniecznie przy wzywaniu pomocy poinformować dyspozatora o objawach mogących wskazywać na zakażenie koronawirusem.

Nie obawiajcie się! Ratownicy przyjadą nawet do pacjenta zakażonego SARS CoV2, ale będą mogli się odpowiednio przygotować.

Ratownicy obawiają się, że jeżeli ktokolwiek z nich zostanie zarażony to cały zespół będzie musiał poddać się kwarantannie. To może doprowadzić do sytuacji, że w naszym powiecie zabraknie ratowników!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Aleksandra
+26 # Aleksandra 2020-03-18 11:35
Nie kłam też policjanta i strażaka. Jak oni odpadną to mamy tragedię. Można ich nie lubić ale bez nich wszystkich razem będzie ogromny problem:'(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
gość1974
-3 # gość1974 2020-03-19 02:00
I zapoznaj się z gramatyką języka polskiego!!!

Nie okłamuj tych wszystkich ludzi, a nie "nie kłam". Polska język trudna język*?

*Zdanie ironiczne, gramatyka zamierzona
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ss
-4 # Ss 2020-03-18 12:20
Starsi pacjenci nie są lekarzami !! Czasami sie zapominaja i mówią jedynie że źle się czują.... pozatym to wywiad telefoniczny jest bardzo wazny w tych aspektach to z centrum dowodzenia operator powinien zadac kilka pytan poszkodowanemu ....i wuwczas stwierdzić jakie powinny działania być wykonane ...wszystko zależy od was operatorzy bo czasem możecie personel medyczny wpedzic na niezłą mine.....z samej głupoty......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mądry
+23 # Mądry 2020-03-18 12:41
Masz sąsiada , który wrócił z zagranicy i szwenda się po okolicy bez kwarantanny. Dzwoń na policję. To nie jest donosicielstwo.
To jest społecznie poprawne zachowanie.
W przeciwnym razie na marne pójdą wszelkie nasz zachowania ostrożności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Owsianka
-6 # Owsianka 2020-03-18 12:47
Dobra inicjatywa, ale dlaczego z błędem w nazwie? :((
www.rjp.pan.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Też widz
+5 # Też widz 2020-03-18 13:34
Oczywiście, że nie okłamuj :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rat-Med
+9 # Rat-Med 2020-03-18 13:44
W ramach jasności. Zespoły Ratownictwa Medycznego nie należą do szpitala. Dysponentem jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu,która dzierżawi garaże oraz pomieszczenia socjalne od władz szpitala.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ovi
+2 # Ovi 2020-03-18 15:18
Tak każdy się zabezpiecza rękawiczki noszą....żeby wirusa nie złapać A w prawdzie rzeczy wszyscy łapią za klamki od drzwi czy to na poczcie czy centrum ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
PRAWY OBYWATEL
+5 # PRAWY OBYWATEL 2020-03-19 08:55
CIEKAWE JAKIE SĄ KONTROLE TYCH NA KWARANTANNIE JA WIDZĘ ŻE TEGO NA IZOLACJI ODWIEDZA KILKA OSÓB Z RODZINY NA PODWÓRKU BEZ MASEK I INNYCH ZABEZPIECZEŃ CZY TO JEST PRAWIDŁOWE?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi