Najlepsze szkoły – znamy ranking Perspektywy 2020. Jak wypadły nasze placówki?

fot. zlubaczowa.pl
fot. zlubaczowa.pl

fot. zlubaczowa.pl

Fundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY udostępniła wyniki najnowszego rankingu najlepszych szkół w Polsce – Perspektywy 2020. Ponownie w czołówce zabrakło szkół z powiatu lubaczowskiego. 

Od 22 lat Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" przygląda się polskim szkołom i klasyfikuje je w rankingu, oddzielnie licea, oddzielnie technika. Całe zestawienie objęło około 1500 szkół średnich z całej Polski. Zostały przygotowane oddzielne rankingi dla liceów oraz techników. W przypadku tych pierwszych, oceniano placówki na podstawie trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników brano pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Według rankingu najlepsze liceum w Polsce to Uniwersyteckie LO w Toruniu, a Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie podobnie jak w ubiegłym roku najlepszym technikum.

W województwie podkarpackim spośród "ogólniaków" najlepiej w rankingu wypadło LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie (36. miejsce w Polsce). Później I LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (52. miejsce w rankingu ogólnym). Na miejscu trzecim znajduje się I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (54. miejsce w Polsce).

Z kolei jeżeli chodzi o technika, to pierwsze miejsce w naszym województwie piastuje Technikum nr 5 (ZSP nr 5) w Krośnie (15 miejsce w kraju), na drugim miejscu Technikum nr 2 (ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego) w Dębicy (36. miejsce w Polsce), a na trzecim Technikum nr 6 (ZSE) w Rzeszowie (37. miejsce w kraju) 

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie

W zestawieniu Perspektyw LO w Lubaczowie zajęło dopiero 786 miejsce w kraju. W rankingu województwa podkarpackiego na 50 szkół lubaczowskie LO znalazło się na 43 pozycji. To oznacza, że utrzymuje się tendencja spadkowa naszego liceum w rankingu Perspektyw. W poprzedniej edycji tego rankingu nasz ogólniak zajmował 42 miejsce, a dwa lata temu 35 miejsce. 

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

Technikum w ZS im. gen. Józefa Kustronia w Polsce zajęło 283 miejsce. Natomiast ZS w naszym województwie zajął 16 miejsce - w stosunku do ubiegłego roku, to również spadek, bowiem wtedy lubaczowskie technikum zajęło 13 pozycję.

W rankingach nie ujęto Zespołu Szkół w Oleszycach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

C
+2 # C 2020-01-10 14:55
Jacy nauczyciele taki poziom.
kik
-5 # kik 2020-01-10 21:58
zs lubaczów- koń by się uśmiał
Ramzes
-3 # Ramzes 2020-01-11 16:47
Za mało sprowadziliśmy "braci" ze wschodu do szkoły i dlatego taki niski poziom.

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Praca przez Internet
( / Praca)

Praca przez Internet
07-03-2020

Zatrudnię magazyniera-kierowcę
( / Praca)

noimage
07-02-2020

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.