Ogromna podwyżka za odbiór śmieci w Lubaczowie

for. pixabay.com
for. pixabay.com

for. pixabay.com

W czwartek Rada Miejska w Lubaczowie podjęła uchwałę w sprawie ustalenia stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkaniec miasta za odbiór śmieci zapłaci aż 26 zł. To najwyższa opłata w całym powiecie lubaczowskim. Sprawdziliśmy, ile za odbiór odpadów płacą mieszkańcy pozostałych gmin.

Mieszkańcy Lubaczowa muszą przygotować się na bardzo dużą podwyżkę za odbiór śmieci. W czwartek w tej sprawie miejscy radni podjęli uchwałę, wedle której jedna osoba za odbiór śmieci od marca zapłaci 26 złotych miesięcznie w przypadku selektywnej zbiórki odpadów. To aż 11,5 złotych więcej w stosunku do 2019 roku. Natomiast mieszkańcy stolicy naszego powiatu, którzy nie będą segregować śmieci zapłacą aż 52 złotych. Tutaj wzrost aż o 27 złotych. 

Mieszkańcy Lubaczowa za odbiór odpadów zapłacą najwięcej w całym powiecie

Uchwalenie przez miejskich radnych nowych opłat za odbiór odpadów oznacza, że to właśnie w Lubaczowie będą największy ceny za śmieci. Sprawdziliśmy, ile za odbiór odpadów płacą mieszkańcy pozostałych gmin. Poniżej zestawienie:

Gmina Lubaczów

Stawka za jedną osobę: 18 zł
Stawka za jedną osobę (w gospodarstwie jest kompostownik): 16 zł

Gmina Wielkie Oczy:

Stawka miesięcznej opłaty dla nieruchomości zamieszkałych uzależniona jest od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość:
- przez 1 osobę - 23,00 zł miesięcznie  od osoby,
- przez 2 osoby - 23,00 zł miesięcznie od osoby,
- powyżej 3 osób – 18,00 zł miesięcznie od osoby.

W przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych wysokość opłaty podwyższonej dla nieruchomości zamieszkałych wynosi:
- od 1 osoby - 46,00 zł miesięcznie od osoby,
- od 2 osób – 46,00 zł miesięcznie od osoby,
- powyżej 3 osób – 36,00 zł miesięcznie od osoby.

Ponadto mieszkańcy, którzy posiadają kompostowniki mogą liczyć na zwolnienie z opłaty w wysokości 2 zł miesięcznie od osoby

Gmina Oleszyce

Ceny obowiązują tylko w pierwszym kwartale. Szczegóły w tabeli poniżej:

Gmina Stary Dzików

Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość - 20 zł (dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących odpady biodegradowalne w kompostowniku przydomowym - zniżka w wysokości 5 zł od każdej zamieszkującej osoby).

Gmina Horyniec-Zdrój:

Stawka za jedną osobę: 19 zł
Stawka za jedną osobę (w gospodarstwie jest kompostownik): 18 zł
Za odbiór odpadów w trybie nieselektywnym mieszkańcy gminy Horyniec-Zdrój płacą: 38 zł/

Gmina Cieszanów:

Stawka za jedną osobę: 20 zł
Ponadto mieszkańcy, którzy posiadają kompostowniki mogą liczyć na zwolnienie z opłaty w wysokości 2 zł miesięcznie od osoby

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: