Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Narola

fot. pxhere.com
fot. pxhere.com

fot. pxhere.com

Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na budowę obwodnicy Narola. Na razie nie wiadomo, kiedy faktycznie rozpocznie się budowa, ale uzyskanie decyzji daje możliwość rozpoczęcia robót praktycznie w każdej chwili.

Wydanie tzw. ZRIDu czyli zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej na zadanie pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Bełżec w m. Narol wraz z przebudową, budową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych” w ramach zadania pn.: „Budowa obwodnicy Narola w ciągu drogi wojewódzkiej nr 865” to efekt podjęcia wielu działań mających na celu faktycznie rozpoczęcie realizacji inwestycji. Do najważniejszych z nich należy przede wszystkim ogłoszenie przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę obwodnicy Narola.  Taki przetarg ogłoszony został w drugiej połowie 2017 roku i najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm z Chełma.  Przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wcześniej wspomnianego ZRiDu wyniosło 382 tys. złotych.

Uzyskanie pozwolenia na budowę obwodnicy Narola daje szeroką drogą do dalszych kroków. Do najważniejszych z nich należy rzecz jasna ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych – co już faktycznie jest możliwe. Na chwilę obecną taki przetarg nie został ogłoszony, ale takie postępowanie wkrótce powinno zostać ogłoszone, bowiem budowa obwodnicy Narola jest częścią programu Prawa i Sprawiedliwości „Piątka Plus dla Podkarpacia”.

Budowa pochłonie co najmniej kilkanaście milionów złotych.

Planowany przebieg poniżej:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mieszkaniec
-4 # Mieszkaniec 2019-11-10 13:10
Czysta głupota robienie obwodnicy , która po kilku latach znów wrośnie w budynki, a potem co ? Budowa obwodnicy obwodnicy ?
Jednak pan Z. dopiął swojego, by mu dom nie pękał...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bronek
-4 # Bronek 2019-11-10 14:25
Cytuję Mieszkaniec:
Czysta głupota robienie obwodnicy , która po kilku latach znów wrośnie w budynki, a potem co ? Budowa obwodnicy obwodnicy ?
Jednak pan Z. dopiął swojego, by mu dom nie pękał...

To zależy, ile wjazdów/zjazdów będzie na tej obwodnicy. Jeżeli do każdej działki, to masz rację.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kaśka
+1 # Kaśka 2019-12-12 14:51
Widocznie mieszkasz daleko od obecnej drogi tranzytowej przez Narol, że wypisujesz takie brednie. Nie tylko Panu J.Z. dom pęka, ale wszystkie domy przy Warszawskiej i Boh. Września doznają mniejszych i większych uszkodzeń. Jezdnia nie jest dostosowana do obciążeń od dużych samochodów, bo gdy powstawała tak dużych aut nie było. Poza tym nikt nie sprawdza, czy samochody nie mają przekroczonego dopuszczalnego na takiej drodze nacisku na oś. Odpuść, skoro to ciebie nie dotyczy i ciesz się spokojem za oknem domu, w którym mieszkasz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Anonim
-2 # Anonim 2019-11-10 14:09
Chcecie zrobić obwodnice tej wsi??? Lepiej poprawcie całą drogę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec
+2 # Mieszkaniec 2019-11-11 07:30
Cytuję Anonim:
Chcecie zrobić obwodnice tej wsi??? Lepiej poprawcie całą drogę...

Jakis burak z wioski to napisal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lol
+5 # Lol 2019-11-13 21:15
Przypominam, że Narol to nie wieś!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Narola
-2 # Mieszkaniec Narola 2019-11-14 07:33
Nie wiem po co jest ta obwodnica, jako mieszkaniec gminy przejeżdżając zawsze przez Narol nigdy nie doświadczyłem korków takich, aby były jakiekolwiek znaczące opóźnienia w pokonywanej przeze mnie trasie.
Moim zdaniem bezsensowne wydawanie pieniędzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ktoś
+4 # Ktoś 2019-11-17 19:23
Cytuję Mieszkaniec Narola:
Nie wiem po co jest ta obwodnica, jako mieszkaniec gminy przejeżdżając zawsze przez Narol nigdy nie doświadczyłem korków takich, aby były jakiekolwiek znaczące opóźnienia w pokonywanej przeze mnie trasie.
Moim zdaniem bezsensowne wydawanie pieniędzy.

Jakbyś mieszkał przy tej drodze i słuchał jak Ci się szafki telepią bo tiry w nocy latą to zupełnie zmieniłbym zdanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Boguś
+1 # Boguś 2019-11-18 12:14
z twojego portfela jej nie budują.Bezsensu to asfalt na Sobieskiego i znaki drogowe,których jest więcej niż w całym Narolu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan6538
0 # Jan6538 2019-11-27 00:08
Cytuję Boguś:
z twojego portfela jej nie budują.Bezsensu to asfalt na Sobieskiego i znaki drogowe,których jest więcej niż w całym Narolu


A z czyjego portfela budują jak nie z naszych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Adamter
-2 # Adamter 2019-12-14 06:39
Pekajaca kamienice i place przy drodze trzeba oddac zydowskim wlascicielom nie oni sie martwia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Nikoleczka