Upamiętnili 80. rocznicę deportacji mieszkańców Dachnowa na Sybir [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. Wiktoria Cencora
fot. Wiktoria Cencora

fot. Wiktoria Cencora

Dzisiaj (09.02) w Dachnowie odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę deportacji mieszkańców Dachnowa na Sybir. Zobaczcie zdjęcia.

O godz. 11:00 w kościele w Dachnowie odbyła się uroczysta Msza św. odprawiona przez ks. kan. dr Piotra Kornafela. Następnie Sybiracy, leśnicy, przedstawiciele służb mundurowych oraz samorządowcy złożyli wieńce pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Dachnowa - Zesłańców Sybiru. W tamtejszej szkole uczniowie zaprezentowali poruszające przedstawienie upamiętniające tragiczne wydarzenia sprzed 80 lat. Na koniec prelekcję wygłosił dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie Tomasz Róg.

W 1940 roku ponad 140 tys. obywateli Polski, którzy znaleźli się w radzieckiej strefie okupacyjnej zostało deportowanych w głąb Związku Sowieckiego. Natomiast z powiatu lubaczowski na Sybir zesłano prawie 700 osób, w tym aż 170 z Dachnowa.

fot. Wiktoria Cencora oraz zlubaczowa.pl

sybir1.JPGsybir3.jpgsybir4.JPGsybir5.JPGsybir6.jpgsybir7.JPGsybir8.jpgsybir9.JPGsybir10.jpgsybir11.JPGsybir12.jpgsybir13.JPGsybir14.JPGsybir15.JPGsybir16.JPGsybir17.jpgsybir18.jpgsybir19.JPGsybir20.JPGsybir21.jpgsybir22.JPGsybir23.JPGsybir24.JPGsybir25.JPG

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.